Go Back   DefineBurada.CoM > FOTOĞRAFLI VE FOTOĞRAFSIZ İŞARETLERİNİZE YORUMLAR > Fotoğraflı İşaretlerinize Yorumlar
alan tarama | dedektör | toprak altı görüntüleme sistemleri

Seçenekler Thema bewerten Stil
Alt 03-29-2010, 11:39 PM   #1
parts33
Üye

Tecrübe Puanı: 15
parts33 is on a distinguished road
Standart oyuk resimleri yardim lutfen

parts33 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Facebook'ta Paylaş

Alt 04-01-2010, 02:31 PM   #2
hutame
Tecrübeli Üye

hutame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 449016
hutame has a reputation beyond reputehutame has a reputation beyond reputehutame has a reputation beyond reputehutame has a reputation beyond reputehutame has a reputation beyond reputehutame has a reputation beyond reputehutame has a reputation beyond reputehutame has a reputation beyond reputehutame has a reputation beyond reputehutame has a reputation beyond reputehutame has a reputation beyond repute

kuyu bence..onu bul dıyor su kenarında kuyunun ne işi var demeyın...
hutame isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 04-01-2010, 07:22 PM   #3
parts33
Üye

keske kamerayla cekim yapmsaydim.o yuzden resimler net degil..ustad su kenari degil burasi..ama bu isarete 50 metre yakinda bir koltuk tasi var,koltuk tasina oturdugunda karsida bir tepe var, o tepede buyuk bir kayanin uzerinede 3 tane buyuk el isciligi ile yapilmis derin yarik denebilecek cizgiler var kayanin uzerinde,ancak o kayayi tarla sahibi tarla yapacagim diye beko ile kirdirmis.ben bunu 2 ci isaret olarak kabul ettim,tarla sahibine burda kuyu olup olmadigini sordum,oda bana yaklasik 200metre ilerde 3 tane kuyunun varligindan bahsetti,bu kuyular yine koltuk tasinin baktigi istikamette..oraya gittim kuyulardan bi tanesinin icini sivamislar hala su cikariyorlar hemen 2m yakininda diger kuyu var,ucuncu kuyuyuda tamamen kapatmislar bu ikinci kuyudan 4 metre daha uzak.bu anlatiklarimin krokisini cizip eklemeye calisayim.tesekurler..

Alt 04-01-2010, 08:59 PM   #4
hira_pc
Administrators

hira_pc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 10
hira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond repute

s.a. arkadasım burdaki oyuklarla ilgileniyorsan bunlar uzagı vermez cevresinde mezarlar mevcut buranın... artı oturak tasına oturdugunda o kanallara ne kadar uzaklıkta ???
bu kanalları resimlersen güzel olur oraya gidersen kanalların agız kısmına düşen bölgelerini arastır ... oturak tası karsısında bulunan kaya üzerindeki kanallın hemen önünde mal bulunma ihtimali cok cok yüksek örnekleri vardır...
hira_pc isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 04-01-2010, 10:27 PM   #5
parts33
Üye

Alt 04-01-2010, 10:31 PM   #6
parts33
Üye

ustad kroki aynen boyle.allah bir daha nasip ederse oraya gitmeye ayrintili resim cekecegim..oyuklarin oldugu yerde dikkatimi ceken sey micirin olmamasi.herkes micirdan bahsediyor butur isaretlerde,ama malesef yok.

Alt 04-01-2010, 11:26 PM   #7
hira_pc
Administrators

hira_pc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 10
hira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond repute

s.a. parts33 burda mıcır aramanın sebebi nedir anlayamadım ??? o varsayım oda mezarları icin gecerli görülüyor (ama ben görmüyorum) buradaki mezarlar normal sanduka tipi mezar ikişer metre aralıklarla olurlar birini buldunmu diğerlerini bulmk basit... mıcır olayıda varsayıma göre binde bir rastlantı olmustur o kadar kaya mezar yer altı oda mezarların resimleri veya görmüşlüğün vardır hangisinde mıcır olayı var...mezar soygunları eskiden beri oldugundan dolayı adamlar orada mıcırı bırakmazlar zaten...gizlemelerinin sebebi zaten soygun korkusundan değilmiki herseyi düşünenler üç bes metre cevresine mıcır denen atıgını atsınlar????

senin işaretlere gelince koltuk tası veya 3 kanalın bulundugu alan önemli cünkü kimse oyuklan koltuklan kanallan oradaki kuyuları belirlemez kuyulardan oraları belirler ki kuyular cevrede herkez tarafından bilinen yerlerdir...yani bir bölgedeki kuyuları bulmak kolaydır onlar icin işaret yapmaya gerek yok ama kuyulardan hedefe dogru işaret yapmak gerekir ... kuyuların yanında bakman gereken 5-10 metre cevresinde dikkat ceken kaya eger o yoksa kanal ve oturak cevresi resimler gelirse daha iyi olur ...oradaki oymalarında mezarlıgı simgelediğini düşünüyorum... saygılar
hira_pc isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 04-02-2010, 12:07 AM   #8
parts33
Üye

tesekurler ustad,zahmet ettin zaman ayirdigin icin..allah razi olsun..bu aralar oraya gitme imkanim yok,oraya gittigimde resimleyecegim dedigin sekilde!allah nasip ederse bu hafta sonu bir balik resmini fotograflamaya gidiyorum.onu burda paylasacam,onerin yada tavsiyen varsa bu konuda paylasirsan sevinirim.

Alt 04-02-2010, 12:22 AM   #9
istihkam
Guest

Tecrübe Puanı: 0
istihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond repute

kardeş koltuk ve kuyuların burası ıle alakası yok oncelıkle bunu belırtmekte fayda var,
o oyuk v eyanlarında muhtelık oyuk dedıgın kayanın tam karsısında fazla uzagında olmayan bı kac m ılerısınde ustu tas kapama tunellı gırısın var akabınde oda mezar.

saygılar....
istihkam isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 04-02-2010, 12:28 AM   #10
parts33
Üye

bu dedigin aklima yatti,cunku userinde cizgilerin bulundugu tas,bana dikme tas gibi geldi,onlarin altinda olabilir giris,ama ben isarete zarar gelmesin diye cesaret etmedim tasi ordan sokmeye.neyse yorumun icin tsk. degerlendirecegim bunu,insallah burda sonucu paylasacagim sizinle..saygilar..

Etiketler
Yok