Go Back   DefineBurada.CoM > EŞKİYA BELGELERİ VE BELGELERDE ADI GECEN MEVKİLER > Eşkiya Belgelerinde Adı Gecen Yerler
alan tarama | dedektör | toprak altı görüntüleme sistemleri

Seçenekler Thema bewerten Stil
Alt 05-31-2008, 06:00 PM   #1
hira_pc
Administrators

hira_pc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 10
hira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond repute
Standart Göksu

Göksu deresi kayıtlarda çokca adı gecmektedir.Karadenize akan bir dere olarak bilinir. Çok yerlerde göksu deresi mevcuttur. İstanbul , Kocaeli , Zonguldak , Kastamonu ,Tokat ,Bursa ,Mersin ,Bolu ve bunun gibi bi çok yerde göksu deresi mevcuttur.
hira_pc isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Facebook'ta Paylaş

Alt 07-11-2008, 07:49 PM   #2
selim_can
Üye

Tecrübe Puanı: 23016
selim_can has a reputation beyond reputeselim_can has a reputation beyond reputeselim_can has a reputation beyond reputeselim_can has a reputation beyond reputeselim_can has a reputation beyond reputeselim_can has a reputation beyond reputeselim_can has a reputation beyond reputeselim_can has a reputation beyond reputeselim_can has a reputation beyond reputeselim_can has a reputation beyond reputeselim_can has a reputation beyond repute

belgelerde geçen göksu deresinin bi tanesi şile ağva arasındaki göksu deresidir arkadaşlar haberiniz olsun karadenize dökülür suyu çetelerin bölgesidir......
selim_can isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 07-12-2008, 12:15 AM   #3
DAYI
Guest

selamünaleyküm dostlar bahsi geçen göksu deresi benim memleketimde ki gök ırmak tır.Yani kastamonunun kazası taşköprüden başlarboyabat havzasına kadar devam eder. bunun doğruluk derecesi nedir derseniz alibeyin kaldığı ekin veren yaylası son malını sakladığı çingene mezarı bu ırmak güzergahındadır devam edecek olursak kara hasan köprüsü şu ankı vezirköprüde ambar kayada buranın devamı oln durağan ilçesindedir bunlar şu anda alenen bilinen yerlerdir. saygılar DAYI

Alt 07-12-2008, 09:36 AM   #4
selim_can
Üye

selim_can has a reputation beyond reputeselim_can has a reputation beyond reputeselim_can has a reputation beyond reputeselim_can has a reputation beyond reputeselim_can has a reputation beyond reputeselim_can has a reputation beyond reputeselim_can has a reputation beyond reputeselim_can has a reputation beyond reputeselim_can has a reputation beyond reputeselim_can has a reputation beyond reputeselim_can has a reputation beyond repute

a.s dayı alibey in ekin tarlasını ve son malını sakladığı çingene mezarınıda bilemem ama şu bi gerçekki alibey in karahasan köprüsü ve değirmeni o bölgelerde aradık sorduk ama bi sonucada varamadık eğerki karahasan köprüsü şu anki vezir köprü ise değirmen,çatalkaya,horotepe, nerede burada dayıcım köprüye yakındır bu yerler ne dersin bu işe bunlar yoksa karahasan köprüsüde o değildir alibey in köprüsü saygılar

Alt 07-12-2008, 11:15 PM   #5
DAYI
Guest

Selamünaleyküm selimcan kardeş nerelisin bilmiyorum ben Kastamonuluyum adı geçen yerleri tek tek dolaştımve söylenenlerle hiçbir alakasıu olmadığını gördüm ve bunlar hakkında belgedir bilgidir söyleyen ve yayınlayanlarada ve hele alibeye eşkıya leftere topal manola hiç inanmıyorum nedenini sorarsan alibey denen eşkıya güyacezaevinde canı sıkılmış gardiğyandan kağıt kalem istemiş sakladığı malların tek tek listesini çıkartmış ve al bunları git bul senin olsun demiş bir yanlışım varsa beni lütfen ikaz edin.akıl var vmantık var bu adam eşkiyamı hayır kurumu falanmı
Lütfen hayal kurmuyalım hayallede yaşamıyalım evet ali beyin hiçmi sülalesinden kimse yokmuş
Bu adam bu malları soyarken yüzlerce insanı katletmiş öldürdüğü insanın sayısını bile unutmuş yani neden tutsunda bi gardiyana kendini öldürmek için saat ve gün bekleyen ( o devirdeki gardiyanlardan söz ediyorum) bir adama versin.yapacağı şey şu olsa aklım erer
Gardiyana yüklü bi meblağ verse deseki benim ailemden şunları buluver .olabilir mantıklısıda budur. Neyse gelelkim malların saklandığı yerlere yanlış anlamayın ben bu mallara inanmıyorum demedim bu bilgilere inanmıyorum dedim . çünkü bulunanlarla söylenenler tutmuyor .
Bu malların başlangıcı kim ne derse desin ben gördüğümü ve bildiğimi yazıyorum Karabük Bartın ilçesinden başlar koşulu öküzler ve güreşen pehlivanlarelani ilçesine geçer burada top tepeler üç tepeler Kastamonu Pınarbaşı çatal kaya değirmenler Cuma camisi ağlı berberler mağarası Devrekani gavur harmanı gavur pınarı sofra taşı Taşköprü Süleyman kayası ( burada yapılan resmi kazıda volçanın mühürünü gördük.) minare kaya hanönünün arka kısmı yanı Karadeniz kıyısında zindan mevkiinde çolak ayı Boyabat ekinveren yaylası çingene mezarı Vezirköprü Karahasan köprüsü durağan ambar kaya .evet dostum yol ve güzergah bu ama belgelere bakarsan çanakkalede bursada Yalova ve adapazarında yok böyle bişey ben bunların tamamını biliyorum ve gördüm lütfen yanlış anlamayın siz eşkıya ali bey olsanız böyle bi belge ve bilgi bırakırmısınız . ben bırakmazdım saygılar DAYI

Alt 07-14-2008, 11:35 AM   #6
selim_can
Üye

a.s dayı kastamolu bölgesine 8 çeşit çetelerin bölgesi olduğu bi gerçek ama volçan ile ali bey olayını karıştırmayalım o bölgede volçanda alibeyde emin ağada karahasanda bulunmuş < alibey değirmenin bölgesinde baskına uğramıştır kim tarafından dersen volçan tarafından baskına uğradı ve o zaman o bölgeyi terk etti tam 2 ay değirmen bölgesinde kalabildi değirmen bölgesinede istanbuldan geldi .değirmenin yeri karadenize akan göksu,,, deresine bağlanan yan derededir bu yan derede 2 değirmen vardır değirmenler çaprazdır aradan alabalıklı dere geçer bu dere üzerinde köprü vardır karahasan köprüsü işte budur.yukarıda dere kenarında balık tutmak için koltuk ve balık koyma yeri vardır çatal kayada buraya yakındır dağın yarısındadır çatalın biri uzun biri kısadır.aşağıda ki değirmen kayadan dır3 tarafı olluğu bile ana kayadır bi tarafında 7 bi tarafında 9 basamağı vardır içinede 3 basamakla inilir bu değirmenin arkası sarp kayalıktır bu kayalıktan patika yol yukarıya çıkar uçurumdur 2 kişi yan yana çıkamaz dayı bu kayıt yabancı kaynaklıdır kayadan değirmenden 30 dakika aşağıdaki değirmendende aşağıda topal ayı vardır derki kayadan değirmenden tepeye çıkarsan karadeniz gözükür

Alt 07-16-2008, 01:47 PM   #7
selim_can
Üye

kastamolu çetelerin bi bölgesi dir yaşayıp gezdikleri bi yerdir

Alt 07-22-2008, 11:55 PM   #8
DAYI
Guest

selamünaleyküm selimcan kardeşim evet klastamonu eşkiyaların barındığı yerlerden biridir ben bunu diğer ustalara anlatamıyorum eşkiya ankarada bursada adabazarında gezmez neden arazi yapısı olarak uygun değildir kastamonu onların gezip ve saklanmasına uygundur her eşkiyanın mutlaka uğradığı ve saklandığı bir yerdir.bir büyüğümün bir sözü vardır oğlum kastamonuyu ütülersen iki tane konya çıkar derdi gerçekten de öyledir. saygılar DAYI

Alt 07-23-2008, 02:44 PM   #9
selim_can
Üye

a.s dayı dediklerine bende katılıyorum kastamolu eşkiya yuvası bencede ama şu ali bey in değirmeni ni çıkaralım piyasaya derim bu değirmeni biliyormusun yerini bu değirmen kastomoluda olma ihtimali çok yüksek değirmeni gördünmü dayı saygılar

Alt 07-31-2008, 12:52 AM   #10
cas
Guest

Bahsedilen ( Goksu ) bolgesi nde ( KINALI DAGI ) mevcut mu acaba ???

Etiketler
Yok

Seçenekler
Stil Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: