Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02-12-2010, 08:00 PM   #3
DAYI
Tecrübeli Üye

DAYI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 593018
DAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond repute

SELAMÜNALEYKÜM turk30
sağolasın güzel br konuya değinmişsin allah razı olsun aslında bu konuyu tüm arkadaşların katılımı ile çok güzel incelemek lazım ve bu işe bir son verebilmek için gayret sarfetmeliyiz
cahil ve kulaktan dolma bilgilerle memlekette türbe kalmadı. kazma ve küreğini kapan kendini bilmezler bu işi bilinçli yapan arkadaşlarımızıda zor durumda bırakmaktadırlar. şunu iyi bilnki hiç bir yabancı uyruklu kişi yani defineyi saklayan kişi türbeye define saklamaz saklayamaz. Türbelerimiz nasıl şimdi bizim için kıymetli ve değerli ise yapıldığı dönemlerdede değerli idi. hangi ermeni ve rum bu işe cesaret edecek söyliyebilirmisiniz orada yatan zatın yanına mezarına altın gümüş koyacak .kusura bakmasın kimse bu cesaretteki bir insanı ben tasavvur edemiyorum.ama şu olur itirazım yok . işin aslıda budur zaten. her türbenin dışında mezarlık vardır bu mezarlıkta olabilir. ama nasıl olur. ben bunu bizzat yunanistanda bir papazdan dinledim .bu mezarlığa saklı yani kimseden habersiz bir kaç mezar yapıyorlarmış. böyle bişey hasıl olduğu zaman bu mezarlar dolduruluyor dedi. kesinlikle türbeye veya ordaki zatın mezarına mal koymak hiç kimsenin cesaret edemiyeceği bir şey. eğer bu mezarlar kullanılmadıysa zaten boştur. yani şu anda anadoluda bu tür türbe mezarlıklarında bir kaç tane boş mezar varsa sebebi budur. saygılar DAYI

LÜTFEN DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKALIM
.