Go Back   DefineBurada.CoM > MEZARLAR VE MEZAR HEDİYELERİ > Lahit Ve Kral Mezarları Hakkında Bilgiler
alan tarama | dedektör | toprak altı görüntüleme sistemleri

Seçenekler Thema bewerten Stil
Alt 01-27-2009, 09:30 PM   #1
murat7878
Üye

murat7878 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 17016
murat7878 has a reputation beyond reputemurat7878 has a reputation beyond reputemurat7878 has a reputation beyond reputemurat7878 has a reputation beyond reputemurat7878 has a reputation beyond reputemurat7878 has a reputation beyond reputemurat7878 has a reputation beyond reputemurat7878 has a reputation beyond reputemurat7878 has a reputation beyond reputemurat7878 has a reputation beyond reputemurat7878 has a reputation beyond repute
Standart Sanat Eserleri Lahitler

Insanin Içinde Yatasi Geliyor
Eklenen Resim Ön İzlemesi
Dosya tipi: jpg girlandlilahit.jpg (88,0 KB (Kilobyte), 21x kez indirilmiştir)
Dosya tipi: jpg s1.jpg (95,4 KB (Kilobyte), 23x kez indirilmiştir)

Facebook'ta Paylaş

Alt 01-27-2009, 09:39 PM   #2
~*İNB_37*~
Administrators

~*İNB_37*~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 438017
~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute

ustam dıştan bakınca yatası geliyoda içine girince açaba ne yapası gelir adamın bilmem
eline koluna sağlık güzel paylaşım

~*inb_37*~

~*İNB_37*~ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 01-27-2009, 10:18 PM   #3
lybre
Guest

Tecrübe Puanı: 0
lybre has a reputation beyond reputelybre has a reputation beyond reputelybre has a reputation beyond reputelybre has a reputation beyond reputelybre has a reputation beyond reputelybre has a reputation beyond reputelybre has a reputation beyond reputelybre has a reputation beyond reputelybre has a reputation beyond reputelybre has a reputation beyond reputelybre has a reputation beyond repute

evet içinde yatılası geliyo side müzesinde var bu çeşit lahitler.goryenler varsa yoları düserse gormelerini tavsiyediyorum.ya dostlat bi eski yapılara bakyorum bide şimdiki orme çatma iki çimento çakıl kum badana abi demek istedigim açık.ustalık işcilik zerafet ozanmıs yok artık ole seyler.herkes bisekilde hemen para kazanyım yapıvereyim sateyım düsüncesi peşinde.dikakt etmişsinizdir eski yapılara evlere.o sıvaları yokmu horasan hala kayadan daha sert ve bugune kadar okadar yagmur çamur deprem gormus ve hala ayakta.ben o insanlar ejnebi oasada atese bile tapmıs osalarda ustalılarına göstermiş odukalra maharetlere saygıyla egiliyorum.sanki gözümde her baktıgım yapıda aspendos perge selde sidede ki yapılar tiyatrolar tapınaklar hamamlar lahitler vs hepsinde birer mesaj varmsı gibi.bence en güsel en degerli işaret budur.bir küp altının yeirin gosteren isaretler değil.uamrım nedmek istedigimi anlatabilyiroumdur.hepsindeki işaret iz bakın sizmi zanatkarsınız yoksa binlerce yıl evvel ki bizlermi diyorlar.ve bir noktaya daha değinmek istyorum bence en basit yontulmus bir kaya bile olsa üzerindeki o izler yapılrken ki murc izleri varya işte onalrda birer hazine benim için.sevgiler sygıalr
lybre isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 01-28-2009, 02:12 AM   #4
DAYI
Guest

selamünaleyküm dostlar bırakın onun içine yatan yatmış sizler bize ve bu mllete lazımsınız onların güzelliği kendilerine sizlerin güzelliği hepimize ayrıca murat kardeşim eline sağlık darısı başımıza tüm arkadaşların:

Alt 01-28-2009, 03:58 AM   #5
detay
Tecrübeli Üye

detay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 48016
detay has a reputation beyond reputedetay has a reputation beyond reputedetay has a reputation beyond reputedetay has a reputation beyond reputedetay has a reputation beyond reputedetay has a reputation beyond reputedetay has a reputation beyond reputedetay has a reputation beyond reputedetay has a reputation beyond reputedetay has a reputation beyond reputedetay has a reputation beyond repute

s.a dayı haklısın fakat nekadar guzel
gercı bızler bır kefenden baska bişi goturemeyız tbıkı ibadetlerımızı saymıyorum
bakın arkadaslar sızlere bişi anlatacam tam yerı
bır adam varmıs cok zengın bırde tek oglu adamın yası ilerlemıs ve ogluna vasıyet etmis ben oldukten sonra benı kefenlerken
ayagıma corap gıydır ben usurum demıs ve adma bır vakıt sonra olmus
imam cenazeyı yıkamıs kefenler ken oglu gelmıs corapları gıydırecegını vasıyet oldugunu imam efendıye soylemıs ve imam
bunun kesınlıkle olamayacagın aksı taktırde cenazeyı gonmeyecegını soylemıs ve oglu kırgın bır sekılde barı mezara yatırdıktan
sonra ustune koyalım demıs imam zorala kabul etmıs ve defnedılmıs
cocuk eve gelmıs babasının odasının cekmecesınde bır mektup bulmus acıp okumaya baslamıs
oglum ben sana bir omur yetecek servet bıraktım ama sen bana bir cıft corap gıydıremedın
ve yasamın boyunca bunu dusun bununla yasa bır kefenden baska bırsey goturemessın dunya hazınelerınden dıye
nasıl arkadaslar bu benım cok hosuma gıtmıstı ve sızlerede severek anlattım
detay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 01-28-2009, 03:06 PM   #6
diamond
Tecrübeli Üye

diamond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 40016
diamond has a reputation beyond reputediamond has a reputation beyond reputediamond has a reputation beyond reputediamond has a reputation beyond reputediamond has a reputation beyond reputediamond has a reputation beyond reputediamond has a reputation beyond reputediamond has a reputation beyond reputediamond has a reputation beyond reputediamond has a reputation beyond reputediamond has a reputation beyond repute

Detay_ Ağzına sağlık güzel bir kıssadan hisse paylaştın bizimle. Yaratan bizi ; Hayatı ukbada cennetle şereflenebilen kullarından eylesin.Amin. Saygılarımla.
Ama lahitler de çok güzel murat7878 ustacım eline sağlık. Arkeoloji müzelerinde bir çok benzerlerine rastlamak mümkün. Etrafındaki figürler o döneme ait yaşamı ifade ediyorlar.Savaşları, toprakları, kazandıkları zaferleri,kral ve ailesini, v.s.
Çok değerli varlıklar.Ben lahitlerin ülke dışına satılmasını istemiyorum, karşılaşan arkadaşlarımız olursa müze ile paylaşsınlar, eminim devlete kazancı daha cok olur.

Etiketler
Yok

Seçenekler
Stil Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: