Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11-12-2011, 10:47 PM   #16
formen16
Tecrübeli Üye

Tecrübe Puanı: 229016
formen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond repute

Alıntı:
menderes1278 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
farmen usta düşüncenize saygım var bende birkaç sitede yetkiliyim karar yönetimin

yetkim düşürülürse darılır sanmayın yine gelirim yetki için deyil ortamı sevdiğim için sık sık ziyaret ediyorum.. saygılar.

efsane ustaya gelince
geçmişte çok sevdiğim bir ustamızada aynı yapmıştı bende dayanamayıp efsane ustanın sitesine saldırdım. saolsun apto babamı neydi o arayı buldu. bana hiç yakışmayan harekler yaptım ama sonra çok pişman oldum. bu yüzden efsane ustayı eleştirmek istemiyorum. zaten aramız bozuk menderes fırsat buldu demesin
Eyvallah Menderes kardeşim.Yetki için değil,ortamı sevdiğin için geldiğini;yetkin düşürülse bile yine geleceğini söylemişsin.Bu tavrınla olgun ve adam gibi bir adam olduğunu dosta-düşmana gösterdin.
Bir kişinin bir kaç kurumun yönetiminde bulunması,devletin arpalık olarak tabir edilen kuruluşlarında görülen bir uygulamadır.Özel sektördeki hiçbir kuruluşta bu şekilde bir uygulama yoktur.Burasıda bir kamu kurumu değil,gönüllülük esasına göre işleyen bir site.Bir çok yerde olanın,tam olarak hiçbir yerde olamayacağına inandığım;bir yerde olanın da kendini oraya daha çok verebileceğini bildiğim için de bu yapılanmaya sıcak bakıyorum.
Eleştirme konusuna gelince;eleştiriyi gelişmeyi sağlayan en önemli unsurlardan biri olarak gören bir kişi olarak,hakaret olmadıktan sonra eleştirinin her zaman yapılması gerektiğini düşünüyorum.
Ama eleştirmek,insanları şununla,bununla itham etmek değilki be kardeşim.Burası arkeoloji ana bilim dalının sitesi olsa,amenna.Ama değil ki;adı üstünde define sitesi.
Burada insanlar hür iradeleri ile yorum yaparlar.Beğenen de olur,beğenmeyende.Sitelere kimse kimseyi zorla üye yapmıyor ki.Beğenmeyen kendine göre daha düzgün olduğuna inandığı bir siteye gider.
Anlayamadığım bir husus ise,insanları taş-kaya falcılığı vs. gibi alaycı sıfatlarla itham etme hakkını kim?kimden alıyor?
Eğer yapılan yorumu beğenmiyorsan en fazla" arkadaşım senin o dediğin öyle değil böyle" der;biliyorsan işin doğrusunu izah edersin olay biter.
Kaplan gibi üstüne atlamasını istemiyorsan,kediyi köşeye sıkıştırmayacaksın derler.Unutmayalım ki saygıdeğer bir şahsiyet olmanın yolu,ona buna sataşmaktan değil;sadece işimizi iyi yapıp;insanların teveccühünü kazanmaktan geçer.Saygılar.