Go Back   DefineBurada.CoM > MEZARLAR VE MEZAR HEDİYELERİ > Kaya Mezarları Hakkında Bilgiler
alan tarama | dedektör | toprak altı görüntüleme sistemleri

Seçenekler Thema bewerten Stil
Alt 02-07-2010, 09:12 PM   #11
DAYI
Tecrübeli Üye

DAYI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 593017
DAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond repute

Selamünaleyküm sevgili kardeşim misafir 48 yazdığınız yazılardan ve anlattığınız konulardan baya ilgili ve bilgili olduğunuz anlaşılıyor . Acizane sormak istiyorum bütün arkadaşlar için geçerlidir bu sorum bu resim çekimini neden bu kadar kısıtlı yapıyoruz şu açtığınız konuda eminim bütün işaretlerin toplamı aşşa yukarı 25 m içinde ne olur sanki biraz geriden çeksenizde bütün işaretleri bi arada görsek neyin nerde olduğunu anlasak yeni arkadaşlarda faydalansa bilgi sahibi olsa her halde düşündüklerimi anlatabildim saygılar

Alt 02-07-2010, 09:26 PM   #12
misafir48
Tecrübeli Üye

misafir48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 233015
misafir48 has a reputation beyond reputemisafir48 has a reputation beyond reputemisafir48 has a reputation beyond reputemisafir48 has a reputation beyond reputemisafir48 has a reputation beyond reputemisafir48 has a reputation beyond reputemisafir48 has a reputation beyond reputemisafir48 has a reputation beyond reputemisafir48 has a reputation beyond reputemisafir48 has a reputation beyond reputemisafir48 has a reputation beyond repute
Standart Slm,,

SLM,,

Bunu düşündüm üstadım fakat işaretle mezar girişi arasında ket on mt lik yar, var ve mezar girişi hafif arkada kalıyor fotolama şansım beraber olmadı ikisinin açısını aynı karede yakalayı çok uğraştım lakın yerin uçurum kenarında olması bunu engelledi birde haddinden fazla battal olmuş yer gezip acıyı yakalama imkanım olmadı saygılar..

Aileniz ve kendi huzurunuz için kaçak kazıya hayır,,
misafir48 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 05-30-2010, 03:08 PM   #13
meçhul
Tecrübeli Üye

meçhul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 134016
meçhul has a reputation beyond reputemeçhul has a reputation beyond reputemeçhul has a reputation beyond reputemeçhul has a reputation beyond reputemeçhul has a reputation beyond reputemeçhul has a reputation beyond reputemeçhul has a reputation beyond reputemeçhul has a reputation beyond reputemeçhul has a reputation beyond reputemeçhul has a reputation beyond reputemeçhul has a reputation beyond repute
Standart haydi hayırlısı dağlara çıkalım!

Alıntı:
misafir48 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
SLM,,

Yukarıdaki mezarın dışardan görünüşü ve işareti ,,aşağıdadır,,
daha açılmamış nice var inşallah açmak dileği ile
meçhul isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 05-30-2010, 03:18 PM   #14
hulusi
Üye

Tecrübe Puanı: 12014
hulusi has a reputation beyond reputehulusi has a reputation beyond reputehulusi has a reputation beyond reputehulusi has a reputation beyond reputehulusi has a reputation beyond reputehulusi has a reputation beyond reputehulusi has a reputation beyond reputehulusi has a reputation beyond reputehulusi has a reputation beyond reputehulusi has a reputation beyond reputehulusi has a reputation beyond repute

teşekkürler herkese
hulusi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 10-24-2011, 07:38 PM   #15
formen16
Tecrübeli Üye

Tecrübe Puanı: 229016
formen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond repute

Alıntı:
misafir48 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
SLM,,

Bunu düşündüm üstadım fakat işaretle mezar girişi arasında ket on mt lik yar, var ve mezar girişi hafif arkada kalıyor fotolama şansım beraber olmadı ikisinin açısını aynı karede yakalayı çok uğraştım lakın yerin uçurum kenarında olması bunu engelledi birde haddinden fazla battal olmuş yer gezip acıyı yakalama imkanım olmadı saygılar..
Değerli arkadaşlar;geçen gün misafir48 nickli bu arkadaşın iyi fotoğraf çekemediğinden dolayı kendisine sitem etmiştim.Bu sayfadaki ve diğer bazı sayfalardaki mesajlarını biraz önce okudum.Üzülerek ifade etmek isterim ki,bu adam konu hakkında yeterli bilgisi olmayan insanları bu eksikliklerinden dolayı istismar edip alay etmekten zevk alan bir kimse.
Bu sayfada açılmış kaya mezarının içini ve girişinin resmini çekip,sonrada alakasız bir kaya boşluğunu mezarın işareti diye gösteriyor.Aslında girişi şöyle bir kaç metre daha geriden resimlese mezara ait nişin kabak gibi gözükeceğini biliyor.İnsanları kandırıp olmadık yönlere sevketmekten ne zevk alınır anlamak mümkün değil.İnsan vicdanen rahatsız olmazmı?
Yaklaşık 3 yıldır siteye uğramıyordum.Şu mesajları gördükten sonra,bu kadar ara verip,insanlara kulağı tersten tutturmaya çalışan bu tiplere fırsat vermiş olduğum için inanın çok üzgünüm.Ama açığı kapatıp,kayıp zamanı telafi edeceğiz merak etmeyin.
Bu söylediklerim yeterli bilgisi olmadığı halde,sırf insanlara yardımcı olmak düşüncesiyle;halisane duygularla fikrini söyleyip yorum yapan arkadaşlar için değil elbette.Çünkü yaptıkları yorumlardan onların maksadının ne olduğu zaten anlaşılıyor.
Benim tepkim iyi kötü bir şeyler bildikleri halde,sırf tatmin olmak için insanlara ters manyel veren art niyetlilere.Şuraya bakın;adam ne olduğunu bildiği halde,asıl göstermesi gereken yeri göstermeyip,işaretin girişin 10-15 metre yukarısında arka tarafta bir yerde olduğundan falan bahsediyor.
Böyle bir şey yok arkadaşlar.Nekropollerde törenler için kullanılan ortak sunu çukuru hariç (50-60 cm.çapında olan büyük yuvarlak oyma) işaretler mezarın hemen yakınında olur.
Saygılarımla.

Alt 10-24-2011, 07:55 PM   #16
formen16
Tecrübeli Üye

formen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond repute

Alıntı:
DAYI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Selamünaleyküm sevgili kardeşim misafir 48 yazdığınız yazılardan ve anlattığınız konulardan baya ilgili ve bilgili olduğunuz anlaşılıyor . Acizane sormak istiyorum bütün arkadaşlar için geçerlidir bu sorum bu resim çekimini neden bu kadar kısıtlı yapıyoruz şu açtığınız konuda eminim bütün işaretlerin toplamı aşşa yukarı 25 m içinde ne olur sanki biraz geriden çeksenizde bütün işaretleri bi arada görsek neyin nerde olduğunu anlasak yeni arkadaşlarda faydalansa bilgi sahibi olsa her halde düşündüklerimi anlatabildim saygılar
İyi güzel söylüyorsun da;adamın derdi üzüm yemek değil,bağcı dövmek DAYI.

Kendisi çok biliyor ya.Burada işi bilen kimse olmadığını gösterip,aklı sıra siteyi aşağılayacak.

Alt 10-24-2011, 10:34 PM   #17
istihkam
Guest

Tecrübe Puanı: 0
istihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond repute

formen abıme yurekten candan katılıyorum
abı helalı hos olsun bılgının hayrını gor ınsallah.

derın saygılar ustam
istihkam isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 10-26-2011, 03:13 PM   #18
formen16
Tecrübeli Üye

Alıntı:
istihkam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
formen abıme yurekten candan katılıyorum
abı helalı hos olsun bılgının hayrını gor ınsallah.

derın saygılar ustam
İSTİHKAM kardeşim;verdiğin destek ve temenniler için çok teşekkürler.
Bende sana sevgi ve saygılarımı sunarım.

Etiketler
Yok

Seçenekler
Stil Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: