Go Back   DefineBurada.CoM > DEDEKTÖRLER ALANTARAMALAR VE YER ALTI GÖRÜNTÜLEME CİHAZLARI HAKKINDA GENEL BİLGİLER > Define Cihazları , Dedektörler , Alantaramalar , Radarlar Hakkında Bilgi Paylasımı
alan tarama | dedektör | toprak altı görüntüleme sistemleri

Seçenekler Thema bewerten Stil
Alt 02-09-2010, 01:00 AM   #21
hira_pc
Administrators

hira_pc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 10
hira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond repute

Bilgilerinin yazılarının devamını bekleriz ... cünkü bilinmesi gerekenler... saygılar
hira_pc isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 02-09-2010, 02:34 AM   #22
~*İNB_37*~
Administrators

~*İNB_37*~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 438017
~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute

Ustalarım güzel şeyler paylaşmışınız okudum biraz uzun sürdü ama bilgili şeyler bunlar paylaşımlarınızın devamını bekleerim saygılarımla
~*inb_37*~

~*İNB_37*~ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 02-09-2010, 06:10 AM   #23
ozooo
Tecrübeli Üye

ozooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 227016
ozooo has a reputation beyond reputeozooo has a reputation beyond reputeozooo has a reputation beyond reputeozooo has a reputation beyond reputeozooo has a reputation beyond reputeozooo has a reputation beyond reputeozooo has a reputation beyond reputeozooo has a reputation beyond reputeozooo has a reputation beyond reputeozooo has a reputation beyond reputeozooo has a reputation beyond repute

OKM EXP 4000 VE DİĞER GPR SİSTEMLERİNİN ÇALIŞMA PRENSİPLERİ VE ÖZELLİKLERİ VE ANALİZLERİ BU KONUDA TOPLAYACAGIM

Toprakaltı radarları denilen GPR’lar dedektörlerden farklı bir teknoloji olan elektromanyetik pulse sinyalleri ile çalışır.Dolayısıyla derinlikleri dedektörlerden çok fazla ve ölçülebilirdir.

Laptop veya masa üstü bilgisayarlar ile çalışan bu cihazların toprak altına gönderdiği sinyallerin derinliğini çok gelişmiş bir yazılım vasıtasıyla bilgisayarınızın ekranından görebilirsiniz.

GPR’ların çalışma prensibi: Cihaz tarafından toprakaltına gönderilen elektromanyetik pulse sinyalleri aynı anda geri alınır.Toprak altında herhangi bir anomaliye çarpan sinyaller cihazın içindeki gelişmiş yazılım vasıtasıyla 3 boyutlu görüntüye çevrilir.Alman OKM firmasının modellerinin çeşidine göre 8m,18m,25m ve 40 metre derinlikten 3 boyutlu görüntü almak mümkündür.

Bu teknolojinin hali hazırda uzak doğuda dahi taklit edilemediğini söylersek,GPR üretiminin ne kadar ciddi bir teknoloji gerektirdiği anlaşılacaktır.Türkiye tek yetkili mümessili olduğumuz Alman OKM Firması,dünyada GPR üretiminin öncüsüdür.Dolayısıyla müşterilerimizi (((((((piyasada özellikle ,atölyeler tarafından üretilen ve Toprakaltı Radar’ı diye satılan basit dedektörlere karşı uyarırız.))))))))
GPR Toprakaltı Radar Serisi Laptop ile kullanılır.
hedef bölgedeki düzensizlikleri tespit edebilen bir elektromanyetik impulse yöntemini esas almaktadır.Böylece alet çok farklı yapıları tanımlayabilmektedir. Bu sistem sayesinde toprak altındaki kaviteler ve mezar odaları gibi boşlukları, altın, gümüş, bakır, bronz, vs. gibi metal objeleri görüntüleyebilecek, "deluxe" modellerinde bulunan ayırım özelliği sayesinde değersiz metalleri ayırabileceksiniz.

Rover Deluxe, 2m derinliğe inebilen bir manyeto metrenin yanı sıra 18m derinliğe kadar zeminde bulunan objelerin yerini tespit edilmesini mümkün kılan bir radara sahiptir. Entegre ayırt edici sayesinde elet son derece madenli zeminde de kullanılabilmektedir.

Ancak kesin şekilleri tanımlayabilmek için kullanıcı ölçüm esnasında çok titiz hareket etmelidir. Buna karşın alet düzensiz arazilerdeki kullanım için son derece uygundur.

