Go Back   DefineBurada.CoM > FORUM DA KATEGORİSİZ KONULAR > Sohbet Bölümü
alan tarama | dedektör | toprak altı görüntüleme sistemleri

Seçenekler Thema bewerten Stil
Alt 11-19-2011, 07:57 PM   #1
Amero
Tecrübeli Üye

Amero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 23013
Amero has a reputation beyond reputeAmero has a reputation beyond reputeAmero has a reputation beyond reputeAmero has a reputation beyond reputeAmero has a reputation beyond reputeAmero has a reputation beyond reputeAmero has a reputation beyond reputeAmero has a reputation beyond reputeAmero has a reputation beyond reputeAmero has a reputation beyond reputeAmero has a reputation beyond repute
Standart Yavuz Selim hanın bagdat-sam seferi

Yavuz selim hanın bagdata seferi sırasında bir çok önemli sonuçlar olmuştur bunlardan biride diyarbakır eyaletinin nufusunun o anki hakimiyet süren kralı tarafından degiştirilmesidir o ana kadar bir türkmen şehri olan diyarbakır nufusu yerini bölgesel kavimlerden kürtlerle degiştirilmiş nedeni ise o an hüküm süren hükümdarın diyarbakıra hakimiyetini kaybetme korkusudur ama bu korku boşuna olmuş bilakis aynı dinden olan kürtbeylikleri uygun tabir olursa bir ok bide atmadan osmanlıya baglılıklarını bildirmişlerdir .........bunun yanında yavuz Selim hanın başka adıda sindir bir bagdat evliyası insanların dünya malına temayülünü görüp SİZİN TAPTIKLARINIZ AYAKLARIMIN ALTINDADIR demiş bu sözünü anlamayanlar tarafından şikayet edilip yargılanmış ve infaz edilmiştir ölmeden önceki sözü Sin şine girdiginde degerim anlaşılacaktır deyimi Yavuz selim hana söylenince sin benim şinde şam ne demek istenmiş diyerek araştırılmasını istemiş bir çöplükte bulunan mezar kazılmış biraz daha derine indirildiginde büyük bir define bulunmuş dünya malına deger vermeyen bir evliyanın bir kaç keremati belli olmuş bu zatın adını unuttugum için yazamadım ama önemli olan eseri

Facebook'ta Paylaş

Alt 11-19-2011, 11:28 PM   #2
DAYI
Tecrübeli Üye

DAYI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 593017
DAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond repute

SELAMÜNALEYKÜM Amero kardeşim ALLAH razı olsun benimde çok sevdiğim bir zatı muhteremdir kendileri bu sözü bazı dönemlerde bazı evliyalar söylemiz ama ilk başlangıç senin dediğin HALLACI MANSUR DUR sin şına girdiği zaman benim mezarım bulunacak demiş ve sin dediğin gibi arabcada yavuz sultan selim şın da bağdattır . yani yavuz bağdata girdiğinde benim mezarım bulunacak bunu duyan yavuz olayı halktan dinler ve bu zatın neden öldürüldüğünü sorar ve ezan okuyan müezzine senin taptığın allah benim ayaklarımın altında dediği için başı vurulkduğunu söylerler ve sözün tam söylendiği yeri sorar kazdırır ve dediğin gibi büyük bir hazine çıkar işte hocanın inandığı bu der yavuz SAYGILAR

Etiketler
Yok

Seçenekler
Stil Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: