Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11-05-2011, 12:06 PM   #6
formen16
Tecrübeli Üye

Tecrübe Puanı: 229016
formen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond repute

Alıntı:
godfather Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
guzel kardesım sen bunlara bakma bunların derdı dedektor satmak gordugum kadarıyla ıtıbar etme bence . Sımdı senın bunlara acaba hangı marka dedekktor alsam nasıl bısey aalsam hemm ucuz hem guzel hangısı dıye soru sormaan beklenıyor.dıkkat tas kaya falcılarına dedektor satıcılarına dıkkat edın.yuzellı lıraya maal ettıklerı dedektoru sıze dort bes mılyara kakalayabılırler
Evet büyükbabacığım.Bu mesajın diret bana olduğu için cevabı da benden alacaksın.Şimdi sırayla gidelim.
Dedektör fabrikam,bayiim,servisim yada dedektörcülerle herhangi bir maddi,manevi irtibatım olmadığı için 1.iddian havaya uçtu.Daha bismillah kafadan yere çakıldın yani.
Millet uzayın derinliklerini keşfe çıkıyor,sen ise mezarlarını aradığın antik çağlarda yaşıyorsun galiba?Bu cehalet "İlim Çin'de bile olsa gidip alınız" diyen bir Peygamber'in ümmetine yakışıyormu?Gerçi başka bir inanca da sahip olabilirsin o ayrı bir konu tabi.O na da saygı duyarım elbette.
Ben arkadaşa yorum yaparken sadece teknolojiden faydalanabileceğini hatırlattım.Herhangi bir marka yada sistemden falan bahsettimmi?Böyle bir evin içinde aradığını başka türlü nasıl bulacaksın peki.Mıcıramı?çökeltiyemi?tümseğemi?yoksa zambağamı bakacaksın?Dedektör yada her neyse ister 10 bine,ister 150 TL.ye isterse 10 TL.ye mal edilmiş olsun bana ne?Benim için fiyatı değil,yaptığı iş önemli.Sen akıllı ol,kendini define yaptırma.
Daha düne kadar yeraltı görüntüleme sistemlerine burun kıvıran arkeologlar bile artık çalışma yapılacak sahanın analizlerini yaptırmadan kazıya başlamıyorlar.Böylelikle hem zamandan tasarruf ediyor,hemde yeraltındaki herhangi bir kalıntı veya buluntuya zarar vermeden iş yapabiliyorlar.Senin anlayacağın işi yaparken belini incitmiyorlar.
Taş-kaya falcılığı konusuna gelince.Daha stel çukuru ile sunu oyuğunu ayırmaktan aciz,doğa fotoğrafçılığı yapan zavallıların bile ulema zannedilip baştacı edildiği bu alemde,varsın bir kaç kişide falcılık yapsın,ne olur ki?Adamın dedikleri kafana yatmıyorsa gülüp geçer;sana yaptığı yorum için üstelik bedavaya harcadığı zaman ve emeğe teşekkür edersin olur biter.Burada yorum yapan adam imtihan olmuyor ki?Ayrıca yaptığı yorumla senin sırtına yumurta küfesi de yüklemiyor.Beğenmiyorsan çöpe atar gidersin.
Aslında siteye gönderilen ve bahsetmeye değeceğine inandığım bazı fotoğraflara yorum yapmaya bu günden itibaren bir süre ara vermek niyetindeydim.Ama bu mesajınla bu fikrimden caydırdın.
Falcılarınmı yoksa doğa fotoğrafçılarınınmı bu işi daha iyi bildiğini ise zamanla hep beraber göreceğiz.
Bu vesileyle şimdiden herkesin Mübarek Kurban Bayramı'nı kutlar,Cenab-ı Allah'tan hayırlara vesile olmasını dilerim.