Go Back   DefineBurada.CoM > FORUM DA KATEGORİSİZ KONULAR > Haberler
alan tarama | dedektör | toprak altı görüntüleme sistemleri

Seçenekler Thema bewerten Stil
Alt 06-18-2009, 12:05 AM   #1
~*İNB_37*~
Administrators

~*İNB_37*~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 438017
~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute
Standart Trabzon'da yeralti şehri iddiasi

TRABZON'DA YERALTI ŞEHRİ İDDİASI

Trabzon'un Ortahisar Mahallesi'nin altında bir yeraltı şehri olduğu ve bu şehrin dört kapısının geçmişte briketlerle örülerek kapatıldığı ortaya çıktı.

Tarihçi ve yazar Mustafa Yazıcı, Ortahisar'daki Zağnos surlarında ortaya çıkan ve '4 Kapı' olarak bilinen kapıların açılarak 'Ortahisar Yeraltı Şehri'nin Trabzon turizmine kazandırılması gerektiğini söyledi.

Trabzon'un Türkiye'nin en önemli tarihi kentlerinden biri olduğunu ifade eden Yazıcı, Ortahisar'da bir yeraltı şehri olduğunu ve bu yeraltı şehrinin geçmişte Trabzon'un iktisat merkezi olduğunu belirtti. Ortahisar yeraltı şehrinde darphane ve Kuyumcular Çarşısı olduğunu anlatan Mustafa Yazıcı şöyle konuştu: "Şu an surların üst kısmında yer alan bahçeden ve surlardaki bu dört kapıdan buraya inilip çıkılırdı. Hatta Ortahisar Camii'nin içindeki tünel yeraltından moloza kadar gider ve burada denize ulaşırdı. Geçmişte bunlar güvenlik için yapılmış. Bu bölge tarihi Trabzon'u yeniden tanıtacak en güzel projedir. Belediye başkanımızın buranın turizme kazandırılması için harekete geçmesini istiyoruz."

Bölgenin turizme kazandırılmasının önünde çeşitli engellerin çıkarıldığını hatırlatan Yazıcı şunları söyledi: "Efendim Avrupa Birliği ve Yunanistan hak iddia edip izin vermiyormuş. Tapusu bizde değil mi? Tabiat ve Tarihi Koruma Kurulları neyin müdafaacısıdır? Zağnos Paşa Köprüsü'nden geçerken yeraltı şehrinin briket taşla örülmüş dört kapısının muhteşemliğini gördükçe kapalı oluşlarına hayıflanmamak elde değil. İsteyen gidip görebilir. Bu kapıların açılması Trabzon'a çok yakışır, turizm açısından gelir de getirir."

Trabzon Kent Haber, 10.06.2009

~*İNB_37*~ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Facebook'ta Paylaş

Alt 06-18-2009, 12:05 PM   #2
NİKO
Üye

Tecrübe Puanı: 11016
NİKO has a reputation beyond reputeNİKO has a reputation beyond reputeNİKO has a reputation beyond reputeNİKO has a reputation beyond reputeNİKO has a reputation beyond reputeNİKO has a reputation beyond reputeNİKO has a reputation beyond reputeNİKO has a reputation beyond reputeNİKO has a reputation beyond reputeNİKO has a reputation beyond reputeNİKO has a reputation beyond repute

bende sizlere bir şeyler söylemek isterim ... bu yer altı şehri ister inanın ister inanmayın maçkadaki ilk sumela manastırı ve sizlerin bildiği şimdidki sumela manastırına ordanda bayburta kadar ye yer tünellerle geçiş yapılmıştır... aklınızda bulunmasını isterim...
NİKO isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 06-18-2009, 04:49 PM   #3
istihkam
Guest

Tecrübe Puanı: 0
istihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond repute

izin vermeyen serefsızlerın ALLAH belasını versın olacak ıs degıl,
canım guzel ulkemın TÜRKİYEM in asıl sahıplerı bızlermıyız dıs gucler mı bellı degıl,
ALLAH bana sabır versın cok uzuluyorum boylesı durumlara.
istihkam isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 06-18-2009, 07:16 PM   #4
meçhul
Tecrübeli Üye

meçhul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 134016
meçhul has a reputation beyond reputemeçhul has a reputation beyond reputemeçhul has a reputation beyond reputemeçhul has a reputation beyond reputemeçhul has a reputation beyond reputemeçhul has a reputation beyond reputemeçhul has a reputation beyond reputemeçhul has a reputation beyond reputemeçhul has a reputation beyond reputemeçhul has a reputation beyond reputemeçhul has a reputation beyond repute
Standart daha niceleri var bu milletten saklanan ve kaçırılan!!!!!

bu milletten daha nice eser ve degerler saklanıyor,kaçırılıyor,gizleniyor va dahi peşkeş çekiliyor!!! EY TÜRK OĞLU TÜRK UYANDA TİTRE VE KENDİNE GEL.!!!BİZİM MEMLEKETTE Bİ SÖZ VAR ÇOK DOĞRU BİR SÖZ ALMANLAR TÜRKLER İÇİN DEMİŞKİ ''KIZILIRMAK AKAR,TÜRK BAKAR!!!''işte tarihimizi saklarlar ,gizlerler ,çalarlar bizlerde bakarız!!!!gariban TÜRK OĞLU TÜRKTE yer altından İSLAM a göre helal olanı almaya çalışsa hemen yakalarlar.benim güzel ülkemde esirim ben!!herkes hür olduğunu sanmasın boşuna!!!bu siyasetçiler,masonik düzende bizleri daha çoook rezil ve bedbaht ederler. ben bu yeraltı şehirlerinden dört yeri biliyorum.
1-kars-erivan arası
2-kayseri-erciyas dağı arası
3-şanlıurfa
4-mardinde
hataydada olduğu rivayet var.TÜRK GİBİ ATİK VEÇEVİK ,MÜSLÜMAN GİBİ AKILLI VE ZEKİ ,DERVİŞ GİBİ SABIRLI,KUŞ GİBİ ÜRKEK VE DİKKATLİ OLUN EMİ
meçhul isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 06-19-2009, 01:49 AM   #5
KOMAGENA
Tecrübeli Üye

KOMAGENA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 67015
KOMAGENA has a reputation beyond reputeKOMAGENA has a reputation beyond reputeKOMAGENA has a reputation beyond reputeKOMAGENA has a reputation beyond reputeKOMAGENA has a reputation beyond reputeKOMAGENA has a reputation beyond reputeKOMAGENA has a reputation beyond reputeKOMAGENA has a reputation beyond reputeKOMAGENA has a reputation beyond reputeKOMAGENA has a reputation beyond reputeKOMAGENA has a reputation beyond repute

kamuoyu oluşturup halk olarak baskı yapılması lazım amaaaaaaaaaaa nerdeeeeeeeeeeeeeee.titremesi için yüzbin volt ceyranda versen öyle uyuşturulmuşki senelerce beyinler nafile yaaaaaaaaaaaa

Alt 06-19-2009, 07:38 PM   #6
SEYRANİ
Administrators

Tecrübe Puanı: 349017
SEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond repute

vatandaşın elini kolunu gizli anlaşmalarla baglayanlar utansın biz elimizden gelen gayreti gösteriyoruz ama devlet gözünde suçluyuz

Alt 06-19-2009, 09:49 PM   #7
DAYI
Tecrübeli Üye

DAYI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 593017
DAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond reputeDAYI has a reputation beyond repute

selamünaleyküm dostlar gerçekten çok acı bir durum bzi neden bu hale geldik kimler bizi bu hale soktu anlamak mümkün değil adam geliyor benim memleketimde benim devlet ve hükümetime rağmenlaf söyliyecek ve kanun koyacak ve biz de onlardan medet umacaz . bütün bunların safsata olduğunu bizler millet olarak biliyoruz ama devlet ve hükümet yetkilileri neden ilgilenmiyor neden umursamıyor anlamıyorum . avrupa birliği bizi kendi bünyesine alırmı alırsa gerektiği gibi ilgi gösterirmi bunu kendimize sormamız lazımama ben sizlerle bi anımı paylaşmak istiyorum dinleyin ve sizler karar verin...
sene 1970 almanyadayım kaldığım pansiyonun üst katında çalıştığım fabrikanın sahibinin babası kalıyor . ara sıra sohbet ediyoruz . bir gün adama dedimki bizleri neden hep ağır ve pis işlerde çalıştırıyonuz allahtan revamı diye sordum.. şöyle baktı ve gülerek delikanlı sizler bu işi kabul edipte geldiniz buraya . bizler sizin akıncılarınızın bize yaptıklarını unutmadık daha onlar gibi zor kullanmıyoruz onlar gibi köyün en güzel kızını atın terkisine atıp gimiyoz dedii o sözler hala kulağımda şimdi kendime ve size soruyorum 500- 600 sene önceki kini kusan adam bizi avrupa birliğine alırmı alsada adam edermi gene işçilerimize yaptığı gibi avrupanın lağımlarını temizletir.. devlet büyüklerimiz bunu çok iyi düşünmeleri lazım DAYI SAYGILAR

