Konu: Zeus Heykeli
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10-28-2011, 01:20 AM   #4
formen16
Tecrübeli Üye

Tecrübe Puanı: 229016
formen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond repute

Alıntı:
gizemli_KRAL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
hocam anlattıgınızın gerceklıgıne ınanıyorum.ancak yok olmus bısey nasl dunya harıkası olur bılemıyorum kımler neye gore secıyorlaar bunu anlamıs degılım okadar guzel eserler warkkı.tutmus ortada warlıgından bıle suphe edılen bır hıkkayeden ıbaret olan bıseylerı yedı harıkadan bırı dıye onumuze suruyorlaar.sadece bu okudugum konuyla alakalıdır yorumum. daha detaylı bılmıyorum.
KRAL dostum harikaların sayısı ve günümüz anlayışıyla gerçekten de harika olup olamayacakları konusunda yerden göğe kadar haklısın.
Ancak her hikaye yada masalda gerçek payı olduğunu unutma.Biraz fantazi gibi de gelse de (ben olabileceğini düşünüyorum o ayrı) gel bir an için dünyada nükleer bir savaş veya tufan yahut deprem gibi büyük bir felaket olduğunu ve ABD'nin sembolü olan Özgürlük Anıtı'nın bütün resim.cd.vs.gibi görsel kayıtlarıyla birlikte yok olduğunu farzedelim.
Bu durumda bu eserin varlığı sadece hayatta kalanların anlatımlarından ibaret olacaktır.Bizim gibi bizzat olmasa da resimlerini görmüş olanlar bile ihtişamından bahsedip ne kadar güzel olduğunu torunlarına kadar anlatacaklardır.Bin sene sonra ise anıtın bu günkü dünyanın 7 harikası masalına dönmesi kaçınılmaz olacaktır.
Kimin haklı olduğuysa ancak bahsedilen bu eser ortaya çıkarılırsa anlaşılacaktır.Bu durumda harika diyenlerde,sende haklısın.