Mikro işlemci tarafından kumanda edilen sistem sayesinde, cihazla beraber aldığınız üç boyutlu bir grafik veren program ile notebook veya pc'nize aktardığınız görüntülerden derinlik ölçümlerini ve hedef analizlerini yapabilirsiniz.

Yeni Super Sensor ve yeni Visualizer 3D programı ile,cihaz 25 metre derinliğe ulaşır ve mevcut görüntüden 20 kat daha iyi bir çözünürlük elde edilir.

Saniyede 57800 örnek
İşlemci : 300 MHz
Çalışma Hafızası:128 MB SDRAM
Data Hafızası: 128 MB
Üretici firma ALMAN

KULLANDIĞI BAŞLIK ANTENLER
25 cm GPR
50 cm GPR
75 cm GPR
100 cm GPR
Metal Ayırım
Tünel Bulma
3D Visualizer

YAPILAN BİR İŞTE ALLAH RIZASI YOKİSE O İŞTEN HAYIR BEKLEME''''KUL HAKKI SADECE MADDİYATLA ÖLÇÜLEMEZ MADDİ VE MANEVİDİR 'Kİ KUL HAKKINI ALLAH C.C BİLE AFFETMEZ''''
ozooo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 02-09-2010, 06:34 AM   #24
ozooo
Tecrübeli Üye

ozooo has a reputation beyond reputeozooo has a reputation beyond reputeozooo has a reputation beyond reputeozooo has a reputation beyond reputeozooo has a reputation beyond reputeozooo has a reputation beyond reputeozooo has a reputation beyond reputeozooo has a reputation beyond reputeozooo has a reputation beyond reputeozooo has a reputation beyond reputeozooo has a reputation beyond repute
Standart örnek analiz şekilleri okm sitelerinden alıntıdır ve BİLGİ AMAÇLIDIR

http://http://www.upload.gen.tr/d.ph...r__2_.rar.html

YAPILAN BİR İŞTE ALLAH RIZASI YOKİSE O İŞTEN HAYIR BEKLEME''''KUL HAKKI SADECE MADDİYATLA ÖLÇÜLEMEZ MADDİ VE MANEVİDİR 'Kİ KUL HAKKINI ALLAH C.C BİLE AFFETMEZ''''

Alt 02-09-2010, 06:37 AM   #25
ozooo
Tecrübeli Üye

Standart Resmi kazıdan toprak alında bulunan güneş saati daha kazılmadan ne olduğu belliydi

http://http://www.upload.gen.tr/d.ph...r__2_.rar.html

Alt 02-09-2010, 06:42 AM   #26
ozooo
Tecrübeli Üye

Standart Resmi kazıda 4.70cm den %12 yanılma payı ile kuru toprak zeminden çıkarılan bakraç

http://http://www.upload.gen.tr/d.ph...F2937.rar.html

Alt 02-09-2010, 06:45 AM   #27
ozooo
Tecrübeli Üye

S.a en önemlisi bir ilki yapacagım allah kısmet ederse resmi kazı yapan bir yakının resmi kazısına videolu paylaşımda bulunacagım ilk kazı izni alındığında ve benim cihaz lazım olduğunda onlara gözünüzün gördüğü daha makbul geçer inşallah

hayırlı sabahlar saati yine 6 yaptık be

Alt 02-09-2010, 09:55 AM   #28
dr.defineci
Üye

Tecrübe Puanı: 4015
dr.defineci has a reputation beyond reputedr.defineci has a reputation beyond reputedr.defineci has a reputation beyond reputedr.defineci has a reputation beyond reputedr.defineci has a reputation beyond reputedr.defineci has a reputation beyond reputedr.defineci has a reputation beyond reputedr.defineci has a reputation beyond reputedr.defineci has a reputation beyond reputedr.defineci has a reputation beyond reputedr.defineci has a reputation beyond repute

sn ozo yanlış anlamaya gerek yok siz okm cihazların hakkkında bilgi toplayacağınızı kanıt sunacağınız söylüyorsunuz elbette siz mecbur değilsniz tabi bunun kanıt açısından bakarsak bunu dört gözle bekleriz bu kaliteli iş yapan bir gpr in benim hangi üniversitede kullnılıyor veya patentleri vardır ikinci bir husus referans olarak resmi kazı olur bilimsel temelde arşatırmacılar olsun tek bir referans varmıdır inanın başarılı olması hazlinde seve seve savunuruz ama ben cevapları alamıyorumki sizin satıcı oldğunuzu demedik çoksöyleneler hatırlarsınız çok yüksek khz ile çalışan vlf dedektörlerini millete 8 12 derinlik dediler olabilmesi mümkünmü ? değil ama zavallı nerden anlar khz yüksek olması derine nüfüzün azalmasın tekabül sistemin derine uygun olmadığını bilmediklerinden alıyorlar bilseler alırlarmı ? elbette almazlar burası türkiye cenabı allah verdiği nimetlerden bir tanesi toprak ama en büyük nimettir bundan öyle kolay her cihazın metredeyip derine inmesi mümkün omadığını bilirsniz ama buna karşın cihazdan anlamalrı gerek,iyor kullanıcının yanlız nerede hangi sistemi kullanacağını bilmeklen beraber başrıya ulaşması mümkündür ben kısa örnek vermek gerekirse bir avcı ava çıktığı zaman kaç numara mermi kullancağını bilyor ve silahın kalitesi konuşur eğerr elindeki silah nişanı tuttuğu hedefe değilde 5 metre başka tarafa gidiyorsa bu avcını şansı sizce yüzde kaçtır elindeki malzeme malzeme değilki ha karşısına bişey çıkmıyorsa oda başka mesele olay budur saygılar
dr.defineci isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 02-09-2010, 10:23 AM   #29
ozooo
Tecrübeli Üye

Alıntı:
dr.defineci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
sn ozo yanlış anlamaya gerek yok siz okm cihazların hakkkında bilgi toplayacağınızı kanıt sunacağınız söylüyorsunuz elbette siz mecbur değilsniz tabi bunun kanıt açısından bakarsak bunu dört gözle bekleriz bu kaliteli iş yapan bir gpr in benim hangi üniversitede kullnılıyor veya patentleri vardır ikinci bir husus referans olarak resmi kazı olur bilimsel temelde arşatırmacılar olsun tek bir referans varmıdır inanın başarılı olması hazlinde seve seve savunuruz ama ben cevapları alamıyorumki sizin satıcı oldğunuzu demedik çoksöyleneler hatırlarsınız çok yüksek khz ile çalışan vlf dedektörlerini millete 8 12 derinlik dediler olabilmesi mümkünmü ? değil ama zavallı nerden anlar khz yüksek olması derine nüfüzün azalmasın tekabül sistemin derine uygun olmadığını bilmediklerinden alıyorlar bilseler alırlarmı ? elbette almazlar burası türkiye cenabı allah verdiği nimetlerden bir tanesi toprak ama en büyük nimettir bundan öyle kolay her cihazın metredeyip derine inmesi mümkün omadığını bilirsniz ama buna karşın cihazdan anlamalrı gerek,iyor kullanıcının yanlız nerede hangi sistemi kullanacağını bilmeklen beraber başrıya ulaşması mümkündür ben kısa örnek vermek gerekirse bir avcı ava çıktığı zaman kaç numara mermi kullancağını bilyor ve silahın kalitesi konuşur eğerr elindeki silah nişanı tuttuğu hedefe değilde 5 metre başka tarafa gidiyorsa bu avcını şansı sizce yüzde kaçtır elindeki malzeme malzeme değilki ha karşısına bişey çıkmıyorsa oda başka mesele olay budur saygılar

s.a ben sizin yorumunuza veya görüşünüze karşı değilim ama kullanmadığınız bir cihazın duyumları ile hareket ediyorsunuz okm konu başlığında yanılma payını çalışma prensiplerini yazdım bende OKM VAR KULLANDIM KULLANIYORUMDA benim verdiğim cevaplar kendi deneyimdir sitelerden sağdan soldan duyduklarım değil ama TÜRK MİLLETİ OLARAK ARAYIPDA BULAMADIĞIZ ZAMAN BAHANEMİZ HAZIR SİZ DEFİNE BULSANIZ SİTEDE BEN BULDUM DER YAYINLARMISINIZ?
İŞTE DUYMADIĞINIZI BELİRTDİĞİNİZ OKM KULLANICILARI BELKİ BÖLE DÜŞÜNÜYORDUR

BEN BU FORMA UYE OLDUM OLALI TEK İSTEGİM SİZİN DEDİĞİNİZ GİBİ GARİBANIN ELİNDEKİ 3-5 KURUŞU ÇOLULÇOÇUKLARININ RIZKLARINI UÇKAGITÇILARA DOLANDIRICILARA KAPTIRMALARINA MANİ OLMAK BAŞKA SEBEBİM YOK FORMDA TOPLASANIZ 4-5 KİŞİYİ TANIYORUM KİMSEDENDE MEVFATİM YOK AAA BAK OZO ONU YAPMIŞ BUNU YAPMIŞ DEDİRTMEKDE DEGİL BEN 22 MİLYAR PARA SAYDIM OKM ABD YAPIMI AYARLARI İLE OYNANMAMIŞ VE KISITLANMAMIŞ EYER MEMNUN KALMASAYDIM OKM EXP 4000 ÇIKALI NEKADAR OLDU OGUN BUGUN CİHAZ BENDE OLMAZDI KONULARIMI TAKİP EDİN KAstamonuda resmi kazıda okm 3000 kullanıldı bizzat o kazıdaydım ama kazının bir parçası olarak değil mişafir olarak bilgi amaçlı
ALLAH AŞKINA DAHA GÖZÜME UYKU GİRMEDİ BEN CİHAZLA UGRAŞIYORUM NİYETİM SATMAK DEĞİL MAKİNAYADA İHTİYACIM YOK AMA DÜŞÜNDÜĞÜM İNSANLAR VAR KÖTÜYE BEN ZATTEN KÖTÜ DEDİM OKM EXP SUANKİ FİYATI 9000-10.000 EURO ORJINAL ABD GO............ ADLI GPR 3500 HEMDE OKAMEDE OLMAYAN ÖZELLİKLER VAR BİR NOKTA 106 BİLE SUAN 1000-2000TL ARASI SİZ NEYİ ÖGRENMEK İSTİYORSUNUZ ? YAZIN SİZİN SORULARINIZA HEPBERABER YANIT BULALIM HİÇ OKM KULLANDINIZMI VEYA KULLANDIĞINIZ CİHAZLAR NE SİSTEMTİR AÇIKLARMISINIZ? İSTDAYSANIZ BUYRUN DAVET EDEYİM OKM TEST EDELİM SİZİNLE BERABER YAYINLARIZ FORUMDA SONRA BEN CİHAZI ÖVMÜYORUM ALIN DEMİYORUM AMA HAKKINIDA YEMİYORUM DİCEKSİNKİ SEN ALDINDA NE YAPTIN NE BULDUN BİRŞEY BULMADIM DOGRUDUR BULMAMA SEBEBİMİN TEKİ İSTANBULDA SURLARDA ARICAK HALİM YOK ELİMDE YERİMDE YOK AMA CEVREME VERDİM ONLAR BULDUMU HAYIR ONLARDA BULMADI EEE DİCEKSİNİZ ŞİMDİ
BAKIN KONULARIMDA BELİRTDİĞİM GİBİ TEKRAR BELİRTİYORUM İSTERSENİZ UYDUNUZ OLSUN UZAYDA ALLAH NASİP ETMEZİSE HİÇBİRİŞE YARAMAZ BİLGİ İŞARET SANS KISMET OLMAZSA SADECE MAKİNADAN BİRŞEY BEKLEYEMEZSİNİZ BUDA O MAKİNA İŞ YAPMIYOR ANLAMINA GELMEZ. BULAN ADAMDA HİÇBİRZAMAN BULDUM DEMEZ DİYENİ ASLA DUYMADIM GÖRMEDİM
SİZİN OKMDEN ALIP VEREMEDİĞİNİZ NEDİR USTADIM

Alt 02-09-2010, 10:35 AM   #30
dr.defineci
Üye

Tecrübe Puanı: 4015
dr.defineci has a reputation beyond reputedr.defineci has a reputation beyond reputedr.defineci has a reputation beyond reputedr.defineci has a reputation beyond reputedr.defineci has a reputation beyond reputedr.defineci has a reputation beyond reputedr.defineci has a reputation beyond reputedr.defineci has a reputation beyond reputedr.defineci has a reputation beyond reputedr.defineci has a reputation beyond reputedr.defineci has a reputation beyond repute

sn ozo gerçekten okm den hiç bişey istemiyorum kesinlikle bişey istediğmiz sözkonusu değildir yukarıdada belittiğim gibi kendinizin yaptığınız bir çalışmanız başarı getiryorsa sevinir takdir ederim sizin iyi düşünce kalpli olduğunuz tahmin ediyorum ben şahsen kullanmadım okm cihazını ama kullanan arkaşlarım oldu efendin memnun olmadılar hemde kaçtane sizinle hemfikir olduğumuz milletin parası çar çur edilmemsi konusunda hemfikriz doğrumu ama affınıza sığınarak şunu diyecek benim inanancım gerçekten samimiyetimlen söylüyorum okm cihazlarından kalmamıştır ha hayırlısı benim yolum istbula düşerse elbette sn ozo ustadın çayını içeriz konuşuruz tartışız ve anlaşırız bir konuda mutlaka en derin saygılarla
dr.defineci isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
Yok