Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11-17-2011, 08:01 PM   #8
formen16
Tecrübeli Üye

Tecrübe Puanı: 229016
formen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond repute

Alıntı:
baHİra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Selamlar seha kardeşim bu senin kartal dediğin objeye yakından çok iyi baktınızmı .bu tavukmu yoksa sizce kartalmı..yani iyi inceleyebildinizmi..neden sordun derseniz ben her santimini inceledim bu taş objede kartal diye bir figür dahi yok.. ama bu resmen sanki gurka yatmış yem bekleyen bir tavuktan başkada bir şeyde değil..ayrıcada bu tavuğun üzerine yapılmış biraz zor görünür ama tam dört tanede civ civ var eğer çok iyi bakarsanız onları tek tek bulabilirsiniz..eğer bu dediğim gibi tavuk ve civcivleride kanıtlanırsa üstatlarda iyice bakıp incelerlerse siz değişik yerleri değişik şeyleri aramalısınız..diyorum çünkü tavuğun işi biraz yorucudur ama yorulmağa değer diyorum..kolay gelsin..
baHİra arkadaşım,ben bu resimdeki şekilin idolize edilmiş bir kartal olabileceğini düşünmüş ve kartal motifinin yapılmasındaki amaçları genel olarak değerlendirmiştim.Kartal Zeus kültünde tanrısal gücü,Roma geleneğinde ise askeri kudreti temsil eder.Paralardan tutun da mezarlara kadar betimlenmiştir.
Mesajını okuduktan sonra,tekrar daha dikkatli baktığımda ise;seninde dediğin gibi yavruların olduğu görülüyor.Aşağıdaki fotoda tespit edebildiğim 2 tanesini çerçeve içine aldım.Diğerlerini maalesef bulamadım.
Sadece yavruların olması bile,bunun kartal olmadığını gösterir.İlk mesajımda nerede olduğunu görmek lazım demiştim ama;şimdi iyice baktığımdaysa bu şeklin üslub olarak hangi döneme ait olabileceğine bile karar veremedim.
Ayrıca bu taşın yeterli foto üzerinden yapılacak inceleme sonunda,birilerini işletmek için yakın zamanda yapılmış imitasyon bir fiğür olduğu ortaya çıkarsa hiç şaşırmam.
Böyle herkesin başka bir şeye benzettiği bir şekil işaret falan değildir.Benim bundan sonraki asıl derdim,seha arkadaşın bize karşı olan samimiyetini görmek.
Daha güzel yorumlar yapabilmek için seha kardeşin daha net fotolarını bekliyeceğiz anlaşılan.