Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12-09-2009, 09:17 PM   #1
DAYI
Tecrübeli Üye

DAYI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 593018
DAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond repute
Standart Ne mutlu onun şefaatine erenlere

Bir gün Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem, yüzünde sevinç alameti olduğu halde geldi. Kendisine: "Ya Resulallah! Yüzünüzde bir sevinç işareti görüyoruz. Bunu sebebi nedir?" dedik.
Buyurdu ki:
"Bana melek geldi ve şöyle dedi: " Ey Muhammed! Rabbin buyuruyor ki: İstisnasız, sana salavat okuyan herkese, benim on rahmette bulunmam, sana selam okuyan herkese de on selam etmem seni memnun etmez mi?""
Hz. Enes de Resulullah'ın şöyle buyurduğunu söyledi: "Kim bana bir salat okursa, Allah da ona on salat okur ve on hatasını siler ve derecesinide on kat yükseltir."
elimizde böyle bi hazine var degerlendirelim inşaAllah..

Allahumme salli ala Muhammedin ve ala Al'i Muhammed

Allahım! (peygamberimiz) Hz.Muhammed'e ve aline (evladu iyaline) rahmet eyle

Allahumme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ve sellim
Ey Allahım ! Efendimiz, büyüğümüz Muhammed'e, evladu iyaline, ashabına salatu selam eyle. (Rahmet et, selametlik ver.)

Facebook'ta Paylaş