Go Back   DefineBurada.CoM > EŞKİYA BELGELERİ VE BELGELERDE ADI GECEN MEVKİLER > Eşkiya Belgelerinde Adı Gecen Yerler
alan tarama | dedektör | toprak altı görüntüleme sistemleri

Seçenekler Thema bewerten Stil
Alt 06-11-2009, 12:22 PM   #1
ilkim111
Tecrübeli Üye

ilkim111 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 590016
ilkim111 has a reputation beyond reputeilkim111 has a reputation beyond reputeilkim111 has a reputation beyond reputeilkim111 has a reputation beyond reputeilkim111 has a reputation beyond reputeilkim111 has a reputation beyond reputeilkim111 has a reputation beyond reputeilkim111 has a reputation beyond reputeilkim111 has a reputation beyond reputeilkim111 has a reputation beyond reputeilkim111 has a reputation beyond repute
Standart Karahasan Köprüsü

Manisa ilimiz Kula ilçesine bağlı Börtlüce köyü sınırlarında bulunmakta olan Karahasan Köprüsü

Facebook'ta Paylaş

Alt 06-11-2009, 05:58 PM   #2
DAYI
Tecrübeli Üye

DAYI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 593017
DAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond repute

Selamünaleyküm ilkim usta bahsi geçen karahasan köprüsü değil galiba çünkü onun bir ayaği toprağa bir ayaği ana kayaya bağli der belgeler özellikle bu ibare vardir kayitlarda ama bunun iki ayağida ana kayada SAYGILAR

Alt 06-12-2009, 12:19 AM   #3
~*İNB_37*~
Administrators

~*İNB_37*~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 438017
~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute

Alıntı:
DAYI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Selamünaleyküm ilkim usta bahsi geçen karahasan köprüsü değil galiba çünkü onun bir ayaği toprağa bir ayaği ana kayaya bağli der belgeler özellikle bu ibare vardir kayitlarda ama bunun iki ayağida ana kayada SAYGILAR
dayıcım doğru ama ilkim usta yinede eline sağlık bu köprüde güzel

~*İNB_37*~ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 06-12-2009, 09:11 PM   #4
SEYRANİ
Administrators

Tecrübe Puanı: 349017
SEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond repute

bunun adida kara hasan köprüsü o yüzden paylaşmiş sanirim iklim kardeş
belgelerde geçen budur demiyor galiba

Alt 06-13-2009, 12:03 AM   #5
RaNDoM21
Tecrübeli Üye

RaNDoM21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 168015
RaNDoM21 has a reputation beyond reputeRaNDoM21 has a reputation beyond reputeRaNDoM21 has a reputation beyond reputeRaNDoM21 has a reputation beyond reputeRaNDoM21 has a reputation beyond reputeRaNDoM21 has a reputation beyond reputeRaNDoM21 has a reputation beyond reputeRaNDoM21 has a reputation beyond reputeRaNDoM21 has a reputation beyond reputeRaNDoM21 has a reputation beyond reputeRaNDoM21 has a reputation beyond repute

s.a arkadaşlar.ilkim abi çok güzel bir foto..fakat karahasan köprüsü bu değil.karahasan köprüsü her yoğun yağmurda göçer yeniden yapılırdı.ve bu köprü taşlardan değil...ağaçlardan yapılmaydı....kolay gelsin bu güzel foto içinde teşekkürler abim.

Alt 08-29-2009, 05:51 PM   #6
cengiz kutlugün
Üye

Tecrübe Puanı: 9015
cengiz kutlugün has a reputation beyond reputecengiz kutlugün has a reputation beyond reputecengiz kutlugün has a reputation beyond reputecengiz kutlugün has a reputation beyond reputecengiz kutlugün has a reputation beyond reputecengiz kutlugün has a reputation beyond reputecengiz kutlugün has a reputation beyond reputecengiz kutlugün has a reputation beyond reputecengiz kutlugün has a reputation beyond reputecengiz kutlugün has a reputation beyond reputecengiz kutlugün has a reputation beyond repute

S.a arkadaşlar karahasan köprüsü ile ilgi bende bir şey anlatmak istiyorum.bir arkadaşımda haritası vardı bu köprünün bizim oraya çok uzak bir yerde ben içanadoluda yaşıyorum bu yer izmirde çeşme yolu üzerinde.bir gün bir arkadaşım bana bende bir harita var dedi harita karahasan köprüsüne ait haritayı boluda yaşayan ve ermeni olan bir arkadaşının babasından bizzat almış adam bu yer çok kolay burayı sen alabilirsin demiş ve haritada köprünün neresinde olduğunu ve kilit taşının nasıl çıkarılaağını falanda anlatmış çok kolay alınabilecek bir yer.ben doğrusu gitmek gelmedi içimden ama 3 arkadaş olarak bunlar gittiler izmire harita yanlarında atlamışlar bir taksiye yaşlı bir şoför ağbimiz bunlara sormuş nereye gideceksiniz diye onlarada bizi çeşme ilçesine doğru götür bakalım demişler biz sana duracağın yeri söyleriz dedikten sonra düşmüşler yola bunlar camdan dışarıya dikkatli dikkatli bakıyorlarmış tarihi taş köprü arıyorlar bizimkiler neyse şoför abimiz sormuş arkadaş ne arıyosanız ben size yardımcı oluyum demiş bunlar utana sıkıla söylemişler biz karahasan köprüsü diye bir yer arıyoruz diye adam hemen ben sizi oraya götürüyüm ama neden oarası demişler bunlar anlatmış meseleyi ormanın içinden geçerek varmışlar bir yere şoför uzaktan göstererek aha orası demiş ama nasıl gideceksiniz köprünün yanına demiş çünkü köprü zamanla orada bulunan bir askeri bölgenin sınırları içinde kalmış bizim uyanıklar beni aradı telefonla ne yapacaz diye bende hemne çıkıp geleceğiniz başka yapılacak bir şey yok dedim geldiler hala orası duruyor bilmem başkası aldı yada alamadı ama bizimkiler garanti olarak alamadı ben biliyom.soför abimizin nasihatı ise şöyle olmuş bunlara buralardakini trust gibi gelip ecnebiler çoğunu götürdüler sizin oaralar hala bakir siz aklınızı başınıza alında gidin emleketinize orada arayın demiş vede haklı demiş bencede bizim orada bir yabancı olsa hemen fark edilir kolay rahat edemezler vatandaşta zaten parasız alet alamıyor ara sıra şans eseri bulanda zaten yakalanıyo velhasılı kelam bizim oralar hala bakir olarak duruyo
cengiz kutlugün isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 01-12-2010, 04:35 AM   #7
hutame
Tecrübeli Üye

hutame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 449016
hutame has a reputation beyond reputehutame has a reputation beyond reputehutame has a reputation beyond reputehutame has a reputation beyond reputehutame has a reputation beyond reputehutame has a reputation beyond reputehutame has a reputation beyond reputehutame has a reputation beyond reputehutame has a reputation beyond reputehutame has a reputation beyond reputehutame has a reputation beyond repute

Içimizi kararttın be dostum...saygılar
hutame isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 04-14-2011, 07:47 PM   #8
bircan
Moderator

Tecrübe Puanı: 37014
bircan has a reputation beyond reputebircan has a reputation beyond reputebircan has a reputation beyond reputebircan has a reputation beyond reputebircan has a reputation beyond reputebircan has a reputation beyond reputebircan has a reputation beyond reputebircan has a reputation beyond reputebircan has a reputation beyond reputebircan has a reputation beyond reputebircan has a reputation beyond repute

s.a.arkadaşlar dun ben komşu ilimiz olan bir ilimize gittim bana bir adet kopu gosterdiler o kopru çok ilginçti kopku yıkılmıştı koprunun iki buçuk gozluydu iki oryta ayagı ve ustu nu su goturmuş ve iki ana ayagı duruyordu ayagının birinde 4 adet sıkke çakılıydı karşı kaya tarafı orulu vaziyette duruyor o kopruye karşıdan bir papaz bakıyor papazın sadece kafası var koprunun 200 metre mesafede yavuk ve 7 adet civcivleri var tavugun yan tarafı kervan yoludur biaz ilerde bir rampaya tırmanırken bir adet taş gorduk o taş aynı bir karpuza benziyor uzerinde bir adet haç vardı hayret aynı karpuz koca bir taş kopru ve papazın kafası sitede yani profilimde var saygilar yorum beklerim
bircan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
Yok

Seçenekler
Stil Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: