Go Back   DefineBurada.CoM > OSMANLI TARİHİ > Osmanlı Devletinde Yükselme Devri
alan tarama | dedektör | toprak altı görüntüleme sistemleri

Seçenekler Thema bewerten Stil
Alt 01-18-2009, 01:46 AM   #1
Gaziosmanpaşa
Moderator

Gaziosmanpaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 313016
Gaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond repute
Standart Fatih'in bedduası

''Fatih İstanbul'u alıp da alayla Ayasofya önüne geldiği zaman derinden derine bir inilti işitti. Sesin geldiği tarafa bir adam gönderdi.
Sakalları uzamış, hali perişan bir keşiş bulup getirdiler. Huzura çıkardılar. Korktu, teskin ettiler.
Niçin hapsedildin diye sordular? Keşiş fala baktığını ve kuşatma hazırlıkları sırasında Konstantin'in kendisini çağırıp İstanbul'u Türklerin alıp almayacağını bildirmek için remil atmasını söylediğini, remilde İstanbul'un Türklerin eline geçeceğini söylemesi üzerinde de Konstantin'in kızarak onu zindana attırdığını hikâye etti. Ve şimdi karşınızda bulunuyorum, demek ki falım doğru imiş.
Bunun üzerine Fatih de İstanbul'un kendi elinden çıkıp çıkmayacağına dair remil atmasını ve doğruyu söylerse ödüllendirileceğini bildirdi.
Keşiş remil attı ve şöyle dedi:
- İstanbul Türklerin elinden harp ve darp ile çıkmayacak, lakin öyle bir zaman gelecek ki emlak ve arazileriniz satılacak, bu suretle İstanbul Türk malı olmaktan çıkacak.
Bu falın bildirdiği sonuçtan büyük üzüntü duyan Fatih ellerini kaldırarak 'İstanbul'da edindiğim yerleri ecnebilere satanlar, Allah'ın gazabına uğrasınlar!' diye beddua etti.''
Eklenen Resim Ön İzlemesi
Dosya tipi: jpg otar1_38.jpg (61,1 KB (Kilobyte), 1x kez indirilmiştir)
Dosya tipi: jpg otar1_39.jpg (95,7 KB (Kilobyte), 1x kez indirilmiştir)
Dosya tipi: jpg 871301001157056691352757_0_0.jpg (65,9 KB (Kilobyte), 1x kez indirilmiştir)
Ama.. Sende bir bilgi var, bende bir bilgi var,
Ben bilgimi sana verdim, sen bilgini bana verdin.
Şimdi benim iki bilgim var, senin de iki bilgin var”
Gaziosmanpaşa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Facebook'ta Paylaş

Alt 01-27-2009, 07:54 PM   #2
lybre
Guest

Tecrübe Puanı: 0
lybre has a reputation beyond reputelybre has a reputation beyond reputelybre has a reputation beyond reputelybre has a reputation beyond reputelybre has a reputation beyond reputelybre has a reputation beyond reputelybre has a reputation beyond reputelybre has a reputation beyond reputelybre has a reputation beyond reputelybre has a reputation beyond reputelybre has a reputation beyond repute

fatih oyle beddua etmiş hakıdır.allah ondan razı olsun.VATANIMIN BİR KARSI TOPRAGINI SATANA VATANIMIN TOPRAGINA İHANET EDEN HAİNLERE NE MUTLU TÜRKÜM DEMİYENE PEYGAMBERLERİMİZİ VE MELEKLERİN LANETİ ÜZERLERİNE OLSUN...
lybre isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 01-27-2009, 07:56 PM   #3
SEYRANİ
Administrators

Tecrübe Puanı: 349017
SEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond repute

bizde amin diyelim ejdadın duasına

Alt 01-27-2009, 08:07 PM   #4
diamond
Tecrübeli Üye

diamond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 40016
diamond has a reputation beyond reputediamond has a reputation beyond reputediamond has a reputation beyond reputediamond has a reputation beyond reputediamond has a reputation beyond reputediamond has a reputation beyond reputediamond has a reputation beyond reputediamond has a reputation beyond reputediamond has a reputation beyond reputediamond has a reputation beyond reputediamond has a reputation beyond repute

Bu gün Türkiye'nin dörtbir yanında yabancıların mülk edinme yasasına bağlı olarak yurt dışından gelen faklı milletlerden olan insanların şu yada bu amaçla toprak edindiklerini bir çoğumuz biliyoruz. Türkiye de ciddi anlamda yabancıları malikleştirme hareketleri yapılıyor. Güney ve sahil şeridinin bir çok bölgesi, yurtdışından gelen yabancılara satılan oteller zinciri ve arsalar arazilerle dolu. Bu gibi örnekleri, Mardin, Şırnak, Urfa, Mersin, Trabzon, Kastamonu, Gümüşhane, Ordu, Kayseri,artvin, Ardahan, Sivas v.s.
Ülkemizin kültürel mirasına hayran kalmamak zaten mümkün değil. Bu insanlarda biliyor hem yeraltı maden rezervleri hemde yer üstü kültürel mirası ile cezbedici bir konuma sahip olduğunu o yüzdenTürkiyeye akın ediliyor. Ürgp göreme ve nevşehir bölgelerinde bir çok yunanlı ingililtereli fransalı, iskoçlu ya rastlamak mümkün. Bir çoğunu şahsen tanımamıza rağmen tanınmadık bilinmedik sadece tapu kayıtlarında ismi olan bir çok yurtdışı menşeeli insan bu topraklarda yer yurt sahibi olmuş. Ecdad bu konuda gerçekten doğru yerde doğru zamanda çalışmış topraklarımız için ama bu günde biz üzerimize düşeni maalesef ne millet nede devlet olarak yapamıyoruz.

Alt 01-27-2009, 08:50 PM   #5
Gaziosmanpaşa
Moderator

Gaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond repute

atalrımzın kanları ıle suladıkları toprakları bugunku sıyesetcılerımız araplara ıngılızlere amerıkalılara peskes cekmek ıcın satıyorlar
gecenlerde bır yerde okudum yahudıler guneydoguya gelıp oralarda cocuk sahıbı oluyorlarmıs sırf vatandaslık alı yenı dogmus bebeklerın ustunden arazı satın almak ıcın
bız nekadar ugrasırsak ugrasalım maymunlar gozlerını actı
bır yandan hollanda ve benzerı ulke vatandasları kuresel ısınmadan dolayı orta kusak ulkelere akın edıyorlar
oylekı bulgarıstan gıbı ulkelerden adamlar dıerek koy satın alıyorlar
allah vatanımzı boyle parcalanmaktan korusun

Alt 01-27-2009, 08:53 PM   #6
istihkam
Guest

Tecrübe Puanı: 0
istihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond repute

aminnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn
istihkam isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 01-27-2009, 09:00 PM   #7
Gaziosmanpaşa
Moderator

bız daha fatıhın cami yaptıgı, kiliseye sahip çıkamamısız muze yapmısız
hep merak etmısımdır sene 1934 te yapılmıs sanırım
acaba bu ısın altında gızlı bır anlasmamı var

Alt 01-27-2009, 09:28 PM   #8
DAYI
Guest

eyyy koca sultan işte şu an o bedduanda geçen günleri yaşıyoruz gerçi istanbulda değil ama hatayda ve antalya marmaris gibi turizim şehirleri parsel parsel yabancılara satılıyo buna sebep olanların allah belasını versin inşallah en kısa zamanda

Alt 01-27-2009, 10:15 PM   #9
EFO6013
Guest

aminnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

Alt 01-28-2009, 12:40 AM   #10
~*İNB_37*~
Administrators

~*İNB_37*~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 438017
~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute~*İNB_37*~ has a reputation beyond repute

evet dayının da dediği gibi marmaris akdeniz vede ege de parsel parsel toprakların kim olduğu belirsiz kişilere satılıyor allah hepsinin belasını versin aminnnnn inşallah sultanımızın duaları gerçekleşir inşallah

~*İNB_37*~ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
Yok