Go Back   DefineBurada.CoM > MEZARLAR VE MEZAR HEDİYELERİ > Tümülüs Mezarları Hakkında Bilgiler
alan tarama | dedektör | toprak altı görüntüleme sistemleri

Seçenekler Thema bewerten Stil
Alt 10-19-2011, 01:29 PM   #1
ectacy
Banned

Tecrübe Puanı: 0
ectacy has a reputation beyond reputeectacy has a reputation beyond reputeectacy has a reputation beyond reputeectacy has a reputation beyond reputeectacy has a reputation beyond reputeectacy has a reputation beyond reputeectacy has a reputation beyond reputeectacy has a reputation beyond reputeectacy has a reputation beyond reputeectacy has a reputation beyond reputeectacy has a reputation beyond repute
Standart TüMüLüSLERLE iLGiLENENLERE BIR SORU

slm ustadlar sıze bır soru soracagım .bır tumuslus un ust katmanında ıkıbucuk metre yuksekklugunde ucbucuk metre enınde kalın bır horosan tabakası olabılırmı eger boyle bır tumulus tıpı varsa hangı medenıyete aıttır ve ne aamacla o kalınlıkkta bır horosan yapısı yapılmıstır .bılgısı olan arkadasların yorumlarını beklıyorum tskrler.
ectacy isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Facebook'ta Paylaş

Alt 10-19-2011, 07:03 PM   #2
formen16
Tecrübeli Üye

Tecrübe Puanı: 229016
formen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond repute

ectasy isimli kardeşim,öncelikle sitemize hoş geldin.
pkk'lı hainlerin menfur saldırısı yüzünden bu gün define yorumu yapmayacağımı ifade ettim.
Ancak bu gün senin ilk günün.Bir çok kişi için kıymeti harbiyesi olmasa da; sorduğun konunun senin için ne kadar önemli olduğunu ve merakla bir cevap beklediğini tahmin edebiliyorum.Bu yüzden azda olsa bilgilenmen için,bu günlük sadece tümülüsün Roma'nın İmparatorluk Dönemi'ne ait olduğunu ve o horasan tabakanın içinde de mezar sahibinin hizmekarlarının mezarlarının bulunduğunu söylemekle yetineceğim.
Ayrıca bu yeri kazmak kanunen suç olduğunu biliyorsun değilmi?Gerçi böyle bir çabada muhtemelen boşa gidecektir.Niye dersen,dünyaya senden yüzyıllar önce gelmiş olan birileri o tümseği çoktan halledip sana iş bırakmamışlardır.Çünkü yüzyıllardır açık hedef oldukları için,yurdumuzda kızlığı bozulup açılmayan tümülüs sayısı çok azdır.
Bu arada ectasy rumuzunu çokmu aradın?Keşke kendine daha güzel bir isim taksaydın.Bu isim sanalda olsa bende değişik çağrışımlar yapıyor çünkü.Tekrar hoş geldin.Allah'a emanet ol kardeşim.

Alt 10-19-2011, 08:55 PM   #3
tarıkziyad
Tecrübeli Üye

tarıkziyad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 271014
tarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond repute

formen16 ustam teşekkür ederim hem acıklaman için hem günün hassasiyetine sahip oldugunuz için hemde rumuz konusuna degindigin için herkes için söylüyorum sadece fırsat oldu söylüyorum müslüman türk ün uzun ve şanlı tarihinde sevecek kimse yokmu arkadaşlar öyle rumuzlar alıyorki hayretler içinde kalıyorum yanlış anlaşılmamak dilegimle saygılar ve sevgilerimle
tarıkziyad isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 10-19-2011, 09:06 PM   #4
ectacy
Banned

ectacy has a reputation beyond reputeectacy has a reputation beyond reputeectacy has a reputation beyond reputeectacy has a reputation beyond reputeectacy has a reputation beyond reputeectacy has a reputation beyond reputeectacy has a reputation beyond reputeectacy has a reputation beyond reputeectacy has a reputation beyond reputeectacy has a reputation beyond reputeectacy has a reputation beyond repute

