DefineBurada.CoM

DefineBurada.CoM (http://www.defineburada.com/forum/index.php)
-   Kaya Mezarları Hakkında Bilgiler (http://www.defineburada.com/forum/forumdisplay.php?f=61)
-   -   yeraltı kaya mezarımı ustalar yorum (http://www.defineburada.com/forum/showthread.php?t=3586)

gizemli_KRAL 10-24-2011 11:59 PM

bende o sekılde dusundum ılk bır yıl once gordum . Ama kım nıye yapsınkı yarın daha detaylı foto cekıcem ustalar ılgılendıgınız ıcın tskr ederım.sızzzde Allah a emanet olun .ama o ısaretın uzun tarafı o taş ların tarafını gosterıyo detaylı cekkıp yukklıcem saygılar

formen16 10-25-2011 12:17 AM

Alıntı:

DAYI Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 22035)
Evet usta bana görede o haç sonradan yapma yarım saattir düşünüyorum yazayımmı yazmayayımmı diye ama sende söyleyince dedim demekki sadece ben değilim bu şekilde düşünen ve gören ...saygılar dayı

Ustam,eğer okumasını bilirsek,o oymalarki işçilik bize o bölgenin ve mezarı yaptıran kişinin mali potansiyellerini de gösteriyor.Oymaların kalitesine bakılırsa sıradan bir taş ustasını çalıştırabilecek kadar variyet sahibi oldukları belli oluyor.:)
İstavroz ise konuyu farklı bir boyuta taşıyor.Eğer harbi olduğuna inansam, muhtemelen Bizanslılar tarafından açılıp;sonradan kendilerinin cenazelerini koymak için kullandıkları düşüncesiyle,KRAL kardeşimizi tekrar fotoğraf çek diye üzmeyecektim bile.Çünkü nekropollerde en sık karşılaşılan durumlardan biri budur.Hazır mezara girip yatma;zahmetsiz ve en kolay iş.:D
Yine de arkadaşımız resimleri atarsa orada ne olduğu hakkında fikir jimnastiği yapmaktansa daha somut önerilerde bulunabiliriz diyebilirim.Herkese çok selamlar.Saygılar bizden DAYI.Kendine iyi bak.;)

gizemli_KRAL 10-25-2011 12:22 AM

hocam neguzel dusunuyosunuz gercekten tebrık ederım akıl akıldan ustundur ben kırk yıl gecse oyle dusunemezdım heralde kı meselaa bu hazır mezara konma olaylaarınıda daha onceden bıldıgım halde hıc akıl etmedım dedıgınız cok mantıklı yarın yukleyınce fotoları degerlı fıkırlerınızden faydalanmak ıstıyorum sızın we dıger ustalarında. Herkese saygılar

gizemli_KRAL 10-26-2011 11:51 AM

Toplam 2 Eklenti bulunuyor.
yenı fotolar ustalarım yorumlarınızı beklıyorum saygılar

gizemli_KRAL 10-26-2011 11:58 AM

Toplam 9 Eklenti bulunuyor.
fotoların devamı

gizemli_KRAL 10-26-2011 12:04 PM

Toplam 6 Eklenti bulunuyor.
fotografların devamı

formen16 10-26-2011 02:42 PM

Toplam 1 Eklenti bulunuyor.
KRAL kardeşim fotolarına baktım.Benim istediğim açılar maalesef bunlar değildi.Ayrıca yaklaştırmaya kalkınca da resimler dağılıyor.Sana daha önceki mesajımda istediğim yerlerin nereleri olduğunu ok işaretleriyle belirtmiştim.
Sadece bir kaç metre geriden çekmeni istiyorum,hepsi bu.Dağları taşları çekmene gerek yok.Burada doğa fotoğrafçılığı yapmıyoruz.:)
Aşağıdaki fotoğrafta istediğim açıları tekrar işaretledim.Elinde varsa bu dediğim yerlerden fotolar yüklemeni rica ediyorum.Selamlar.

gizemli_KRAL 10-26-2011 05:55 PM

tmm hocam yarın tekrar cekerım.fotoların boyutunu kucultuyorum ondan dagılıyodur hocaam kucultmezsem yuklemede sorun cıkıyo.yarın cekecegım fotoları az kuculturum Saygılar

formen16 10-26-2011 06:31 PM

Alıntı:

gizemli_KRAL Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 22060)
tmm hocam yarın tekrar cekerım.fotoların boyutunu kucultuyorum ondan dagılıyodur hocaam kucultmezsem yuklemede sorun cıkıyo.yarın cekecegım fotoları az kuculturum Saygılar

Tamam kardeşim bekliyorum.Sen yeterki dediğim yerleri çek.:)
Selamlar.

formen16 10-27-2011 12:29 AM

Kaya mezarın içi

Toplam 3 Eklenti bulunuyor.
Alıntı:

gizemli_KRAL Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 22039)
hocam neguzel dusunuyosunuz gercekten tebrık ederım akıl akıldan ustundur ben kırk yıl gecse oyle dusunemezdım heralde kı meselaa bu hazır mezara konma olaylaarınıda daha onceden bıldıgım halde hıc akıl etmedım dedıgınız cok mantıklı yarın yukleyınce fotoları degerlı fıkırlerınızden faydalanmak ıstıyorum sızın we dıger ustalarında. Herkese saygılar

Site içindeki sayfaları gezerken kandela nickli arkadaşımızın uzun zaman önce paylaşım amacıyla yüklediği Çatalca/İnceğiz Mağaraları'nın fotoğrafları içinde tam da bu konuyla ilgili resimlere rastladım.
İnsanlar tarif edilenden ziyade gözüyle gördüklerini daha kolay hafızaya alırlar.Bu yüzden Roma döneminde yapılmış bir kaya mezarının daha sonra Bizans döneminde hristiyanlarca nasıl düzenlenip tekrar kullanıldığını görsel olarak da sizlerle paylaşmak istedim.Üç fotoda aynı mezarın içinden çekilmiş.İlk fotoğraf içerisinin genel görünümü.2.ve 3.fotolarda ise hristiyan istavrozlarının işlendiği görülüyor.Selamlar.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 10:57 PM.