Go Back   DefineBurada.CoM > FORUM DA KATEGORİSİZ KONULAR > Kategorisiz Konular
alan tarama | dedektör | toprak altı görüntüleme sistemleri

Seçenekler Thema bewerten Stil
Alt 01-10-2010, 04:44 PM   #1
Gaziosmanpaşa
Moderator

Gaziosmanpaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 313016
Gaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond repute
Standart Bu mesleği hiç duydunuz mu?

Kanalizasyondan altın çıkarıyolar
Altın üreticilerinin merkezi Kapalıçarşı ve çevresindeki kanalizasyon kuyularından altın tozu çıkaran bazı kişiler, ailelerinin geçimini 30 yıldır bu yolla sağlıyor.

Çarşı ve çevredeki atölyelerin kanalizasyon sularının döküldüğü yaklaşık 30 rögarın kapağını açıp içerideki atığı bir kova yardımıyla çıkaran vatandaşlar, çuvallara doldurdukları bu atığı daha sonra süzerek içindeki altın tozunu ayıklıyor.

Çevrede ''ne yaptıklarını'' soranlara, belediye çalışanı olduklarını ve tıkanan kanalizasyonu açmak için çalıştıklarını söyleyen altın avcısı vatandaşlar, bu işi yapanların artmasını istemedikleri ve işlerinin sekteye uğramaması için, yaptıkları işin başkaları tarafından bilinmesini de istemiyor.

Çalışmalarını çarşı ve çevresindeki dükkanlar kapalıyken, gece saatlerinde veya pazar günü yürüten gruptakilerden bazıları, 1-3 ayda bir açtıkları kuyulardan bazen 50 grama kadar altın tozu elde edilebildiğini, gruptaki 6 kişinin 30 yıldır ailelerinin geçimini bu yolla sağladığını anlatıyor.

Altın avcıları, kendileri gibi altın arayanların sayısı arttığı için geçmişe göre işlerin daha kötü olduğunu ifade ediyor.
Eklenen Resim Ön İzlemesi
Dosya tipi: jpg manset_ic_199674.jpg (26,3 KB (Kilobyte), 2x kez indirilmiştir)
Ama.. Sende bir bilgi var, bende bir bilgi var,
Ben bilgimi sana verdim, sen bilgini bana verdin.
Şimdi benim iki bilgim var, senin de iki bilgin var”
Gaziosmanpaşa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Facebook'ta Paylaş

Alt 01-10-2010, 04:47 PM   #2
DAYI
Tecrübeli Üye

DAYI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 593018
DAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond repute

Selamünaleyküm gaziosmanpaşa kardeşim çok güzel bir buluş atalarımız boşuna dememiş ip sürü para kazan var git birazda sen oyalan . çalışana heryerde para var demekki

Alt 01-10-2010, 10:43 PM   #3
~*İNB_37*~
Administrators

~*İNB_37*~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 438017
~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute

ilginc ve süper paylaşım eline sağlık bide bize derler avcı diye adamlara bak :d

~*İNB_37*~ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 02-02-2010, 03:54 AM   #4
hutame
Tecrübeli Üye

hutame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 449016
hutame has a reputation beyond reputehutame has a reputation beyond reputehutame has a reputation beyond reputehutame has a reputation beyond reputehutame has a reputation beyond reputehutame has a reputation beyond reputehutame has a reputation beyond reputehutame has a reputation beyond reputehutame has a reputation beyond reputehutame has a reputation beyond reputehutame has a reputation beyond repute

esas defınecı bunlar valla..emegıne saglıkk ilginc bı meslek...saygılar
hutame isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
Yok