Go Back   DefineBurada.CoM > FOTOĞRAFLI VE FOTOĞRAFSIZ İŞARETLERİNİZE YORUMLAR > Fotoğraflı İşaretlerinize Yorumlar
alan tarama | dedektör | toprak altı görüntüleme sistemleri

Seçenekler Thema bewerten Stil
Alt 04-10-2009, 01:39 AM   #1
ilkim111
Tecrübeli Üye

ilkim111 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 590016
ilkim111 has a reputation beyond reputeilkim111 has a reputation beyond reputeilkim111 has a reputation beyond reputeilkim111 has a reputation beyond reputeilkim111 has a reputation beyond reputeilkim111 has a reputation beyond reputeilkim111 has a reputation beyond reputeilkim111 has a reputation beyond reputeilkim111 has a reputation beyond reputeilkim111 has a reputation beyond reputeilkim111 has a reputation beyond repute
Standart Ermeni Evi ve Şöminede Bulunan İşaretler

+ Google Video
ERROR: If you can see this, then Google Video is down or you don't have Flash installed.
ilkim111 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Facebook'ta Paylaş

Alt 04-10-2009, 02:40 AM   #2
JOVİYANUS
Tecrübeli Üye

JOVİYANUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 161016
JOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond repute

s.a iklim kardesim gerçekten çok güsel konualr çyor güsel bilgiler veryosun.seni tebrik ve takdir edyorum.essiz bilgilerininde devamını diliyorum.onceki konualrında oldugu gibi bunuda zevkle izledim.yoruma gelince şöminedeki figürlerin bir yer gosterdigini düsünmyorum süs olarak yapıldını sanyorum.tabiki söz konusu olan ermeniler olunca genede iyice bir arastrma yapmak ta fayda var diyorum.yanıltmaktan ve yanılmaktan ALLAHIN tam isimlerine sıgnırım...saygılrımla kardesim
JOVİYANUS isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 04-10-2009, 03:12 AM   #3
istihkam
Guest

Tecrübe Puanı: 0
istihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond repute

s.a sevgılı ilkim abi.

oncelıkle somınenın uzerındekı bir işaretten zıyade cok guzel bır hac yanı dını motıf ornegıdır bunu netlıge kavusturmak gerekırt.

devamında sunu belırtmekten es gecemeyecegım;
ev bahıslerınde ısaret koymanın ne kadar mumkun oldugu gercegı,
sonucta 100 bılemedın 150 m2 lık bır yerde ısarete ıhtıyac duymak ne kadar mantıklı ne kadar ıhtıyac duyulan zor bır durum bu konu cok dusundurucu olmalı. !
sonucta oturdugumuz evde gomu yerını bır sonrakı gelmemde bulamam endısesı yasamak sızce hıc bırımızın aklından gecer mı ısarete ıhtıyac duyarmıyız dostlar ?
sahsen sonucta 150 m2 lık bır yer ustelık kapalı bır mekan ve ben ıhtıyac duymam o kadar yaslanmadım henuz

dolayısıyla bu tur evlerde her evde oldugu gıbı susleme amaclı bır takım rolyeflerın yapılmıs olması gayet dogal bır durum olup dırek ıste gomu buldum sıfatı yakıstırmak takdır edersınız kı yalıs bır bakıs acısı olur.

pekı dıkkat edılmesı gereken bızce ne olmalı?

soz konusu evde evın bolumlerınden her yerde malzemesı olabılır bunu da ancak gomen sahıs bılır evet bellı baslı olculerımız var tabıkı burada bunları tekrarlama ıhtıyacı duymuyorum zaten herkesce malumdur ama bunlar soz konusu ev ıcın sadece secenekler sılsılesı olmaktan oteye gecmez.

ornek bır olay vermek ısterım tecrube edılmıstır;

yıne boylesı bır evde defıne oldugunu duyan bır kısı malum evı satın alıyor ve senelerce ıkamet edıyor ve bu sure zarfında kazmadık yer bırakmıyor suphelendıgı her noktayı esıyor. ve ensonunda umudu kırılan bu kısı bır baskasına satıyor burayı.
evı satın alan yenı sahıs evın dıreklerınden bırını yerınden sokuyor ve dıregın altında kesme bır tas o tasın altında yıne bır kesme tas bu ıkı ust uste bınmıs kesme tasları alan sahıs dırek malı karsısında gorur her bırı köz gıbı altınlar bır kazan dolusu.

bu yukarıda bahsettıgım dogrultuda verılen bır ornektı abı saygılarımı sunarım.
istihkam isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 04-10-2009, 11:52 AM   #4
DAYI
Guest

selamünaleyküm istihkama katılıyorum evde olan malların bulunduğu yere işaret koymayı benimde mantığım kabul etmiyor anca o evde bir şeyler olduğuna dair işaret dış kısmına veya giriş kapısına yapılıyor bir kaç defa buna rastladım ve aranan evlerin genelindede dışardakiişaretlerle aranmaktadıriçersine gelince o gelen kişi veya belgede belirtilmektedirsaygılar DAYI

Alt 04-10-2009, 06:52 PM   #5
AYDIN
Tecrübeli Üye

AYDIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 157015
AYDIN has a reputation beyond reputeAYDIN has a reputation beyond reputeAYDIN has a reputation beyond reputeAYDIN has a reputation beyond reputeAYDIN has a reputation beyond reputeAYDIN has a reputation beyond reputeAYDIN has a reputation beyond reputeAYDIN has a reputation beyond reputeAYDIN has a reputation beyond reputeAYDIN has a reputation beyond reputeAYDIN has a reputation beyond repute

teşekkürler iklim usta
eger şöminde mal varise kesinlikle işaret yapmazlar ki bu eger söz konusu ermeniler ise
AYDIN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 04-10-2009, 11:44 PM   #6
ilkim111
Tecrübeli Üye

ilkim111 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 590016
ilkim111 has a reputation beyond reputeilkim111 has a reputation beyond reputeilkim111 has a reputation beyond reputeilkim111 has a reputation beyond reputeilkim111 has a reputation beyond reputeilkim111 has a reputation beyond reputeilkim111 has a reputation beyond reputeilkim111 has a reputation beyond reputeilkim111 has a reputation beyond reputeilkim111 has a reputation beyond reputeilkim111 has a reputation beyond repute

Arkadaşlar görüşlerinize saygı duyuyorum. Bu ev ermeni evidir ve şömine üzerinde bulunan figürler evin sahibinin yaşlı olması,bunak olması veya 150 m2'lik alanı unutacağı yönünde düşünmek bence çok yanlış olur. istihkam kardeşim kısıtlı düşündüğünü söylemek isterim. Bende örnek vereyim :

Bu ermeni Osmanlı zamanında yaşayan bir ermeni ise ve savaş yıllarında öleceği şüphesiyle şömine üzerinde kullandığı figürleri aynı zamanda harita üzerinde kullanmış ise ve çoçuklarına,torunlarına ulaştırma düşüncesinde olursa herhalde yorumlarınızda değişiklik olur düşüncesindeyim. Şöminenin hizasında tavanda bulunan kalın ağaç üzerinde bulunan dört kesik çizgide işarettir.Bu paylaşımın farklı ve bundan öncede olmadığını düşünerek sergiledim. Süsleme olarak yapılan figürlerde mutlaka motiflerde eşitlik olması gerekir. Kolay gelsin...
ilkim111 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 04-11-2009, 12:24 AM   #7
istihkam
Guest

istihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond repute

Alt 04-11-2009, 02:09 PM   #8
karabela
Üye

Tecrübe Puanı: 18016
karabela has a reputation beyond reputekarabela has a reputation beyond reputekarabela has a reputation beyond reputekarabela has a reputation beyond reputekarabela has a reputation beyond reputekarabela has a reputation beyond reputekarabela has a reputation beyond reputekarabela has a reputation beyond reputekarabela has a reputation beyond reputekarabela has a reputation beyond reputekarabela has a reputation beyond repute

slm ben bu konuyu bibaşka sitede daha okudum fakat olay daha değişikti hatta yorumlar dahil haa bide bu işaretin sahibide başkasıydı nedense sabi dehişmiş iklim111 sahiplenmiş biraz gerçekçi olunmazmı bu konularda nere gitsem yalan dolan bu siteyi farklı gördümde geldim .inşlh bu gibi olaylar tekrarı olmaz siteye faydasından çok zararı olur kanısındayım,

karabela isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 04-11-2009, 02:21 PM   #9
istihkam
Guest

Alıntı:
karabela Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
slm ben bu konuyu bibaşka sitede daha okudum fakat olay daha değişikti hatta yorumlar dahil haa bide bu işaretin sahibide başkasıydı nedense sabi dehişmiş iklim111 sahiplenmiş biraz gerçekçi olunmazmı bu konularda nere gitsem yalan dolan bu siteyi farklı gördümde geldim .inşlh bu gibi olaylar tekrarı olmaz siteye faydasından çok zararı olur kanısındayım,

sevgılı karabela kardesım;
oncelıkle sıtemızı saıplenmenız ılgı ve alakanızdan dolayı cok cok tesekkur ederım gozumsun, ANCAK;

zamanında hepımız bır cogumuz bır cok sıteyı gezmıs dolanmıs tecrube etmısızdır ve sonunda dogru ve yanlıs arasındakı ınce cizgıyı yakaladıgımızda tek bır sıtede olmayı safsatalardan uzak kalmayı mantıgın geregı tercıh etmısızdır.

asıl soylemek ıstedıgım ıse sudur kardesım;

İLKİM111 usta da aynen bızler gıbı bır cok sıteyı gezmıs dolasmıs ve kanaat sahıbı olmus bırısıdır,
farklı rumuzlarla degısık sıtelere aynı konuyu acmıs olabılır, ama ben yıne zanetmem kı İLKİM111 abı bır baskasının konusuna tenezzul edıpte kendı ısmı adı altında sıteye atsın bunu yapabılecek karaktere sahıp bırısı degıl kardesım en azından ben tanıyorum ve kefılım karabela kardesım bu nednele ıcın rahat olsun
İLKİM111 ustanın sıtemızde amacı gayesı sadece sız degerlı kardeslerımıze her konuda yardımcı olmak ve bızlerın yanında olmak, kendısınden ALLAH razı olsun.

karabela kardesım tekrar tesekkurler sevgıler.

Alt 04-11-2009, 03:45 PM   #10
DAYI
Guest

sağolasın istihkam usta gereken cevabı vermişsin teşekkürler

Etiketler
Yok

Seçenekler
Stil Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: