Go Back   DefineBurada.CoM > EŞKİYA BELGELERİ VE BELGELERDE ADI GECEN MEVKİLER > Eşkiya Belgelerinde Adı Gecen Yerler
alan tarama | dedektör | toprak altı görüntüleme sistemleri

Seçenekler Thema bewerten Stil
Alt 10-15-2008, 11:43 AM   #11
selim_can
Üye

Tecrübe Puanı: 23016
selim_can has a reputation beyond reputeselim_can has a reputation beyond reputeselim_can has a reputation beyond reputeselim_can has a reputation beyond reputeselim_can has a reputation beyond reputeselim_can has a reputation beyond reputeselim_can has a reputation beyond reputeselim_can has a reputation beyond reputeselim_can has a reputation beyond reputeselim_can has a reputation beyond reputeselim_can has a reputation beyond repute

cas bahsedilen göksu deresinde göksu Z çizer burada 40 at bağlama yeri ve üzeri kudret kaledir eski yıkılan köprü den bahsedilir aşağısında kudretkalenin kınalı dağı dedinmi açıklama yapman lazım isim olarak değilde işaretlerden bulabilirsin ancak
selim_can isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 10-15-2008, 10:41 PM   #12
DAYI
Guest

burası hakkında biraz bilgi verseniz iyi olacak ama sitelerde dolaşanlardan değil benim doğduğum yerlerden bahsediyonuz da belki yardımım olur öncedende yazmıştım göksu deresi GÖK IRMAKTIR.sonunda anbar kaya durağandadır gök ırmağın son bulduğu yeşil ırmakla birleştiği yerdir.. DAYI

Alt 10-15-2008, 11:50 PM   #13
cas
Guest

Alıntı:
selim_can Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
kınalı dağı dedinmi açıklama yapman lazım
Selim can , neyi aciklama yapmam lazim onu anliyamadim ben sadece bolgede KINALI Dagi mevcutmu diye sordum ?

Alt 10-16-2008, 11:16 AM   #14
selim_can
Üye

selim_can has a reputation beyond reputeselim_can has a reputation beyond reputeselim_can has a reputation beyond reputeselim_can has a reputation beyond reputeselim_can has a reputation beyond reputeselim_can has a reputation beyond reputeselim_can has a reputation beyond reputeselim_can has a reputation beyond reputeselim_can has a reputation beyond reputeselim_can has a reputation beyond reputeselim_can has a reputation beyond repute

Alıntı:
cas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Selim can , neyi aciklama yapmam lazim onu anliyamadim ben sadece bolgede KINALI Dagi mevcutmu diye sordum ?
cas ustam kınalı dağı sorduğun dağ ismi yok benim demek istediğim bu ismi çeteler takmışlar galiba aradığın bilgilerin açıklamasını yapsan iyi olur demek istedim belki işaretlerden bulunur saygılar.................Dayı kastamolu bi bölgedir herzaman dedim bunu kastamolu bölgesinde kayadan olan değirmen,40 taşlı horo tepe,sarı göl,çatal kaya,ceneviz kale karşısı kudret kale varmı o bölgelerde dayı burası alibey in bi bölgesidir işaretler böyle devam eder saygılar

Alt 10-16-2008, 10:51 PM   #15
cas
Guest

Ufacık bir yanlış anlaşılma var sanırsam konu ile ilgili
cunki konuyu ben başlatmadım sadece bölge hakkında KINALİ DAĞI mevcut mü diye sormuştum

Elimde bir kroki var GÖK SU ve bölgesi hakkında ile ilgili ( ne kadar gerçek ne kadar sahte tartışılır elbette ) bunun için sormuştum

Fakat önemli noktalardan biri de selim can kardeşimiz tarafından beyan edilmiş ( eşkıyaların kendi taktıkları isim olabilir ) diye ... Bir çoğumuz biliriz ki bu eşkıya çeteleri bazı bölgelere kendi verdikleri değişik isimlerle adlandırmıştır

Tarafımdan yayınlanan işaretler , krokiler , belgeler bir başka Tr define sitelerinden alıntı değildir ...

Krokiyi sizlerle paylasiyorum ozellikle selim can kardesimin dikkatle bakmasini istiyorum ki bolge hakkinda detayli bilgilere sahip sanirsam ( aranilan meshur bolge tutuyor mu acaba krokide )

Alt 10-18-2008, 02:02 PM   #16
selim_can
Üye

cas ustam bu gördüğümüz belgenin gerçeklik payı yoktur böyle eski harita olmaz ama ana dere olan göksu eşkiya bölgesi mercan balığı ve alabalık olan göksuyu istersen sana yardımcı olmaya çalışırım unutma eşkiyanın bahsettiği göksu dereleri 1 tane değildir,

Alt 10-18-2008, 11:12 PM   #17
cas
Guest

Paylastigim bir harita degildi sadece bir cizimdi ( kroki ) nitekim tr topraklarinda Gok Su ya ait olmadigi selim can usta tarafindan beyan edilmistir

Saygilar ....

( Harita , krokiyi ve ya cizimi ) ayirt edebiliyorum selim can yine de hatirlattigin icin tesekkur ederim

Konu cas tarafından (12-02-2008 Saat 11:58 PM ) değiştirilmiştir.

Alt 01-12-2010, 04:50 AM   #18
hutame
Tecrübeli Üye

hutame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 449016
hutame has a reputation beyond reputehutame has a reputation beyond reputehutame has a reputation beyond reputehutame has a reputation beyond reputehutame has a reputation beyond reputehutame has a reputation beyond reputehutame has a reputation beyond reputehutame has a reputation beyond reputehutame has a reputation beyond reputehutame has a reputation beyond reputehutame has a reputation beyond repute

Adıyaman..agrı..k.maraş..vsccs...ama şünü bilmenızde fayda var göksu adı olması cevresınde agac tepe olmadıgıdır rengını gökten aldıgından göksu denmiştir..aynı sarı göl gibi neden sarı cunku cevresı sarı taşlar ile kaplıdır o ytuzden su sarı gözükür...küş kayası gibi kaya küşa benzemez küşlar oraya cok yuva yapar o yuzden adıda kuş kayasıdır..saygılar
hutame isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 01-12-2010, 06:58 PM   #19
SEYRANİ
Administrators

Tecrübe Puanı: 349017
SEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond repute

Göksu deresi bizim şu aşagıdada var uzakta ararken yanı başımızda olmasın

Alt 01-16-2010, 02:32 AM   #20
hutame
Tecrübeli Üye

hutame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 449016
hutame has a reputation beyond reputehutame has a reputation beyond reputehutame has a reputation beyond reputehutame has a reputation beyond reputehutame has a reputation beyond reputehutame has a reputation beyond reputehutame has a reputation beyond reputehutame has a reputation beyond reputehutame has a reputation beyond reputehutame has a reputation beyond reputehutame has a reputation beyond repute

olabilir neden olmasın..bu belgeleden bende cok var gecen sene hepsını yaktım...baya zor masraflı iş eşkıya işi cokkk zor..sahteler ..şifreliler...baya zor ...saygılar
hutame isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
Yok