Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06-19-2009, 09:49 PM   #7
DAYI
Tecrübeli Üye

DAYI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 593018
DAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond repute

selamünaleyküm dostlar gerçekten çok acı bir durum bzi neden bu hale geldik kimler bizi bu hale soktu anlamak mümkün değil adam geliyor benim memleketimde benim devlet ve hükümetime rağmenlaf söyliyecek ve kanun koyacak ve biz de onlardan medet umacaz . bütün bunların safsata olduğunu bizler millet olarak biliyoruz ama devlet ve hükümet yetkilileri neden ilgilenmiyor neden umursamıyor anlamıyorum . avrupa birliği bizi kendi bünyesine alırmı alırsa gerektiği gibi ilgi gösterirmi bunu kendimize sormamız lazımama ben sizlerle bi anımı paylaşmak istiyorum dinleyin ve sizler karar verin...
sene 1970 almanyadayım kaldığım pansiyonun üst katında çalıştığım fabrikanın sahibinin babası kalıyor . ara sıra sohbet ediyoruz . bir gün adama dedimki bizleri neden hep ağır ve pis işlerde çalıştırıyonuz allahtan revamı diye sordum.. şöyle baktı ve gülerek delikanlı sizler bu işi kabul edipte geldiniz buraya . bizler sizin akıncılarınızın bize yaptıklarını unutmadık daha onlar gibi zor kullanmıyoruz onlar gibi köyün en güzel kızını atın terkisine atıp gimiyoz dedii o sözler hala kulağımda şimdi kendime ve size soruyorum 500- 600 sene önceki kini kusan adam bizi avrupa birliğine alırmı alsada adam edermi gene işçilerimize yaptığı gibi avrupanın lağımlarını temizletir.. devlet büyüklerimiz bunu çok iyi düşünmeleri lazım DAYI SAYGILAR