DefineBurada.CoM

DefineBurada.CoM (http://www.defineburada.com/forum/index.php)
-   Eşkiya Belgelerinde Adı Gecen Yerler (http://www.defineburada.com/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   kudret kale (http://www.defineburada.com/forum/showthread.php?t=571)

selim_can 08-11-2008 09:41 PM

kudret kale

arkadaşlar kudret kaleyi gördüm kudretkalenin altında 40 at bağlama yeri var alttarafından tarihi göksu deresi geçiyor batıdan çıkılıyor.kalenin altrarafında 2x2 kuyu var aşağıda

hira_pc 08-12-2008 11:23 AM

mevki olarak neresi selim_can

selim_can 08-12-2008 12:14 PM

mevki karadeniz hira_pc

hira_pc 08-12-2008 06:49 PM

tesekürler selim_can arkadasım ... sen buraların takibini yaptınmı uyuyormu tam olarak ...

selim_can 08-13-2008 12:41 PM

evet burası aranılan yer ve bölge ama nerede sağlam kayıt bilgisi olan hep yarım yamalak kayıtlar 4.....4 lük kayıt yokki ne yapabilirsin

hira_pc 08-13-2008 01:30 PM

tabikide bu kayıtlar ya tamamen aldatmaca yada iclerinde bulunan ip ucları var tamamen gercek oldugunu ve tam yerlerini verdiğini düşünmüyorum ... bana kalırsa iclerindeki ip ucları hedeflere götürüyor ...
ama asıl ilk zamanlarda elden ele dolasırken büyük kazıcılar tarafından cıkarılmadıklarıda mechul ...

kandela 10-09-2008 12:07 PM

KUDRET KALENİN COĞRAFYASI: Dersadetin güneyinde tam yedi saatle yelkenli ile ulaşan Aksu Boğazı, Dikenli Boğaz, Yeniköy ormanları Kayacık Köyüne ve boğazına çok yakın, dört köyün ortasındadır. Bu köyler:
1- KARAHASAN KÖYÜ
2- TAHTALI KÖYÜ
3- ÇUKURCAMBAZ KÖYÜ
4- KAYACIK KÖYÜ

Kayacık köyünün her iki tarafı sarımtırak ve kabasımdır. Toprağı deve tüyü rengi yaklaşık bir renktir. Deniz kenarındaki yeni köy ormanlarında, kuru bir derede sarp bir yerdir.

Kudret kayanın doğusunda: Sakarya, Pamukçu Yokuşu, Kirazlı Yayla, Kel Tepe, Kara Tepe, Vezir Tepe, Kuru Tepe, Tarihi Bent, Kuru duvar, Top koru, Zehirli Kuyu yer alır. Kudret kayanın güneyinde: Emin Ağa Değirmeni, Kara Dere, Ayran Pınarı, Hora Tepe, Kapı Kaya, Sarı Göl, İki Öküzler, Meşelik, Harami Dere, Şeytan Dere, Büyük Şarlak, Topal Ayılar vardır. Güney batısında ise: Ara Çardağı, Büyük Ayı, Şarlak, Üç Çakıl Yığını, İsli Mağara, Dağarcık Değirmeni, Cineviz Kalesi, Çimenika Kalesi, Oluklu Çeşme (suyu ayakta içilen çeşme), Topkoru, Yedi Mezarlar yer alır. Batısında ise Kiremitli Mandıra, Ömür Kuyusu, Kız Çeşmesi, iki yol ayrımında birde mezar vardır. Kuzey batısında ise: Kurt Kaya vardır.

adanalı 11-23-2008 06:34 PM

slm

herkes ayrı ayrı bir şey söylüyor arkadaşlar biri karadenizde diyor biri sakaryada diyor kimiside doğuda diyorlar hangi birine inanacağımızı şaşırıyoruz biz buraları bulmamız için elimizde deliller olması lazım bende biliyorum akdeniz bölgesinde kudret kale var ama orasımı onu bilmiyorum

