Go Back   DefineBurada.CoM > FORUM DA KATEGORİSİZ KONULAR > ŞehitLer BöLümü
alan tarama | dedektör | toprak altı görüntüleme sistemleri

Seçenekler Thema bewerten Stil
Alt 03-04-2009, 01:57 PM   #1
DAYI
Guest

Standart şehitlerimiz

Bölücü örgütün ilk silahlı saldırısıdır bu.
Milat...
"Kim yaptı?" desek, herkes PKK der...
Peki, "O saldırıyı kim yönetti?" desek, pek bilen çıkmaz.

Soruyu şöyle soralım o halde:
"Mahsun Korkmaz kim?"
Bildiniz değil mi...
Bilirsiniz...
Üzerinde "Mahsun Korkmaz Akademisi" yazan terör yuvasının fotoğrafı o kadar çok yer almıştır ki basınımızda, hemen herkes bilir...
15 Ağustos 84'te PKK'nın yaptığı ilk silahlı saldırının elebaşıdır o...
Örgüt tarafından "onure" edilmiş; Türk Basını tarafından da maalesef "reklamı" yapılmıştır defalarca...
Bu nedenle bilirsiniz...

Peki, "Süleyman Aydın kim?" diye sorsak, kaç kişi cevap verebilir?
Hiç mi? Hiç...
Süleyman Aydın, Mahsun Korkmaz'ın yaptığı ilk PKK baskınında şehit düşen evladımızın ismidir.
Var mı onun adına bir akademi? Yok...

Sen örgüt celladının zırt pırt reklamının yapılmasına izin veriyor, kendi şehidinin unutulup gitmesine göz yumuyorsan eğer... Ne hakla bağırıyorsun ki, "Şehitler Ölmez" diye...
GRUBUMUZA KATILAN ARKADAŞLAR LÜTFEN ...PKK'YA VERİLEN İLK ŞEHİDİMİZİ UNUTMAYALIM...TEŞEKKÜRLER

ASKER VURULUNCA DEĞİL UNUTULUNCA ÖLÜR Selamünaleyküm dostlar du sayfayı önce açmış olduğum konudaki yazan arkadaşların arzu ve istekleri sebeb olmuştur. özellikle efo 6013 arkadaşımın söylemlerinden esinlenerek açtık özellikle kendisime teşekkür ederiz. bundan böyle bu sayfa devamlı gündemde kalacak ve her hafta bir gurup şehidimiz yayınlanacaktır. hepinize teşekkür eder saygılar sunarız

Facebook'ta Paylaş

Alt 03-04-2009, 02:57 PM   #2
hira_pc
Administrators

hira_pc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 10
hira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond repute

s.a. dayı güzel bir bölüm olmus hiç yoktan sehitlerimizi anmıs oluruz ALLAH mekanlarını cennet eylesin cümlesinden yüce yaradanım razı olsun inanın cok güzel bir bölüm olmus saygılar
hira_pc isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 03-04-2009, 04:48 PM   #3
DAYI
Guest

ABD SAHİDEN MASUM MU ?

WASHINGTON’daki Büyükelçimiz Nabi Şensoy geçenlerde, seçim gümbürtüsü arasında kaynayıp gitmesine izin verilmeyecek çok önemli bir açıklama yaptı. Washington’daki gazetecilere:

’’PKK’nın elinde olduğu belirlenen Amerikan menşeli silahların, Kuzey Irak’taki Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesud Barzani’nin liderliğini yaptığı KDP (Kürdistan Demokratik Partisi) tarafından terör örgütüne verildiği" yolundaki tahminlerini iletti.

Şensoy’un bu konuşma sırasında "ABD’nin kendisinin PKK’ya silah sağladığına inanmadığını" belirttiği de haberlerde bildirilmekteydi.

Biliyorsunuz 30 Haziran’da, PKK’dan kaçarak Türkiye’ye sığınan 4 PKK itirafçısı, Şırnak’ın Silopi İlçesi’ndeki Verimli Jandarma Karakolu’nda gazetecilere, "Kandil Dağı’ndaki PKK kampına 2 ABD zırhlı aracının silah getirdiğine şahit olduk" demişlerdi. Bu iddia hem Ankara’daki ABD Büyükelçiliği hem de Washington’daki resmi ağızlar tarafından hemen yalanlanmıştı.

Anlaşılan bu yalanlamaların Türk kamuoyuna artık pek de inandırıcı gelmediği düşünülmüş.

Sayın Nabi Şensoy’un "ABD’nin kendisinin PKK’ya silah sağladığına inanmadığı" yolundaki sözleri işte o inandırıcılık açığını kapatmayı amaçlıyor olmalı.

Lakin bu sözler zihinlerdeki tüm soruları yanıtlamaya yetmiyor. Nitekim Şensoy, "ABD bizzat silah vermiyordur" anlamında konuşsa bile, "Öyleyse bu silahları kim veriyor?" sorusu yanıt bekleyecektir.

Şensoy, "KDP Başkanı Mesut Barzani"yi anlaşılan bu amaçla gösteriyor olmalı...

Ancak bu da yetmiyor...

Bu noktada akla Genelkurmay Başkanı Org. Yaşar Büyükanıt’ın ABD’nin adını vermemeye dikkat ederek yaptığı bazı açıklamalar ve suçlamalar geliyor.

Bilindiği gibi Büyükanıt, genel olarak Batılı ülkelerin PKK’ya verdiği destekten yakınmaktadır.

PKK itirafçılarına inanmayalım... Nabi Şensoy’un dediklerini kabul edelim ama bir gerçek var ki, tüm dünyadaki "terör" örgütlerine karşı savaş açtığını ilan eden ABD, kendisi tarafından da "terör örgütü" ilan edilen PKK’ya gelince, kılını kıpırdatmıyor.

Dahası ABD, fiilen kendi egemenliği altında bulunan Kuzey Irak’taki PKK’nın lojistik yollarını kesmeyerek, kolayca yakalayıp Türkiye’ye teslim edebileceği kadrolarına dokunmayarak ona zaten yeterince destek vermektedir.

Ondan da önemlisi, sayalım ki koşullar ABD’nin bu aşamada bu tür operasyonlar yapmasına izin vermiyor... Lütfen söyler misiniz? 1964’te Kıbrıs’a -uluslararası anlaşmalara dayanarak- müdahalede bulunmamız gündeme gelince, ABD Başkanı Lyondon Johnson o tarihteki Başbakan İsmet İnönü’ye mektup yazıp, "Size verdiğimiz silahları, bizim rızamız olmadan kullanamazsınız" dememiş miydi?

Sonra yani 1974’te Kıbrıs’taki Türkleri katliamdan kurtarmak için ABD silahları kullanarak Barış Harekátı yaptık diye Türkiye’ye "silah ambargosu" koyan ABD değil miydi?

ABD’nin gücü, Barzani’ye "O silahları PKK’ya veremezsin" demeye de yetmiyor mu?

Konu ~*İNB_37*~ tarafından (03-04-2009 Saat 11:05 PM ) değiştirilmiştir.

Alt 03-04-2009, 07:35 PM   #4
JOVİYANUS
Tecrübeli Üye

JOVİYANUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 161016
JOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond repute

s.a burdan tüm sehitlerimizi rahmetle anyorum.ve özelliklede kardesim can yoldasım badim 1998 de van çatakta esen tepe mevkinde düstügümüz pusuda sehit olan 8 kişiden biri olan b,x,c,i deli halit karedesim beskonak değirmen ozu koyunden HALİT KILCAN unutmadım ve ne gordum ne duydum sana nasip olan sehitliği ben.karın kol ve bacak dan 3 kanasmermisi değimiş tamponla kanı durduramadık gümüş haneli kardesmi mahoni ile kayanın arkasına çektik.tim komutanımız barsı assubay dasehitti helikoptere bilgi verildi yalnız 10 saat kadar bir gecikmeylegelebildi bolge helikoptere müsait değildi o yuzden.dostlar ona nasip olansehitlik sizlere nasip olsun.son nefesinde elimi tutarak gozume bakrak dediki kardesim dayanamyorum artık gucum kalamdı halit dedim sen erkek adamsındayanırsın helikoptere gelyor dediysemde ESHEDÜ ENLA İLAHE İLLAH VE ESHEDÜ ENNEM UHAMEDEN ABDUHU VE RASULUHU idi son cümlesi.amakanı ogun alındı kardesimin.11 tame les biçti kobralar.kulaklarını kestik serefsizlerin madalya olarak taktık.5 tanesi kadındı.neyse öle işte.biz onalrı adıızla değil kalbimizle içimizden akana kanlı goz yasalrıyla andık her aklımız<agelişinde tihlerimiz bile dikelip dikelipte secdeye vardı.ALLAH rahmet eylesin.bana nasip olmadı keske olsaydı ama nasip değilmiş.
JOVİYANUS isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 03-04-2009, 07:36 PM   #5
JOVİYANUS
Tecrübeli Üye

JOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond repute

yaw dayı aglattın haaaaa

Alt 03-04-2009, 08:30 PM   #6
DAYI
Guest

Abisi, kollarında şehit düştü

Halit ve Yasin Kılcan kardeşler, asker ocağına birlikte koştular. İkisi de komando olan kardeşler, PKK'ya karşı kahramanca görev yaptılar. Ancak, hain bir kurşun, Halit'i Van'daki operasyonda tuzağa düşürdü. Kardeşi Yasin'in elleri arasında son nefesini vererek şehit düşen Halit, dün Antalya Değirmenözü'nde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Van'ın Çatak İlçesi kırsal kesiminde düzenlenen ve 57 teröristin ölü ele geçirildiği operasyonda omuz omuza çarpışan Antalyalı 21 yaşındaki piyade komando er Halit Kılcan, piyade komando er kardeşi 20 yaşındaki Yasin Kılcan'ın kollarında son nefesini vererek, şehit düştü.

Antalya'nın Manavgat İlçesi Beşkonak Beldesi'ne bağlı Değirmenözü Köyü'nde yaşayan Halit ve Yasin Kılcan kardeşler, birlikte askere gittiler. İkisi de aynı birlikte piyade komando er olarak askerliğini yapan Halit-Yasin Kılcan kardeşler, Van'ın Çatak İlçesi'nin Narlı bölgesinde teröristlerle girilen çatışmada omuz omuza çarpıştı. 4 gün önce iznini tamamlayarak birliğine katılan ve çatışmada hain kurşunlara hedef olan Halit Kılcan, kardeşi Yasin'in kollarında son nefesini vererek şehit düştü.

Şehit komando er Halit Kılcan'ın cenazesi önceki akşam Antalya'ya getirilerek Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Dün saat 08.30'da hastanenin bahçesinde düzenlenen askeri törene, Yasin Kılcan ile ailesiyle askeri ve mülki yöneticilerle vatandaşlar katıldı. Cenaze törenine katılan şehit yakınları ve vatandaşlar PKK'ya lanetler yağdırırken, şehit Kılcan'ın cenazesi karayoluyla götürüldüğü memleketi Değirmenözü Köyü'nde toprağa verildi.

ŞEHİDE GÖZYAŞI

Bu arada, Çatak'ta terhisine 3 ay kala şehit olan 21 yaşındaki Hüseyin Var'ın cenazesinde de acı ve gözyaşı vardı. Samsun'un Bafra İlçesi Tayyarpaşa Camii önündeki törene yaklaşık 5 bin kişi katıldı. Cenazede PKK aleyhine sloganlar atılırken, anne Saadet Var ile baba Hızır Var gözyaşlarına boğuldular. Halen Gelibolu'da komando er olarak vatani görevini sürdüren 20 yaşındaki kardeş Sefer Var da askeri üniformasıyla katıldığı törende ağabeyinin tabutuna sarılarak gözyaşı döktü ve intikam yemini etti.

EGE DE AĞLADI

‘‘Şehit Üsteğmen Efkan Cengiz’’ isimli operasyonda şehit olan 10 askerden 3'ü Egeli çıktı. Çanakkaleli Jandarma Asteğmen Özgür Gençoğlu, Somalı Komando Çavuş Kenan Cantürk ve Menemenli Jandarma Komando Er Fikri Şengül, memleketlerinde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Şehit nişanlıya yakarış

Çanakkaleli Şehit Asteğmen Özgür Gençoğlu'nun Kocatepe Camii'ndeki cenaze namazına Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Mustafa Cumhur Ersümer, Vali Ekrem Özsoy, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Ültanur ve çok sayıda vatandaş katıldı. DYP Genel Başkanı Tansu Çiller de cenazeye çelenk gönderdi. Şehit Asteğmen Gençoğlu'nun 1 yıllık nişanlısı Diyarbakır'da görevli öğretmen Handan Karaaslan'ın yakarışları, yürekleri dağladı. Şehit Asteğmen Gençoğlu, Şehir Kabristanı'nda toprağa verildi.

Alt 03-04-2009, 10:03 PM   #7
JOVİYANUS
Tecrübeli Üye

dayı yapma dayı etme dayı.yaramı destin dayı.dayı halit ve ben kyaseri 1 komando tugayı 1 tabur 1.boluk 3. timde idik.onun kardesi yaside çataktaydı ama onalr bize biraz uzaktılar ve gorusme sasımız olanaksızdı.bu olaydan sora kardesi terhişs aldı.ve o serefsiz amcasının oglu evet serefsiz diyoırum çünkü halitte sevmezdi onu.onun adıda halit kılcan idi ve oda bizim yan tarafımızdaki2. taburda idi.ve oda terhis aldı.dagdaki hhersey basına açıklanmaz malesef orda yanında bizler vardık ve halit kardesim elimim tutuyoırtdu son nefesini verken.bunu serikteki nuri kardes 1 timdeyd o ve halitin annesi babası bilir aradım oanlrı çünkü.hatta babası ısrarla sırt çantasını istedi halitin annesi dedi illa onu gormek istyor ne olur yardımcı ol al getr onu bana içim sdızlıyarak mümkün değil amca dedim onu alamayız ama istesem alrıdım depodaydı cünküaralıkta ohal (olagan üstü hal) birlige dondugunde dedik bu sonuçta amacasını ogludur gidelim bi bas saghıgı diliyelim aradım buldum yukrda kogusta çekitk kardes dedik acımız büük ALLAH rahmet eylesin.okadar rahat tık i bir gorseniz harektlerin ya diyor aadam olmus beni ne diye tutyorlar burda dedğinde bnen kalktım mahoniye de kalk dedim bu nu serefszi bilirdik hata serefszidende ote biseymil dierek orayı terk ettik.biz bi vanda değildik dostlar çok yer gezdik çok seyler gorduk ama halit gibisini gormedim ben.biz yerine gore soguk diye yıkanamzdık ALLAH affetsin sehit olanı melekelr yıkar derdik ama o ole yapmaz gider zap suyuna girer genede yıkanırdı küfr bilmezdi imanı tamdı.ALLAH bize sehitliği nasip edermi acabaderdi.evet annesine çantayı vermedim alamam dedim ama bir sebebi vardı. eger ben o çantayuı verseydim üzerindeki kana bir ana bir bana nekadar dayanbilri üzerinde koskca halit kılcan 77-3 antalya yazsına bir ana Baba ne kadar dayanırdı ömr boyu canı yanmazmıydı asagı yuakrı hepimiz evlat sahibiyiz.o açıdan getrmedim. veremedim....saygılar.dayı vala aklıma geldi bunu dayım neder eder bulur bu konyu kor siteye dedim bir yandan sevindim bir yandan içim buruludu.sagol genede

Alt 03-04-2009, 10:07 PM   #8
JOVİYANUS
Tecrübeli Üye

işin en ilgin yanını unutmusm dinleyin bakın.halit izine gitti geri birlige gelyor ordan izin kagıdını verdskten sora konvoyla vana geri donecek bizde operasyon hazırlı içindeyiz(murat operasyonu 1998) konvoy hareket edecek birkiş ifazla diyoler buda halit kardesim.sen diyorlar yarın ucakla gidecen oda ok diyor ve ucakla gidiyor ve operasyone yetişiyor.halit dedim kesek biraz taksaydın ya bosver iiya işte szie yetiştim diyor ve diger otobüsle gidenler yetisemyor ama bnizim timden sadece o vardı. eger ucakla değilde otobsle gelse yetisemyecekti.ama kader işte.ALLAH gani gani rahmet eylesin.

Alt 03-04-2009, 10:34 PM   #9
JOVİYANUS
Tecrübeli Üye

ayrıyeten burdan bise daha eklemek istyorum kırlan kırılsın üzerine alınanda varsa alınsın.sözüm zengin çocujalrına askere gitmemek için yada torpille otel gibi yerlerde asdkerlik yapan sahsiyetlere.biz vatanımız çıakrsız sevdik kesek sehit olsak diye dua ettik.siz sevgililerinizle baba parası yerken diskoalrda barlarda dans ederken bizler mayınlar arasında ölüm dansı ettik.500 m ilerde bir topukkoparan patladııgnda acaba hangi kardesimiz sehit oldu insallah sakat kalmamas ayakalrı kolları parçalnamamsı gozleri kör olmamsı da sehit olmustr dedik.mayına basmıcaz die tasların üzerinden yürür onumzdeki kişin bastıgı yerlere basardık sizler rep yaprken discoda.anamızla babmaızla binde bir telde konusrken ana bizim rahatızmı çok ii operasyona çııkmyoruz bizi merak etmeyin diyorduk oysaki 2 saat sora operasyona gidecektik.biz sizler gibi otel gibi yerde askerlik yapıpta ana babanızıarayarak ana bize komando egitimi veryolar ana yılan yediriyorlar ana ucaktan parasut le atladık demedik.ana babamıza belkide omrumuzde ilk tek yalanımz buydu bizim ANA OPERASYON YOK....bizler kumanyta yerken gozlerimizin içine bakyorduk taciz gelirse birimze kursun degerse vijdan azabı çeekriz diye birbirimizle yarım ekmegi paylasmakta yarsı edyorduk.ve bunu biribirimze demyor ama biliyorduk.şimdi soryorum o sahsu muhteremelre ve ana babalrına bu vatan sizinmi bizimmi.bi sizmi evlat sahibsiniz bu memelektte.ve merak edyorum birtek zengin çocugu denk gelemyomuda hep koylu saman kokan süt kakan toprak kokanbiz köylü çocuklarımı gittik askere.herneyse saygılar........

Alt 03-04-2009, 10:58 PM   #10
JOVİYANUS
Tecrübeli Üye

ya dayı bu konu bitmez nerden açtın.ALLAH iyiliğin versin basımızdanda eksşk etmesin seni.bakın şimdi tesadüfler zincirine:halit ve yasin birlikte gittiler askere.yasit çatakta.biz seyyar birlik zincidere kayseri.acemiliğmizde beraberdi halitle ısparta dag komando okulu makineli tüfek(mg3)bölüğü.benden 4 yas büük olan abimlede ben gittim askereçaynı tertip.tecilliydi o okuyordu.bir kararla tecili bozdurdu rahmetli babamın ısrarlerına ragmen berbaer gittik büük bi yemek verdik.babamın bir szöüne sahidim onalrı bergbaer askere gonderdim berbaer dügünün yapacagım. onalra bise olacasa bana olsun.abim amasya çavus talimgah ordanda tunceli ardahan damal gezdi.bir çok operasyonalr ve verilen sehitler.biz eger isteseydik dilekceyle ben yada o dagdan inerdi birlige ama asla istemedik ve babama telde soyledigim sudur : eger gir torpil yaprsan dagdan indiirsen sana baba demem ve kaçarım.bende oyle kaldım asketrde.babamı 3 ay kala askerdliğin bitmesine rüyamda türk bayragına sarılı cenzasini gordsum.çokkorktum ve irkildim. tel açtım gece iiydi sesi oh dedim bise yok.dedem felan çoktan olmus bizlerin haberi yok.neyse askerden donduk.ve6 gün olduki geleli kotu bir trafik kazasında vefaat etti .aslında ALLAH bilir ama ben ve abimin mucizevi kurtulsuları askerde diyorumki babamın dilegi tuttu ve o sehitlik ona nasip oldu.....takdir once yaradanın sora sizin

Etiketler
Yok

Seçenekler
Stil Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: