Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10-29-2011, 12:12 PM   #37
formen16
Tecrübeli Üye

Tecrübe Puanı: 229016
formen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond repute

Alıntı:
gizemli_KRAL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
tskr ler hocam ben suanda sızın ısaretledıgınız yerdeyım.ancak orası kocaman asagı dogru bır ucu ınen bır kaya butun. Pekı yeraltı mezar olamazmı hocam yada toprak mezar.oyleyse bıle mezarda hedıye cıkma olasılıgı nedır sızce.ben yınde ıncelıyorum hocam sızın ısaretledıgınız yerı ve cewresını.saygılar
Kayanın ucunun indiği yerin fotosunu da yükle istersen.En azından kayanın yüzünün traşlanmış olup olmadığını görürüz.
Ama fotoğraflara göre dediğin yerde olacak bir mezar için,bu sunu çukuru epey uzak bir mesafede.Ortak bir sunu çukuru için ise çok küçük.Bu yüzden öncelikle sadece bir tek mezar için yapıldığı düşünülebilinir.
Zemin üstü için önerim ise öncelikle işaretlediğim alandır.Burada dikkat etmen gereken ise mezarın içine su girmemesi için özel olarak yapılmış olan su kanallarıdır.
Toprakta olup olmayacağını soruyorsun.Oymaya göre bu dediğin oldukça zayıf bir ihtimal.O civar bir nekropol alanı olduğundan başka mezarlar elbette vardır.O ayrı bir konu.Ayrıca oyma ile direkt alakası olmasa da,yanındaki kayaların arasında aynı veya daha sonraki bir dönemde yapılmış basit mezarlarda olması gerektiği düşünülebilinir.
Hediye konusuna gelirsek;varlıklı ve önemli kişiler için mezar taşı (stel) dikilmesi gerekir.Fotoğraflarda ise maalesef öyle bir emare görünmüyor.