Go Back   DefineBurada.CoM > FOTOĞRAFLI VE FOTOĞRAFSIZ İŞARETLERİNİZE YORUMLAR > Bulunmuş Define Ve Gömüler
alan tarama | dedektör | toprak altı görüntüleme sistemleri

Seçenekler Thema bewerten Stil
Alt 11-16-2008, 03:49 AM   #1
Gaziosmanpaşa
Moderator

Gaziosmanpaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 313016
Gaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond repute
Standart truva hazinesi

Rusya, Truva Hazinesi'ni Ganimet Sayıp Vermedi
Yurtdışına kaçırılan tarihi eserlerin geri getirilmesi için düğmeye basan Türkiye, ilk iş olarak Çanakkale'den kaçırılan Truva Hazinesi'ni Rusya'dan geri istedi. Truva Hazinesi'nin büyük bir bölümünü 2. Dünya Savaşı'nda 'savaş ganimeti' olarak alıp ülkesine götüren Rusya, Türkiye'nin talebini reddetti. Truva Hazinesi tarihin en büyük hazinesi olarak gösteriliyor ve kaçırılan eserler Moskova Puşkin Müzesi'nde sergileniyor.

Rusya Tarihi Eserler Komisyonu yetkilisi Anatoliy Vilkov, Bakan Ertuğrul Günay'ın kaçırılan eserleri almak için yaptığı çağrıya olumsuz cevap verdi. Rusya Tarihi Eserler Komisyonu, Truva Hazinesi'yle ilgili ihtilafın ancak ve ancak Rusya ile Almanya arasındaki görüşmelerle çözüme kavuşturulabileceğini açıkladı. Rusya'nın benimsediği yeni yasalarla zamanında gizli ganimet olarak tutulan birçok tarihi eserin günümüzde, 'Rusya federal mülkiyeti' statüsüne kavuşturulduğu açıklanıyor.

Truva Hazinesi'nin Almanya tarafından değil de Türkiye tarafından iade edilmesi istenirse Rusya'nın tavrı ne olacak sorusuna ilginç cevap veren Rus yetkililer, "Türkiye'nin muhatabı biz değiliz. Truva Hazinesi savaş tazminatı olarak Almanya'dan alınıp Rusya'ya getirildi" ifadesini kullandı. Truva Hazineleri, Çanakkale'ye 30 kilometre uzaktaki Truva Antik Kenti'nden, 1873 yılında, Alman arkeolog Heinrich Schliemann tarafından çalınıp Almanya'ya kaçırılmış 2. Dünya Savaşı yıllarında da hazine savaş ganimeti olarak Rusya'ya götürülmüştü.
Eklenen Resim Ön İzlemesi
Dosya tipi: jpg 58197.jpg (41,8 KB (Kilobyte), 130x kez indirilmiştir)
Dosya tipi: jpg 20174.jpg (64,1 KB (Kilobyte), 137x kez indirilmiştir)
Dosya tipi: jpg troygold1vn1xg2.jpg (53,6 KB (Kilobyte), 134x kez indirilmiştir)
Dosya tipi: jpg 1424diadem11sg9vu2.jpg (33,8 KB (Kilobyte), 125x kez indirilmiştir)
Ama.. Sende bir bilgi var, bende bir bilgi var,
Ben bilgimi sana verdim, sen bilgini bana verdin.
Şimdi benim iki bilgim var, senin de iki bilgin var”
Gaziosmanpaşa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Facebook'ta Paylaş

Alt 01-16-2009, 01:18 AM   #2
detay
Tecrübeli Üye

detay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 48016
detay has a reputation beyond reputedetay has a reputation beyond reputedetay has a reputation beyond reputedetay has a reputation beyond reputedetay has a reputation beyond reputedetay has a reputation beyond reputedetay has a reputation beyond reputedetay has a reputation beyond reputedetay has a reputation beyond reputedetay has a reputation beyond reputedetay has a reputation beyond repute

bak serefsizlere arkadasım elıne saglık
detay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 01-16-2009, 10:55 AM   #3
hira_pc
Administrators

hira_pc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 10
hira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond repute

o zaman Almanyaya baskı yapmalıyız ilk calıp giden onlarmıs bu işi onlar cözmeli...
hira_pc isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 01-16-2009, 04:23 PM   #4
derdest
Guest

arkadaşlar eğer eserlerin gerçek değerini bizim müzelerimiz verse bu gün bu duruma düşülmezdi sanırım1500 yıllık küpte bunlar gibi ufak tefek bişey olsaydı belki oda giderdi.. baksanıza hiç bulana şu verildi denmiyo adamın tarlasınıda mahvettiler belki. garibim kime derdini anlatsın..

Alt 01-16-2009, 09:16 PM   #5
SEYRANİ
Administrators

Tecrübe Puanı: 349017
SEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond repute

zamanında ejnebi arkiologlara bu kadar yüz verilmeseydi bunların hiçbiri olmazdı
vatanımın onca hazinesini ejnebilere elleri ile teslim ettiler

Alt 01-16-2009, 09:45 PM   #6
Gaziosmanpaşa
Moderator

Gaziosmanpaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 313016
Gaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond repute

bızım boyle ne hazınelerımız degerlerımız gıtmıs zamnında almanlar ıngılızler tarafından
lısedeyken tarıh ogretmenım anlatırdı osmanlı demır yolu hattını zamanında almanlar cekmıs berlın -bagdat hattını hattı cekerken en kestırmeden gıtmek yerıne yolu magden yatak ları ve tarıhı yerlerın kenarlarından dolastıra dolastıra hatıtı cekmısler ve bızım madenlerımızle tarıhı eserlerımızı caktırmadan çalmıslar antık sehırlerdekı yapıları moloztas dıye ulkeden cıkarmıslar sımdı muzelerını susluyorlar
Ama.. Sende bir bilgi var, bende bir bilgi var,
Ben bilgimi sana verdim, sen bilgini bana verdin.
Şimdi benim iki bilgim var, senin de iki bilgin var”
Gaziosmanpaşa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
Yok

Seçenekler
Stil Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: