Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08-09-2011, 09:24 PM   #4
JOVİYANUS
Tecrübeli Üye

JOVİYANUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 161016
JOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond repute

ulugkafkas senin bu ogrenme azmine saygı duyuyorum.senn konunu okuyunca hepimizin genelde yaptıgı bir yanlıs ve bir ihmalkarlık geldi ve paylasmadan edemedim.diyecegim oki;hepimiz bu işe gonul vermiş insanlarız,seviyoruz.işaretlerin dilini hep merak ediyorz,bazı seyleri bildigimizi sanyoruz belkide,belkide aslında demek istedidikleri o değildi yada oydu amma eksikti biz sadece cümledeki bir kaç kelimeyi dogru biliyorduk,o an o işaret niye yapılmıs,o an o adamın düsüncesi ne idi,neden yaptı,gibi sorular aklumıza gelri durur.arastryoruz bakıyoruz ama kaynakalrın nederece oldugu tartısılır.hepimizin yaptıgı eksiklik ; işaretler konusunda bilhassa,her medeniyeti bütünü imparatorlukları,bulunan kitabeleri yazıtları mezar stellerinin üzerindeki yazıtları yapılardaki yazıtları yer sfenkslerindeki yazıtları bunalrın hepsini ogrenmek gerekiyor,atıyorum bir imparator hasi adı joviyanus olsun bu eski bir roma imparatorunun adıdır.o imparator hakkında yahıtta aklınıza gelebilecek herhangi bir kıral hakkında en ince ayrıntıına kadar yaptıgı savasları kanınalrı ogrenmek gerekiyor,hatta keske mümkün olabilseydide kişliğini kareketerini ogrenebilseydik ama bu mümkün değil.romalı mührndisler yapı ustaları meshurdur,işlerinin ehliydiler bir çok yapıda hatta osmanlıda bile kullanılmıslar belli bir ücret karsılıgında.bunların bile arastrlması bence bir sekilde bize fayda saglıcaktır.bir iareti çözerken yada bir fifurden bir anlam çıakrırken bualr hep karsımıza çıkacaktır.düsüncelerimi doslarla paylasmak istedim.saygılarımla....joviyanus