SEYRANİ 11-23-2008 06:39 PM

bu ismdeki yerler anadolunun her herinde var ballı kaya kudret kalesi ve daha diger ismi geçen yerler ama aslını bulmak zor selimcan kardeşimiz at baglama yerlerine kadar görmüş dogrudur kudret kalesi olma ihtimali yüksektir

DAYI 11-25-2008 12:33 AM

selamünaleyküm selim can karadeniz demişsin bizim karadenizmi eğer öyleyse ne zaman gördün saygılar dayı:D:D:D

adanalı 11-25-2008 10:50 PM

slm

arkadaşlar herkes bu kudret kalesinin peşinde ama hiç kimse yerini bilmiyor her kafadan ayrı ayrı bir ses çıkıyor

adanalı 11-26-2008 08:59 PM

selamun aleyküm arkadaşlar bu aradığımız kudret kalesi kara denizde felan değil kudret kalesi ve kuru dere arasından bir nehir akıyor bu nehirin adı göksu neyridenize akan tarafa döndüğümüzde sağda kudret kalesi solunda kuru dere var arkadaşlar

işaretçi 11-26-2008 09:06 PM

selam adanalı dediyin yer bizim yerlere benziyo ama burdada derler kudret kalesi ama bu konuda gercekten bilgim yok hiç araştırmadım ben manisalıyım doğrumu tahmıt ettim saygılarımla iyi çalışmalar

cas 11-27-2008 11:00 PM

Kudret kalesi ile Kudret hamamları nin bir bağlantısı var mı acaba ?

adanalı 11-30-2008 10:16 PM

arkadaşlar kudret kalesi ve kuru dere 2 si karşılıklı ortada nehir var sağda kudret kalesi solda kuru dere bu nehirin suyu denize akıyor kudret kalesine yakın birde kudret hamamı var

adanalı 12-03-2008 04:13 PM

işaretci kardeş bu yer manisada değil kudret kalesi ceneviz kelesi ve kudret hamamı bunların hepsi bir bölgede

DAYI 12-03-2008 04:30 PM

selamünaleyküm adanalı kardeş kudret kalesi dediğin yer sadece adanaya mahsus bi yer değil bizdede var cas usta dediğin gibi kudret hamamları ile beraber devamlı sıcak suyu mevcuttur

cas 12-04-2008 12:05 AM

Sayın Dayım aslında bu dediğin çok önemli ama bu noktayi kanıtlamak için , belgelerde ve ya bilgilerde aranılan yerin doğru yer olduğunu kanıtlamak için ( sabit bir işaret olması gerekliymiş ) herkez kendi bölgesindeki kudret kale ile meşgul .... Bir çok bölgede kudret kale ve ya kudret kaleyle beraberinde kudret hamamları olabilir ama bunu aranılan nokta olarak ayırt edecek muhakkak bir işareti olması gerekliymiş ki bu bilgi de şu an net olarak elimizde yok ....

adanalı 12-04-2008 09:55 AM

cas kardeş ben demiyorum kendi bölgemde bu kudret kalesi kudret hamamı kuru dere karanlık dere kirazlı yayla emir ağa değirmeni arkadaşlar sayamadığım bir çok yerlerin bilgilerine sahibim

cas 12-04-2008 10:51 PM

Alıntı:

adanalı Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 2559)
cas kardeş ben demiyorum kendi bölgemde bu kudret kalesi kudret hamamı kuru dere karanlık dere kirazlı yayla emir ağa değirmeni arkadaşlar sayamadığım bir çok yerlerin bilgilerine sahibim

adanalı kardeşim sözüm sana değildi genel anlamdaydı

yedı 09-25-2010 01:02 AM

..

arkadaslarlar kudret kale benım bılıp resmını cektıgım bı yer karadenızde buyuk ve cok uc bı yerde gorsel olarakta harıka bısey resımlerı gosterebılır yada orada neler var anlatabılırım

yedı 09-25-2010 01:07 AM

Alıntı:

hira_pc Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 963)
mevki olarak neresi selim_can

kudret kale dıye bı yer gezdık resmını falan cektık sıze bu resımlerı gostersek yada orada neler var anlatılsa bende gorduklerımı anlatsam kudret kale olup olmadıgını anlayabılırmıyız

bircan 01-08-2011 12:18 AM

hira ustam bende gormuşum ustunde 7 adet deyirmen taşı var amma deliksizdir sarkan kaya ve ahır

armageddon 06-05-2011 11:26 PM

selamün aleyküm arkadaslar kudret kalesının gercek malını yazıyorum

1- Kudret kalesi sarp bir yerde kuru bir dere üzerindedir. Kaleye sadece batıdan doğuya girilir. Bu kaleye çıkarken yerde ( yani boy hizasından aşağıda bir mağaranın önünden geçilir. Mağaranın sağında bir yarım kılıç solunda bri yarım kol kabartmadır. Mağara kapısının üzerinde deliklere sokulmuş iki bayyoza şişe içlerinde 40 ar adet beşi bir yerde ve bu mağaranın anlatıldığı bir harita vardır.

2- Mağara içine girdiğimizde oturan bir dervişe benzer taş kendi yatağına bakar haldedir. Bu taş yatağa gelirsek ortasındaki sıvalı bölüm içinde bir heybe fındık altını konulmuştur. Horasan sıva altındadır. Sol tarafta bir ocak yeri ateş yanmıştır. Ocak yerinin zemini altında bir miktar mal konulup üzerine bir taş kapatılmış kenarları sıvanmıştır. Mağara karşısında çır çır pınar denilen bir su kaynar bu sudan su içmek için ayağımızı bir yerım değirmen taşına dayarız bu taş altında bir bakraç para vardır.

3- Kale üzerine çıkarsak etrafı taş kaldırımla çevrilmiş bir mezar yeri görürüz. Bu mezarın ayak ucu kısmında ufak bir mal konmuştur. Ayrıca mezarın 4 ayrı köşesinde 4 ufak mal daha toprak içine dökme haldedir. Bu mezardan 72 basamak ile güneye su yoluna inilir.

4- Kudret kayanın güneyinde bir sahanlık su toplama yeri vardır. Burası mahsen kapağıdır.

5- Kudret kayanın doğusunda çıkıntı yapmış bir kayada 7 adet bir birine bağlı haç , kuş resimleri ve 3 adet mağara delikleri vardır. Bu deliklerden ikisine merdiven dayanabilir.

6- Kayanın güneyinde bir çerçeve içinde 3 adet kız resimleri vardır. Bu çerçeve olan kısımdanda ayrı bir yol mahsene iner ama zahmetli ve tehlikeli olan yollardandır.

7- Kayanın güney üst kısmında bir tuvalet kanalı kanalın ucu güneye dereye iner. Burda pislik içine dökülen bir miktar para vardır. Kanalın ucuna aşağı inersek bir insan boyu kadara aşağıda bir çıkıntı yer hamile bir kadın karnı gibidir. Bu horasan sıvadır. İçinde 28 okka fındık altını vardır.

8- Kayanın güney batı tarafında yan yan gelinerek girilen bir mağara vardır. Yaya mağarasıdır. Mağara içinde bir baca vardır. Kahve ocaklığıdır. Mağara ortası mahsene inen kapaktır. Ocak yerinin altında ufak bir parası vardır.

9 - Bu mağaranın 35 adım güney batısında dervişe benzeyen bir taş vardır. Taşı tanımamız için altında 3 adet burgu deliği vardır. Bu taşın altı kuyudur. Burada üst üste konmuş 5 adet kazan vardır. Bunlar kaldırılırsa altından ana mahsene gidilir. Bu mahsen içinde eskilerden kalan 366 adet heykel vardır.

10- Kalenin doğusunda kel bir tepenin üzerinde 3 adet mezar yanyanadır. Orta mezar içerisine bir miktar külçe altın konulmuştur. Bu paraya aldanmayıp inmeye devam edilirse bir tünele çıkılır.
Horasan kapaklıdır. Buradaki tünelde külçeler tuğla gibi dizilmiştir. 72 tonluk variyettir. Kudret kalesinin tüm mahsenlerine bu tünelden gidilir. Tuzaksızdır. Karbonla zehirlenmiştir. Havalandırılmalıdır.

11- Kudret kalesinin doğu kısmında büyükçe bir yığma vardır. Bu yığma kaleye gelen kervanların mallarını kaleye soktukları mürettebat cümle kapısıdır. Bu yığma taş yığmadır altında demir kapılar vardır. Çok tuzaklıdır.

12- Bu taş yığmanın altında yan giden bir tünel vardır. Çok zehirlidir. 780 kişinin zehirlendiği horasan duvarlı ranzalı mürettabat yatakhanelerine gider. her biri 170 er heybe para alan büyük küpler buradadır.

13- Demir kapılar önünde yerde bir sofra üzerinde 9 kilo altın alan bir tuzluk vardır. Buranın tavanında bir çöreklenmiş yılan vardır. Bu değirmen taşıdır. Bu yılan tuzaktır.

14 - Bu sofraya 3 basamak merdiven ile çıkılır. Birinci basamak sökülüp altındaki mekanik tuzak kendine doğru çekilerek yılanın tuzağı iptal olacaktır.

15- Demir kapı üzerinde bir anahtar vardır. Anahtar ile kalı açılıp içeri girilecektir. Girince hemen sağda bir çerçeve ziftlidir. Bu çerçeve içindeki manivela hariket ettirilerek demir kapının tuzağı iptal olur.yanlız bu olay 10 dakika içinde olmalı yoksa kapı kendini kilitler ve içerdekiler ölür.

16- Burda bir arap elinde kılıç karışında kız bunlar alibey ve kızının heykelleridir. Büyük variyet burada saklıdır. Heykeller ve külçe altınlardan oluşur.

17- Kudret kalenin doğusundan gelen dere kurudur. Güney batıdan gelen sulu dere ile çatak yapar. Bu çatakta emin ağaya ait bir değirmen vardır. Bu çataktan az aşağıda derenin suyu mavi gölet dediğimiz bir gölete dökülür.

18- Burda su birikir bu su kuruderenin ikinci katından gelen gizli su ile birleşir. Doğudan batıya uzanan tarihi bende arazinin suyu emdirilip verilmiştir. Bu kuru dere içinde 31 adet odalar bir birine bakar haldedir. Bunların içinde heykeller vardır.

19- Sulu dere çatağa gelmeden önce kudret kalenin güneyini yalayıp geçer dere burada Z çizer bu Z çizen noktanın ortasından bir kaldırım yol geçer. Bu kaldırımın yanında 4 köşe sarı bir taşın 4 tarafındaki deliklerde 20 şer adet para vardır. Bu taş çift katlı derenin alt katına inen kapak taşıdır. Bu taşın ortasında bir tuz fincanı içinde alt derenin haritası vardır. Buradaki kaldırım yol iki kayanın arasında biter.

20- Kaldırımın bittiği yerde sol tarafta siyah bir taşa domuz resmi yapılmıştır. Bu taş içinde Kudret kalesinin 18 adet planlı krokisi vardır. Domuz altında takyanus parası kaldırımın bittiği yerde mahsen vardır.

armageddon 06-05-2011 11:39 PM

cok aranan bir soru bu nerede diyorsunuz net ve kesın yanıt sıze

arkadaslar bu aranan ısım ler nerede dıyorsunuz eger ınanmak ıstıyorsanız anlatayım ama dıkkatlıce atlamadan okuyun ve aslından baska yerlerdede aramayın bu anlatılan yerler bırebır afyondadır ama tam yerını demıycem sıze cunku nerede oldugunu tam yazdıgımda buralar defınecılerle dolar tasar afyon ıl sınırlarında bır ılceye baglı daglık alanda ve gelıp kendınız gordugunuzde hayretler ıcınde kalırsınız cunku bırebır dogru fazla detaya ınmek ıstemıyorum