ılgınız ıcın tskr ederım.hosbuldum.nıckımın bı onemı yok rahatsız edıcıyse degıstırırım tabıkı ama herhangı bı amac ıcın kullanmıyorum onemlı degıl degısırım.ustadım yorumunuz ıcın tesekkur ederım. Tabıkıde oraya mudahaale etmıyorum ancak yakın zamanda mudahale etmeye baslamıslar.bu alan bızım tapulu arazımız ıcerısınde olması nedenı ıle dıkkatımı cezbettı.kısaca bı daha tarıf etmemde fayda war.dedıgım yerın dogusunda kırk aadet yuwarlak oyuk war yırmı mt. Ilerısınde mezarlık war. Kuzeyınde de musluman mezarlıgı war.batısı ve guneyınde su deresı war .dogu kkısmı yıne tamamen höyuk eskı yerlesım yerı.pekı ustadım hızmetcı ıcın okadaar caba gosterıp o kadar horosaan doktuler ıse .efendılerı ıcın daha gızemlı ve buyuk bır yapı yapmıs olmalılar ama bu cewrede oyle baska yapı yok. Ve ben o donemde kral olsaaydım benı buraaya defnedın dıyebılecegım bır yer.hanı benım ıcın bır anıt yapılıcaksa tamda orayı gosterırdım.tekrar ılgınız ıcın tskr ederım saygı ve muhabbetlerımle

Alt 10-19-2011, 09:27 PM   #5
formen16
Tecrübeli Üye

formen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond repute

Alıntı:
ectacy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ılgınız ıcın tskr ederım.hosbuldum.nıckımın bı onemı yok rahatsız edıcıyse degıstırırım tabıkı ama herhangı bı amac ıcın kullanmıyorum onemlı degıl degısırım.ustadım yorumunuz ıcın tesekkur ederım. Tabıkıde oraya mudahaale etmıyorum ancak yakın zamanda mudahale etmeye baslamıslar.bu alan bızım tapulu arazımız ıcerısınde olması nedenı ıle dıkkatımı cezbettı.kısaca bı daha tarıf etmemde fayda war.dedıgım yerın dogusunda kırk aadet yuwarlak oyuk war yırmı mt. Ilerısınde mezarlık war. Kuzeyınde de musluman mezarlıgı war.batısı ve guneyınde su deresı war .dogu kkısmı yıne tamamen höyuk eskı yerlesım yerı.pekı ustadım hızmetcı ıcın okadaar caba gosterıp o kadar horosaan doktuler ıse .efendılerı ıcın daha gızemlı ve buyuk bır yapı yapmıs olmalılar ama bu cewrede oyle baska yapı yok. Ve ben o donemde kral olsaaydım benı buraaya defnedın dıyebılecegım bır yer.hanı benım ıcın bır anıt yapılıcaksa tamda orayı gosterırdım.tekrar ılgınız ıcın tskr ederım saygı ve muhabbetlerımle
Saygı ve muhabbetlerine bil mukabele değerli kardeşim.Rumuzunu değiştirme konusu senin insiyatifinde ve tercih sana ait.Ben sadece görüşümü söyledim.Yukarıdaki mesajda efendileri için daha gizemli bir yapı yapmış olmalarından ve kral olsan buraya gömülmek isteyeceğinden bahsetmişsin.
O zaman nickini bundan sonra GİZEMLİ KRAL olarak değiştirsen nasıl olur?Böylelikle seni unutmamak için bir sebebimiz olur.Tabi bu nickli başka bir arkadaşımız yoksa.
Tümülüsü dört yöndende fotolar ve daha önce orada olupta bir şekilde tahribata uğrayan veya varsa bizim farkedemeyeceğimiz detaylarıda fotoğraflar üzerinde işaretleyerek belirtirsen elimizden geleni yaparız.Hoşçakal kardeşim.

Alt 10-19-2011, 09:38 PM   #6
ectacy
Banned

tskr ederım.bende acaba nıckımı ne yapsam dıye ınanınkı dusunuyordum ıns alan olmamıstır bu nıckkı.tmm hocam fotolayıp yuklerım detaaylı bı sekılde.ancak bır sorunum war kırsaal kesımde yasadıgım ıcın buraada ınternet ımkanım pek yok ancak ılceye gıdınce yukleyebılırım.sımdılık saadece telefonlaa gırıyorum nete telefonla foto yukleyemıyorum belkıde yuklenır amaa denedım olmadı profıl resmı yukleyebıldım sadece .saygılarımla

Alt 10-19-2011, 10:01 PM   #7
gizemli_KRAL
Banned

gizemli_KRAL has a reputation beyond reputegizemli_KRAL has a reputation beyond reputegizemli_KRAL has a reputation beyond reputegizemli_KRAL has a reputation beyond reputegizemli_KRAL has a reputation beyond reputegizemli_KRAL has a reputation beyond reputegizemli_KRAL has a reputation beyond reputegizemli_KRAL has a reputation beyond reputegizemli_KRAL has a reputation beyond reputegizemli_KRAL has a reputation beyond reputegizemli_KRAL has a reputation beyond repute

hocam yenı nıckımı aldım tskr ederım.
gizemli_KRAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 10-19-2011, 10:49 PM   #8
formen16
Tecrübeli Üye

Alıntı:
gizemli_KRAL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
hocam yenı nıckımı aldım tskr ederım.
Rica ederim kardeşim.Asıl ben sana teşekkür ederim.Hah şöyle,bak ne güzel oldu.Fotoları yükle,her şey daha güzel olacak.
Yaklaşımından zaten KRAL bir delikanlı olduğun belli.
Ha unutmadan sorayım vilayet neresi?Benim Bursa.Allah'a emanet ol.

Alt 10-19-2011, 10:56 PM   #9
gizemli_KRAL
Banned

gizemli_KRAL has a reputation beyond reputegizemli_KRAL has a reputation beyond reputegizemli_KRAL has a reputation beyond reputegizemli_KRAL has a reputation beyond reputegizemli_KRAL has a reputation beyond reputegizemli_KRAL has a reputation beyond reputegizemli_KRAL has a reputation beyond reputegizemli_KRAL has a reputation beyond reputegizemli_KRAL has a reputation beyond reputegizemli_KRAL has a reputation beyond reputegizemli_KRAL has a reputation beyond repute

sivas da oturuyorum hocam sıvaslıyım. Iltıfatınız ıcın tskkr boylesı daha ıyı oldu.ıns yaakın zamanda fotoları yuklıcem ayrıntılı bır sekılde Allah razı olsun.
gizemli_KRAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 10-19-2011, 11:07 PM   #10
formen16
Tecrübeli Üye

Alıntı:
gizemli_KRAL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
sivas da oturuyorum hocam sıvaslıyım. Iltıfatınız ıcın tskkr boylesı daha ıyı oldu.ıns yaakın zamanda fotoları yuklıcem ayrıntılı bır sekılde Allah razı olsun.
Allah hepimizden razı olsun inşallah.Ayrıca memleketine yakışan tavrı gösterdiğin için,ben de sana teşekkür ederim.Sivas'ın adamı mert olur derler.Rahmetli Yazıcıoğlu'nu hiç unutmadık.Sen bu gün bunu bir kez daha ispat ettin.
Aklıma gelmişken unutmadan söyleyeyim.Doğu tarafından çekeceğin fotolar biraz daha detaylı olsunlar..!
Kal sağlıcakla.

Etiketler
Yok

Seçenekler
Stil Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: