Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10-31-2011, 05:14 PM   #9
formen16
Tecrübeli Üye

Tecrübe Puanı: 229016
formen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond repute
Smile

Alıntı:
tarıkziyad Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
timülüs kurallarını saglıyorsa tlmülüstür ki saglamıyor bence höyük olma olasılıgı da zayıf eski bir yapının kalıntıları üzerinde olma olasılıgınız yüksek tabiiki benim görüşüm ustalarımıda dinlemek lazım
gizemli_KRAL kardeşim;tarıkziyad arkadaşımızın burasının tümülüs olmadığı düşüncesine bende katılıyorum.O senin mezar oyması dediğin işaretlerde doğal.
Ne olmadığı konusunda hemfikir olduktan sonra,burasının ne olabileceğine gelelim.
Fotoğraflara göre kaba bir işçilikle yapıldığı görülen ve içeriden de sıvasız olan üçgen şeklindeki duvarın,avlu duvarı olduğunu söyleyebiliriz.

Yine fotoğraflara göre horasanlı bölgedeki duvarların iç yüzeyi de sıvasız gibi duruyor.Bu durumda burasının muhtemelen bir açık hava tapınağı olabileceğini ve hristiyanlığın hakimiyetinden sonra Yunanlılarca NAOS Latinler'ce cella (kella okunur) denilen tanrı-tanrıça heykellerinin bulunduğu en özel bölümlerdeki heykellerin tahrip edilip,bütün girişlerin de buradaki gibi taşlar yığılarak,üzerine de herhangi bir işçiliğe bile lüzum görmeden kabaca horasan harcı dökülerek kapatılmış olabileceğini düşünüyorum.
Duvarlar sıvalı dahi olsa,horasan harcının özensiz olarak kabaca döküldüğünü gördükten sonra,bu düşüncemin değişmeyeceğini de ayrıca belirtmek isterim.

Olanlar eğer benim tahmin ettiğim gibi ise,eski pagan inançlarını putperestlik olarak görüp;tapınaklar dahil bu döneme ait ne varsa yok eden hristiyanların; burada kayda değer bir şey bırakmış olabileceğine doğrusu pek ihtimal vermiyorum.
Son olarak burası senin benim gibilerin değil,arkeologların uğraşması gereken bir yer.Orhan Abi'nin"VAZGEÇ GÖNLÜM" şarkısını biliyorsun değilmi?
Saygılar.