istihkam 06-05-2011 11:44 PM

sonuç?
var mı bı ıcraatınız

armageddon 06-05-2011 11:49 PM

evet sonuc alındı sadece 40 kadar kiloluk külceler alındı buda yettı

armageddon 06-05-2011 11:54 PM

istihkam kardesım yaklasık 5 yıldır kudret kale kesıfı yaptık 3 arkadas kudret kalenın yerını bılıyorduk zaten ama baglantıları bulmamız 5 yılımızı aldı okadar mesafelı degıl cınevız kalesı sarıgol ama mesafelı olan yerler ıcerısınde bır cukurcambaz koyu vardı ısım degısmıs cukurcak olmus bu sekıl ısım degısıklıklerı ve ısaretlerın dogaya uyması zoprlastırdı valla kımseyı ınandırmak zorunda degılım ama tarıhte gecen yerleri buldum sadece bu konu uzerınde fazla durulmasın eger merak edenler varsa bızzat gezdırebılırım ama gezdırdıgım yerlerede 1 kazma vurduırmam sadece merak gıdermelerı ıcın 1 sefere mahsus

tarıkziyad 06-06-2011 10:19 AM

buda bize eşkiya belgelerinin gerçek oldugunu gösterir teşekkür ederim benim gerçek oldugu yönündeki savlarımı güçlendirdiniz dogrusu ben gezdigim yerde kazma vurmassam duramam dolayısıyla böyle bir geziye katılmıyacam sevgilerimle:)

nicea_11 06-11-2012 05:31 PM

bakın arkadaşlar. Sizin aradığınız kudret kale lidyalılar persler bizanslıların ve en son volçanın kullandığı bir yer altı şehridir. İçinde değirmenlerin konferans salonlarının mahalle ve evlenrin bulunduğu 3000 kişinin yaşayabildiği büyük bir kaledir. Paşalar kalesinin hemen altındadır. Bu kalenin yanından akan su büyük denize değil büyük suya akar. Aranılan bütün işaretler bu bölgededir. Fakat kayıtlarda da geçtiği gibi tmamen tuzaklarla dolu bir yer altı şehridir. Oraya giren bir daha çıkamaz. Ben bu bölgeyi biliyorum. Yakında bunu tvlerden öğrenirsiniz

nicea_11 06-11-2012 05:35 PM

boşuna emin ağa değirmeni çeşmeler ve diğer yerleri öğrenmek için çalışmayın. Zaten ulaşamassınız. Boşuna cebinizdeki paraları harcamayın. Size en büyük tavsiyem budur.

nicea_11 06-11-2012 05:43 PM

bak arkadaşım volçanın afyonda ne işi var :)) güldürmeyin beni. Volçanın takip ettiği soygun yaptığı heryer kayıtlarda geçiyor. En son yeşil vadide yakalandı. Gemi ile kaçacakken. Eşgiyalarını zehirleyerek kudret kalenin kuzeyinde öldürttü. Gel ben sana kemiklerini göstereyim 3 balık bir yılan işareti büyük yılan kurt çoban ve koyunların işaretleri. Paşalar kalesi. Aranılan çeşmeler. Sarp vadi. Ormanlarla kaplı koskaca kudret gibi dağ. Emin ağa değirmeni ve diğer değirmenler. Domuzlu tarla. Ve diğerleri.

hulusi 06-12-2012 09:24 PM

şu volkan işi tam olrak bi açığa çıksa yahu,insanlar kafayı yiyecek yoksa,herkes biryerlerde bişeyler var diyo,hayırlısı

RaNDoM21 01-09-2014 04:36 PM

S.A arkadaşlar.çukurcambaz ve kudret hamamları hakkında detaylı bilgiye ihtiyacım var.bu konuda bana yardımcı olabilecek birileri var mı?

aslan_kmr 05-15-2016 11:31 AM

adana bolgesındekı arkadaslar 40 kadar hayvan baglama yerı yemlıklerı olan kale varmı

freekays 10-15-2016 11:09 PM

Cevap: kudret kale

https://3.bp.blogspot.com/-FLwyfyfFX...pir4564yus.jpg

WEZ Format +3. Şuan Saat: 05:53 PM.