Go Back   DefineBurada.CoM > FOTOĞRAFLI VE FOTOĞRAFSIZ İŞARETLERİNİZE YORUMLAR > Fotoğraflı İşaretlerinize Yorumlar
alan tarama | dedektör | toprak altı görüntüleme sistemleri

Seçenekler Thema bewerten Stil
Alt 01-21-2014, 07:13 PM   #1
kraldjkacak
Üye

Tecrübe Puanı: 11
kraldjkacak is on a distinguished road
Standart Çiçek Ve Oymalar Nacizane Yorumlarınızı Bekliyorum...

Resimlere baktığınız zaman anlayacağınız gibi yer Ermeni Bölgesine ait. Ustalarımın fikrini almak istiyorum..
kraldjkacak isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Facebook'ta Paylaş

Alt 01-21-2014, 11:31 PM   #2
KANAS_USTA
Üye

Tecrübe Puanı: 31014
KANAS_USTA has a reputation beyond reputeKANAS_USTA has a reputation beyond reputeKANAS_USTA has a reputation beyond reputeKANAS_USTA has a reputation beyond reputeKANAS_USTA has a reputation beyond reputeKANAS_USTA has a reputation beyond reputeKANAS_USTA has a reputation beyond reputeKANAS_USTA has a reputation beyond reputeKANAS_USTA has a reputation beyond reputeKANAS_USTA has a reputation beyond reputeKANAS_USTA has a reputation beyond repute

cok güzel bır mekan kardeş
altıgen ıcıne yerlestırılmıs papatya ve dayama tas ıcındekı oyma bırbırı ıle ılıntılı
tepe mezarlık tepe
kare oyma ıcındekı oyma asagı kesımde tarla varı duzlugun orta yerınde bır oda mezar vermekte
dayama taşın dayandığı kayada degerlı testı yapmakta fayda var
ayrıca dıkılı ıkı oymalı tasın hemen etrafında mezarı olacağı gıbı oymanın bakış ıstıkametınde 4-19 adım kabaca ılk 20 adımda degerlı testı yapılmalı.
sutun kaıdelerıde burada olması gereken olgulardan bır sutun ıcınde para olacaktı bılmem alındımı

Verilen tüm bilgiler ön araştırma amaçlıdır. Ön araştırma yapacak kişi MÜLKİ amir'den izin almak zorundadır.
Kaçak kazı yapmayalım yapanları uyaralım.

AYRINTILI RESİMLEME VE AÇIKLAMADAN YOKSUN BİR KONUYA KESİNLİKLE YAZMAM !!!
KANAS_USTA isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 01-22-2014, 02:25 AM   #3
son noktacı
Tecrübeli Üye

son noktacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 108013
son noktacı has a reputation beyond reputeson noktacı has a reputation beyond reputeson noktacı has a reputation beyond reputeson noktacı has a reputation beyond reputeson noktacı has a reputation beyond reputeson noktacı has a reputation beyond reputeson noktacı has a reputation beyond reputeson noktacı has a reputation beyond reputeson noktacı has a reputation beyond reputeson noktacı has a reputation beyond reputeson noktacı has a reputation beyond repute

Kanas ustanın yorumuna ek olarak Papatya işaretinin bulunduğu kaya sanırım yerinden oynamış gerçek yerini bulabilirsen onun bulunduğu yerde ermeni kadın mezarı bulunmaktadır şunu unutmayınız çiçek papatya türü mezar işaretlerin tamamı ermeni bayan mezar işaretleridir .2 ci resmin bulunduğu yerde mezar mevcut etrafta bolca ermeni mezarı mevcut .
son noktacı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 01-22-2014, 12:15 PM   #4
kraldjkacak
Üye

Birde kuyu var 40 metre derinlikte mezarlar özel bir şekilde dizayn edilmemiş 5 adet mezar buldum o tepede aralarında acaba simetri varmı diye baktım ama yok rastgele sanki mezarlıklar var. Mezarlıklarla hiç oynanılmamış ama papatya taşıda çok büyük bi taş yerinden oynatılacagını pek sanmıyorum altını biraz kurcalamışlar ama elleriyle kazılmış gibi. Tepenin fotolarını atıyorum şimdi yorumlarınızı bekliyorum..

Alt 01-22-2014, 12:32 PM   #5
kraldjkacak
Üye

Alt 01-22-2014, 12:33 PM   #6
kraldjkacak
Üye

Bu konunun altına resim ekleyemiyorum yardımcı olurmusunuz ?

Alt 01-22-2014, 12:50 PM   #7
kraldjkacak
Üye

Alıntı:
kraldjkacak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Resimlere baktığınız zaman anlayacağınız gibi yer Ermeni Bölgesine ait. Ustalarımın fikrini almak istiyorum..
Yeni Resimler...

Alt 01-22-2014, 01:01 PM   #8
kraldjkacak
Üye

[IMG=http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/593/x7bw.jpg][/IMG]

[IMG=http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/21/3qw6.jpg][/IMG]

[IMG=http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/838/ol51.jpg][/IMG]

Alt 01-22-2014, 01:25 PM   #9
kraldjkacak
Üye

Standart Yeni Fotolar...

Alt 01-22-2014, 09:12 PM   #10
son noktacı
Tecrübeli Üye

son noktacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 108013
son noktacı has a reputation beyond reputeson noktacı has a reputation beyond reputeson noktacı has a reputation beyond reputeson noktacı has a reputation beyond reputeson noktacı has a reputation beyond reputeson noktacı has a reputation beyond reputeson noktacı has a reputation beyond reputeson noktacı has a reputation beyond reputeson noktacı has a reputation beyond reputeson noktacı has a reputation beyond reputeson noktacı has a reputation beyond repute

Değerli kardeşim son resimlerden anlaşılacağı gibi güzel bir metropol alanı (eski yerleşme) Burada bir kaç kavim gelmiş geçmiş son olarak ermeniler yaşamış mezar işaretlerinden bunu anlıyoruz alttaki kayadaki oyuklar bina köşelerinde bulunan bağlantı oyuklarıdır kırmızı çizdiğim yerleri kalas olarak düşün bu tür oyuklu oynar kayalar 2 üç hatta dört oyuklu olup binaların köşelerine konurdu mavi yuvarlak içine aldığım kalın kremitin yapısına bakılırsa ortasında kararma mevcut olup bu yerleşkenin antik roma dönemine kadar uzandığını bize işaret eder buda bu mevkinin çok zengin bir harabe olduğunu ve sadece 1500 yada 1600 yıllarındaki ermenilerle sınırlı kalmadığını bildirir büyük ihtimalle sit alanı olarak kayıttadır bu konuyu dikkate çekmekte fayda var son gönderdiğin resimlerden burada ermenilerden başka bizans ve roma uygarlıklarına ait mezarlarında bulunabileceğini bize işaret eder kolay gelsin .
Eklenen Resim Ön İzlemesi
Dosya tipi: jpg 4cd286b079d3307ba57bdfc5c1a755d0.jpg (97,8 KB (Kilobyte), 13x kez indirilmiştir)
son noktacı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
Yok