Go Back   DefineBurada.CoM > FOTOĞRAFLI VE FOTOĞRAFSIZ İŞARETLERİNİZE YORUMLAR > Bulunmuş Define Ve Gömüler
alan tarama | dedektör | toprak altı görüntüleme sistemleri

Seçenekler Thema bewerten Stil
Alt 11-15-2008, 02:16 PM   #1
Gaziosmanpaşa
Moderator

Gaziosmanpaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 313016
Gaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond repute
Standart dev küp

Düzce'nin Cumayeri İlçesi Subaşı Köyü'nde Hüseyin Yılmaz isimli çiftçi tarlasını kazarken milattan sonra 5. yüzyıla ait olduğu tahmin edilen ve Bizanslılar tarafından kullanılan şarap saklama küpü buldu.

Cumayeri İlçesi Subaşı Köyü'nde çiftçilik yapan Hüseyin Yılmaz tarlasında Bizans Dönemi'ne ait olduğu tahmin edilen şarap saklama küpü buldu. Yaklaşık 5. yüzyıla ait olduğu tahmin edilen küp, Yılmaz'ın sabanına takıldı. Hüseyin Yılmaz isimli vatandaş küpü görünce yetkili mercilere haber verdi.

Tarlasını sürerken, sabanı tarihi esere takılan Hüseyin Yılmaz, "Ben yaklaşık 10 yıldır bu tarlayı sürüyorum. Fakat bu kez saban derine kaçarak takıldı. Önce sabanın parçası kırıldı sandım. İnip baktığımda toprağın aşağı doğru kaydığını fark ettim. Biraz inceleyince küpü fark ettim ve yetkililere haber verdim" dedi.

Subaşı Köyü Muhtarı Saffet Çiçek ise, köylerinde daha önce de bu tip tarihi eserlerin bulunduğunu belirterek, "Hüseyin Yılmaz isimli vatandaş tarlasında küp bulduğunu söyleyerek bana haber verdi. Bende hemen jandarma ve yetkili kurumlara haber verdim. Köyümüzde daha öncede yol çalışmaları sırasında buna benzer iki adet küp bulundu" diye konuştu.

Subaşı Köyü'nde Hüseyin Yılmaz'a ait tarlada bulunan şarap saklama küpü Düzce Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ekipleri tarafından incelenerek yerinden çıkarıldı. Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü yetkilileri, tarihi eserin Bizans dönemine ait ve yaklaşık bin 500 yıllık olduğunu ayrıca küpün o dönemde şarap saklamak için kullanıldığını tahmin ettiklerini söylediler. Tarlada bulunan tarihi eser detaylı incelemesi yapılmak üzere Konuralp Müzesine götürüldü.
Eklenen Resim Ön İzlemesi
Dosya tipi: jpg 200320081115110320681.jpg (44,1 KB (Kilobyte), 457x kez indirilmiştir)
Dosya tipi: jpg 517320081115110426614.jpg (45,3 KB (Kilobyte), 366x kez indirilmiştir)
Dosya tipi: jpg 874120081115110357116.jpg (39,1 KB (Kilobyte), 329x kez indirilmiştir)
Dosya tipi: jpg 154020081115110412539.jpg (50,2 KB (Kilobyte), 315x kez indirilmiştir)
Ama.. Sende bir bilgi var, bende bir bilgi var,
Ben bilgimi sana verdim, sen bilgini bana verdin.
Şimdi benim iki bilgim var, senin de iki bilgin var”
Gaziosmanpaşa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Facebook'ta Paylaş

Alt 11-15-2008, 02:22 PM   #2
kontarix
Üye

Tecrübe Puanı: 13016
kontarix has a reputation beyond reputekontarix has a reputation beyond reputekontarix has a reputation beyond reputekontarix has a reputation beyond reputekontarix has a reputation beyond reputekontarix has a reputation beyond reputekontarix has a reputation beyond reputekontarix has a reputation beyond reputekontarix has a reputation beyond reputekontarix has a reputation beyond reputekontarix has a reputation beyond repute

yerleşim alanı olsa gerek cevresinde.
kontarix isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 11-15-2008, 02:24 PM   #3
Gaziosmanpaşa
Moderator

Gaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond repute

eskiden bu kuplerde ya sarap saklarlarmis yada iclerine bugday koyup izsiz arazilere gomerlermis vergi memurlarindan kacirmak icin,hatta eski insanlarin vergi memurlarindan korktuklari kadar askerlerden kormadiklarini soylerler

Alt 11-15-2008, 03:09 PM   #4
suskun
Üye

Tecrübe Puanı: 1016
suskun has a reputation beyond reputesuskun has a reputation beyond reputesuskun has a reputation beyond reputesuskun has a reputation beyond reputesuskun has a reputation beyond reputesuskun has a reputation beyond reputesuskun has a reputation beyond reputesuskun has a reputation beyond reputesuskun has a reputation beyond reputesuskun has a reputation beyond reputesuskun has a reputation beyond repute

vergi kacakcılıgı yeri ve zamanı yok demekki her dönem oluyormus
suskun isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 11-16-2008, 03:33 AM   #5
Gaziosmanpaşa
Moderator

e ski zamnlarda simdiki gibi traktor bicerdover vs yok tarim yapmak cok zo, herhalde bir avuc bugday altin kiymetinde olsa gerek

Alt 01-16-2009, 01:19 AM   #6
detay
Tecrübeli Üye

detay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 48016
detay has a reputation beyond reputedetay has a reputation beyond reputedetay has a reputation beyond reputedetay has a reputation beyond reputedetay has a reputation beyond reputedetay has a reputation beyond reputedetay has a reputation beyond reputedetay has a reputation beyond reputedetay has a reputation beyond reputedetay has a reputation beyond reputedetay has a reputation beyond repute

içinden altın cıksaydı ne olurdu acaba
detay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 01-16-2009, 01:29 AM   #7
istihkam
Guest

Tecrübe Puanı: 0
istihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond repute

suan aramızda olmazdın heralde detay kardes... sevdıgım bır yonun varkı arastırmacısın.
degerlı dostlarım bu tur kuplerın ne olduguna karar verebılmek ıcın en ıyı yontem cevrede sıkılabılen ezılıp mamulu yapılabılen nebatların olup olmadıgını arastırmaktır durum buna elverıslı bırde duvar kalıntıları cıkıyorsa derhal muze mudurlugune haber vermelı.
istihkam isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 01-16-2009, 04:18 PM   #8
derdest
Guest

herkese selam ben bişey merak ettim bu küp baya eski aşşağı yukarı 1500 yıllık bu adama para ödemedimi acaba müze hani tarihi eseri götürünce değeri veriliyodu ...

Alt 01-16-2009, 05:47 PM   #9
istihkam
Guest

Tecrübe Puanı: 0
istihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond repute

degerlı derdest kardesım kultur ve sanatla alakalı her ne bulursan bul muzenın yanı devletındır ve hak eddıa edemezsın...
Altın harıcınde hıc bır seyde ozel sahısların hıssesı yoktur...
istihkam isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 01-16-2009, 06:32 PM   #10
OPTİMUS
Tecrübeli Üye

OPTİMUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 27016
OPTİMUS has a reputation beyond reputeOPTİMUS has a reputation beyond reputeOPTİMUS has a reputation beyond reputeOPTİMUS has a reputation beyond reputeOPTİMUS has a reputation beyond reputeOPTİMUS has a reputation beyond reputeOPTİMUS has a reputation beyond reputeOPTİMUS has a reputation beyond reputeOPTİMUS has a reputation beyond reputeOPTİMUS has a reputation beyond reputeOPTİMUS has a reputation beyond repute

teşekküler kardeşim meğine sağlık
OPTİMUS isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
Yok