Go Back   DefineBurada.CoM > DEFİNECİYE GEREKLİ OLAN BİLGİLER > Sikkeler
alan tarama | dedektör | toprak altı görüntüleme sistemleri

Seçenekler Thema bewerten Stil
Alt 04-02-2009, 04:54 PM   #1
honuslu
Tecrübeli Üye

Tecrübe Puanı: 122016
honuslu has a reputation beyond reputehonuslu has a reputation beyond reputehonuslu has a reputation beyond reputehonuslu has a reputation beyond reputehonuslu has a reputation beyond reputehonuslu has a reputation beyond reputehonuslu has a reputation beyond reputehonuslu has a reputation beyond reputehonuslu has a reputation beyond reputehonuslu has a reputation beyond reputehonuslu has a reputation beyond repute
Standart ++ sikkenin degerini belirleyen fakörler ++

s.a

sikkelerin degerlerini belirleyen faktörlerine girmeden önce hatirlatmakta fayda var her ne olursa olsun buldugumuz sikkede her hangi bir islem yapmamamiz gerektigini unutmamaliyiz ayrica sunuda belirtelim saglik acisindan da mümkünse sikkeye hic temasta bulunmamamliyiz cünkü üzerindeki oksitler basta gözler olmak üzere organlara zarar verebilecek niteliktedir.

sikkenin degerini belirleyen faktörler:

1. basilan sikke adedinin az miktarda olmasi.( bir ani ,kazanilan zafer ,tahtta az kalmis bir kralin yada impratorun bu süre icinde basilan sikkeleri ,yapilan baris adina basilmis sikkeler vb.)

2.kondiksiyonun iyi olmasi(yani sikkenin her ayrintisinin basildigi dönemdeki özelliklerini kaybetmis olmamasi )

3.sikkenin madeni (altin,gümüs,boronz, bakir vb.)

4.üzerindeki figürlerin kendine özgü olmasi.

5.sikkenin yasi.

6.sikkenin grami .

bütün bunlarin karsilasdirdiktan sonra degeri belirlenir.bu yazdiklarima daha maddeler eklenebbilir saygilar..
inandim rabbimin kitabi kur´anina diyipte insanlarin dünya düsüncelerinin pesine düsünler aciz ve ölümlü insanlarin düsünceleri ve ilkelerini ALLAH´in emirlerinden , yasaklarindan ve ilminden üstün görerek (ALLAH in ayetlerini bir kenara atip)ölümlü insanlarin dünya düsüncelerini benimseyip hayatina gecirenlere ne denir ????

12:106 - Onların çoğu şirk koşmadan Allah'a iman etmezler (imanlarına az çok bir şirk karıştırırlar).

4:116 - Şüphesiz Allah kendisine ortak koşulmasını bağışlamaz. Bunun dışında dilediğini bağışlar. Allah'a ortak koşan, muhakkak ki, derin bir sapıklığa düşmüştür.

kur´an hayattir, ALLAH´in kelamidir, emirdir ,ögüttür ,kur´an gercek ahlaktir ,insanlari uyaran ,ALLAH ´a ulastiran yegane ve dosdogru bir yoldur vesselam
honuslu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Facebook'ta Paylaş

Alt 04-02-2009, 06:19 PM   #2
Gaziosmanpaşa
Moderator

Gaziosmanpaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 313016
Gaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond repute

elıne saglık kardes
Ama.. Sende bir bilgi var, bende bir bilgi var,
Ben bilgimi sana verdim, sen bilgini bana verdin.
Şimdi benim iki bilgim var, senin de iki bilgin var”
Gaziosmanpaşa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
Yok