Alt 05-10-2010, 03:32 AM   #8
skypurple
Yeni Üye

Tecrübe Puanı: 1014
skypurple has a reputation beyond reputeskypurple has a reputation beyond reputeskypurple has a reputation beyond reputeskypurple has a reputation beyond reputeskypurple has a reputation beyond reputeskypurple has a reputation beyond reputeskypurple has a reputation beyond reputeskypurple has a reputation beyond reputeskypurple has a reputation beyond reputeskypurple has a reputation beyond reputeskypurple has a reputation beyond repute

istanbulda yaşayan bir trabzonlu olarak söyleyebilirim ki trabzonun altında çok büyük bir yer altı şehiri var.bu kesin aleni ve nettir.ahbapların tarlasında doğal şartlarla oluşan bir çöküntü oluşmuş merak edip içeri doğru girdiklerini anlatıyorlar.taş merdivenden iki adım atmışlar.zehir gibi bir koku hissettiklerini söyleyerek dışarı çıkmışlar ve akabinde girişi kapatmışlar.hatta bir çok arkadaşım yer altı darphane lerinin olduğunu iddia ediyor.ha bu arada denizin altında bir çok açık ve kapalı kanallar varmış.hatta akçaabat tan girişi olan bir tünel taa sürmeneye kadar uzuyormuş.
skypurple isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 05-10-2010, 05:47 PM   #9
hulusi
Üye

Tecrübe Puanı: 12014
hulusi has a reputation beyond reputehulusi has a reputation beyond reputehulusi has a reputation beyond reputehulusi has a reputation beyond reputehulusi has a reputation beyond reputehulusi has a reputation beyond reputehulusi has a reputation beyond reputehulusi has a reputation beyond reputehulusi has a reputation beyond reputehulusi has a reputation beyond reputehulusi has a reputation beyond repute

trabzon şehri gerçekten çok farklı bir şehir,yer altıda üstüde,bu denilen bölgede kısmende olsa bu bahsedilen yerlere inenler var,ama belli oranda,insanlar bahçelerinden veya evlerinden bazen girişler bulabiliyo,ama bu güzelliklerin ortaya çıkması bu şekilde olmaz,bu ve benzeri konularda artık devletin kesinlikle politika üretmesi gerekir,yoksa gittikce biryandanda yok oluyor bu tür yapılar,bi trabzonlu olarak inşallah bu güzelliklerin ortaya çıkarılmasını dilerim,belkide bu tür bi gelişme olursa bütün site üyelerini trabzona davet ederiz.
hulusi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 05-10-2010, 05:55 PM   #10
hulusi
Üye

Tecrübe Puanı: 12014
hulusi has a reputation beyond reputehulusi has a reputation beyond reputehulusi has a reputation beyond reputehulusi has a reputation beyond reputehulusi has a reputation beyond reputehulusi has a reputation beyond reputehulusi has a reputation beyond reputehulusi has a reputation beyond reputehulusi has a reputation beyond reputehulusi has a reputation beyond reputehulusi has a reputation beyond repute

Alıntı:
NİKO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
bende sizlere bir şeyler söylemek isterim ... bu yer altı şehri ister inanın ister inanmayın maçkadaki ilk sumela manastırı ve sizlerin bildiği şimdidki sumela manastırına ordanda bayburta kadar ye yer tünellerle geçiş yapılmıştır... aklınızda bulunmasını isterim...
bilgi için teşekkür ederim,bölgede olmama rağmen böyle bi bilgiyi ilk kez duydum doğrusu,çeşitli tünellerin varlığından haberimiz var ama bu kadar uzunca olabileceğini bilmiyordum,araştıracam.
hulusi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
Yok

Seçenekler
Stil Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: