Tekil Mesaj gösterimi
Alt 07-25-2009, 12:59 AM   #2
cengiz kutlugün
Üye

Tecrübe Puanı: 9015
cengiz kutlugün has a reputation beyond reputecengiz kutlugün has a reputation beyond reputecengiz kutlugün has a reputation beyond reputecengiz kutlugün has a reputation beyond reputecengiz kutlugün has a reputation beyond reputecengiz kutlugün has a reputation beyond reputecengiz kutlugün has a reputation beyond reputecengiz kutlugün has a reputation beyond reputecengiz kutlugün has a reputation beyond reputecengiz kutlugün has a reputation beyond reputecengiz kutlugün has a reputation beyond repute

S.a değerli arkadaşlar abdülhamid han ile ilgili bir büyüğümüz dinlediğim olayı size aktarmak istedim ben çok etkilendim içim ürperdi tüylerim diken gibi oldu desem yeridir kısaca olay şöyle geçiyor: Abdülhamid hanın tahtta olduğu dönemlerde bir adam sabah erkenden kalkar camiye herkesten önce gider fakat ne kadar erken gitsede caminin kapısında iki gözü iki çeşme ağlayan bir adamın hergün kendisinden önce geldiğini görürmüş bu günlerce hatta aylarca böyle devam etmiş derken dayanamamış varmış adamın yanına ben sizden önce gelmeye çok çalıştım ama siz hergün benden önce burada oldunuz ve her gördüğümdede iki gözün iki çeşme ağlıyorsun bunun nedeni ne anlatırmısın demiş adamda anlatmaya başlamış. Ben demiş abdulhamid hanın çok güvendiği ve sevdiği bir kumandandım bana çok önemli görevler verirdi bende layıkı ile yerine getirirdim bir gün abdulhamid han beni saraydaki odasına çağırdı çok sıkıntılı görünüyordu bana sana güveniyorum bir konu var onu ancak sen çözebilirsin bu devletimiz ve müslüman alemi için çok önemli bir husus dedi ve konuyu anlattı bende verilen görevin üzerimde oluşturduğu baskıdan dolayı bunu kabul etmek istemedim ve efendim beni bu görevden azletmenizi sizden istirham ediyorum diye kendisinden istirhamda bulundum.o bir müddet yüzüme baktı beni uzun uzadıya süzdü sonrada sırtını bana döndü sarayın boğaza bakan penceresinden dışarı baktı uzunca bir süre sessiz kaldık sonra yüzünü bana dönmeden tamam gidebilirsin seni azlettim dedi.bende çıktım gittim sonra gece oldu evimde uyurkeno gece rüyanda peygamber efendimiz (s.a.v.) gördüm bana kızgın bir çehre ile bakıyordu ben korkudan dilim damağım kurumuş bir vaziyette efendimize bakarken bana dediki<abdülhamid hanın azlettiğini bizde azlettik>ben şimdi sorarım sana b eadam ben ağlamayımda kim ağlasın ben buradan hiç ayrılmıyorumki sen benden önce buraya gelesin benim gidecek yerimmi kaldı demiş.
Yanlışlarım olabilir belkide çok uzun zaman önce dinlemiştim affedin.okuduğunuz için şimdiden teşekkür ederim
cengiz kutlugün isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla