Go Back   DefineBurada.CoM > DEFİNECİYE GEREKLİ OLAN BİLGİLER > Definecilikte Tılsım-Cin Ve Tehlikeyi-Tuzağı Belirten İŞaretler
alan tarama | dedektör | toprak altı görüntüleme sistemleri

Seçenekler Thema bewerten Stil
Alt 05-27-2008, 04:11 PM   #1
hira_pc
Administrators

hira_pc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 10
hira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond repute
Standart Tehlikeyi Belirten İşaretler

Tehlikeyi ifade eden işaretler
hira_pc isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Facebook'ta Paylaş

Alt 05-28-2008, 05:45 PM   #2
kandela
Guest

Standart tehlike işaretleri

Tehlike İşaretleri

Eklenen Resim Ön İzlemesi
Dosya tipi: jpg tehlike-isaretleri.jpg (12,3 KB (Kilobyte), 185x kez indirilmiştir)

Alt 08-20-2008, 04:02 PM   #3
geçmişine sahip çık
Guest

selamlar
ben geçmişine sahip çık .sembollerle ilgilisiniz.benim yaşadığım yerdeki höyük geçenlerde açılmaya çalışıldı.bilinçsiz kişiler tarafından.bayağı açmışlar ve bal petegı şeklınde sıyah taşlarla karsılasmışlar motosıkletın tekerlegı kadar buyuk oldugunu gorenler var .tabı bunlar jandarmalar tarafından alındılar.fakat şimdi serbestler.anlatan bu kişiler.höyuk sonrasında kapatıldı.benım merak ettıgım bu taslarn bı anlamı var mı.bu yuzden sıze yazıyorum sımdıden THANKS..................

Alt 08-20-2008, 04:31 PM   #4
kandela
Guest

merhabalar arkadaşım bal peteği şeklinde derken beşgen şeklinde yan yana duran siyah taşlar sanırım.o acemi kendini bilmezler tarafında açılan tümülüsün yan duvarına denk gelmişler yani girişi doğru yerden tahmin edilemeyip rastgale kazı ya başlanmış.bu tip taşların gözükmesi ve kare şeklinde taşların gözükmesi gayet normaldir.tümülüslerin yapısı itibari ile hazırlanan taş mezarlar genelde küp şeklinde kesilmiş taşlardan bir buz evi edasında yapılarak üstü taşıma toprakla kapılıp dış etkenlerden korunur.Tümülüsler geçmiş tarihin bir aynısıdır ve genelde türkiye çapında hepsi kayıt altındadır, ve hepsindede çil çil altın bulunmaz.ve hepsi sit alanıdır.

Saygılar,

Umarım sorularına yanıt almışınızdır.

Alt 08-20-2008, 04:41 PM   #5
geçmişine sahip çık
Guest

selamlar
öncelikle mesajıma cevap verdıgınız çok teşekkur ederım.allahtan yanlış yerden gırış yapmışlar sımdı daha çok mutlu oldum.her gun ve her insan höyuge bakıpta uyanmıyor.özellıklede bunlara hayranlık duyupta baskalarının onlara zarar vermesıne sahıt olunca insan ister istemez uzuluyor.umarım bır gun bunlar gerçek arastırmacılar tarafından açılıp tarıhe ışık tutarlar.tabı degerlerı korunacaksa ..........yoksa varsın oldakları yerde gızemlerını korumaya devam edıp oylece oldukları gıbı kalsınlar.........saygılarımla
geçmişine sahıp çık

Alt 08-20-2008, 04:50 PM   #6
kandela
Guest

Bence hiç açılmadan tüm ihtişamıyla durmasında taraftarım neden ? bir gün gelir bizim genç neslimizden türk oğlu türk orkeologlar tarafından açılırlar, elin almanı,amerikalısı ve ingiliz başlarında olmadan elin yabancıları yanında olsalar bile sorumlusu biz olalım onlar değil gerçi kızıyoruz kaçak yolla yapılan işlere ama elin yabancısı yiyeceğine türk olanlar yesin.

saygılar

Alt 08-20-2008, 05:02 PM   #7
geçmişine sahip çık
Guest

selamlar
bırıncısı tum yazınızın her harfıne katılıyorum.bencede hiç açılmasınlar.......
2.olarak bı konudan bahsetmek ıstiyorum.höyuge çok yakın bı yerde uzun zamandır bellı aralıklarda gorulen üçgen şeklınde florasan ışıgına benzeyen ışık goruluyor ve bu ışıgı goren aynı aıleden 5-6 kişi .ne dıyorsunuz?saygılar......
geçmişine sahıp çık

Alt 08-20-2008, 05:07 PM   #8
kandela
Guest

rivayetlere göre yüksek mertebeli kişilerin mezarları yanına birde mezar bekçisi gömülürmüş efendisinin mezarına gelebilecek tehlikeleri uzaklaştırsın diye o ailenin gördüğü ışık yansıması değil ise eğer ya bekçi yada tılsımlı bir bir yer olma olasılığı yerdir.ben her nekadar kendi gözümle görmedim ise bazı kişiler toprak altında bulunan değerli eşyaların belli günlerde gökyüzüne ışık çıkardığını söylemektedir.belkide böyle bişeydir.

Alt 08-20-2008, 05:13 PM   #9
geçmişine sahip çık
Guest

tılsımdan kast ettıgınız nedır?
boyleseylere mudahale edılebılır mı?
edılırse sonucu ne olur?

Alt 08-20-2008, 05:27 PM   #10
geçmişine sahip çık
Guest

selamlar
cevap yazmadınız?bellı bır sebebınız varsa anlarım. benımkı sadece bılgılenmek amaçlıydı.çunku bu ışıkları gorenler benım çok yakınım olan kişiler onların zarar gormesını ıstemedıgım ıçın bunları sordum rahatsızlık verdıysem özur dılerım.
saygılar.......
geçmişine sahıp çık

Etiketler
Yok