Go Back   DefineBurada.CoM > EŞKİYA BELGELERİ VE BELGELERDE ADI GECEN MEVKİLER > Eşkiya Belgeleri
alan tarama | dedektör | toprak altı görüntüleme sistemleri

Seçenekler Thema bewerten Stil
Alt 02-11-2010, 05:41 PM   #1
misafir48
Tecrübeli Üye

misafir48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 233015
misafir48 has a reputation beyond reputemisafir48 has a reputation beyond reputemisafir48 has a reputation beyond reputemisafir48 has a reputation beyond reputemisafir48 has a reputation beyond reputemisafir48 has a reputation beyond reputemisafir48 has a reputation beyond reputemisafir48 has a reputation beyond reputemisafir48 has a reputation beyond reputemisafir48 has a reputation beyond reputemisafir48 has a reputation beyond repute
Standart Gizemini koruyan hazine

SLM,,

BULGARİSTANDA GİZEMLİLİĞİNİ KORUYAN HAZİNELER

Ali bey ölümünden önce anlatıyor

Çok gençtim, babamla koyunları otlatıyorduk Kıdemli dağın altında.Bir gün babam beni zirveye çıkardı orada bana bir kaynayan su kuyusu gösterdi ve bunu iyi belle dedi, zirvede kayalarda sadece burada su vardı. Yıllar geçmişti ve babam rahmetli olmuştu.Bir gün köye indiğimde iki subay gelmişti ve Kıdemlinin zirvesinde su kuyusunu soruyorlardı, bende bildiğimi söyledim onlardan biri bir bakır yaprak çıkardı, üzerine harita çizilmişti. Bak bakalım böyle mi oraları dedi. Baktığımda tepeyi ve kayaları tanıdım, ve onlara aynı böyle dedim. Tanıştık beni davet ettiler misafirliğe gittim. Çok büyük bir ağırlamaydı yemek içmek boldu. Bana bu haritanın miras olduğunu söylediler, bunu çözdürmüşler ve roma dönemine ait bir hazine dediler. Bir sabah erkende yola çıktık onları tepeye çıkaracaktım ikisinin üzerinde de tabancaları görünce çok korktum. Onları başka bir su kuyusunun yanına götürdüm, orada bakındılar dolaştılar ama aynı yer olmadığını söylediler ve gittiler. Onlardan duyduklarımla su kuyusunun etrafını iyice incelemeye başladım. Haritadan bellediklerimi yapıyordum. Koyunları devamlı orada otlatmaya başladım ve hep oralara bakıyordum. Bir gün kayadaki akıntı yerinde aşağı doğru salındım ve kayalarda bir çatlak yer gördüm. O çatlaktan çok zorlukla içeriye girmeyi başardım. İçerisi aydınlıktı yer kumsaldı ve ıslaktı, Çemah çiçekleri büyümüştü bahçe gibiydi içerisi. İçeride dolandım ve bir kapı gibi yer gördüm ama tutulacak hiçbir yer yoktu açmak için, birkaç gün girdim çıktım ama hiç bir şey yoktu. Bir gün yine girdim ama bu defa Çemah bitkilerinin ortasından geçtim çamur içinde kaldım kapının önünde ayaklarımdaki çamurları silebileceğim bir yer bakarken kapının önünde kazıma taşı gibi bir taş gördüm ona ayaklarımdaki çamuru iyice kazıdım da kazıma taşına güçlü bastığımda büyük bir gacırtıyla kapı açılıverdi. Kapıyı iyice açtım içeriye girdim içeriye girdiğimde ne deyeyim böyle bir güzellik hayatımda görmemiştim yukarıdan ışık geliyordu salon çok büyüktü duvarlar ve yerler mermer kaplamalıydı, etrafta odalar vardı ortada bir küme insan kemikleri vardı, çok ürkütücüydü. Bir diğer odada her çeşit takım taklavat vardı, diğer tarafında mermerden bir masa gördüm, üzerinde kitaplar mürekkep ve yazmak için tüyler vardı. Masaya yaklaştığımda kafama bir şey çarptı ve düştüm baygın halde ne kadar yatığımı bilmiyorum, kendime geldiğimde hiç kımıldamadan bakınmaya başladım, yerden bir karış çapraz bakır teller geriliydi. Çok dikkatli kalktım çıktım ve kapıyı kapattım. Uzun zaman oraya gitmedim çok korkmuştum. Bir gün yine gittim girdim ve ayaklarımı kazıdığım taşa bastım kapı açıldı ışık ta getirmiştim bu defa. Girdiğimde kitaplara doğru hiç gitmedim ve tellere de dikkat ediyordum, daha içeride bir masa daha vardı üzerinde büyük bir oturaklı kupa içi çok parlak taşlarla doluydu, kaç defa yanlarına doğru yakınlaşsam kulaklarımda çok yüksek bir çınlama oluşuyordu ve fenalaşıyordum, onlara hiç dokunamadım. İçeriye doğru bir kapı gördüm askerler tarafından korunuyordu elerindeki kılıçlar ve mızrakları çapraz halde kapının önünde tutuyorlardı. Bir defa artık hata yapmıştım bu defa hiç yaklaşmadım onlara sadece inceledim ve çıktım. Kapıyı kapatırken çok gacırtı yapıyordu ve bir şey kapıyı kilitliyordu, kilitlenme sesini çok net duyuyordum. Böyle yıllarca girip çıkıyordum, Defalarca askerleri elimdeki çoban sopamla dokunup sarsıyordum ama onlar hiç kımıldamadılar. Bellerine kadar insandılar belerinden aşağı ayı. Bir defa cesaretlendim ve mızrakların arasından geçtim, içeriye doğru uzanan koridorda iki tarafında da odalar vardı, birincisinde üç tane mermer lahit vardı hepsinin üstünde büyük haçlar vardı gümüşten yapılmış çok büyük sanat eseriydiler. Odaların biri depoydu ve içi dizilmiş altın külçeleriyle doluydu. Onlara doğru yönlendiğimde yer sallanıyordu ve düşüyordum emekleyerek geri dönebiliyordum sonra sadece baktım, üçüncü odaya geçtim içeri de büyük bir yığın altın para vardı , yaklaştım ve bir avuç avuçladım bir gacırtı duydum ve bir ejder çıktı elimdeki paraları bıraktım ejder de geri gitti. Çok korkmuştum çan havliyle çıktım kapı da neredeyse kapanıyormuş. Bir zaman geçtikten sonra yine cesaretlendim ve yine girdim direk paraların olduğu yere gittim. Bir tane aldım ve torbama koydum, birer birer almaya başladım paraların içinde sanki yay gibi bir şeyler vardı ama ben birer birer almaya devam ediyordum, ejder çıktı arkasında demir sopalar vardı uçlarında büyük topuzlarla ejder doğrulmaya başladı ve topuzlar gerilmeye başladı anladım ejder beni ezecekti orda, durdum almıyordum ejderin gözleri parlıyordu para yığını insan boyundan yüksekti ama ben sadece bir avuç alabildim. İçeriye doğru başka yığınlarda vardı ama geçemiyordum. Çıktım ve toplandım almış olduğum altınları bir kavanoz içine koydum bir avuçtan az fazlaydı. Uzun zaman gitmemiştim bir gün yine girdim ama bu defa koridordan yürüyordum sola doğru ***** başladı bir yere bastığımda yer sallandı ve su sesleri geliyordu çok korktum ve çıktım. Beni bir şey çekiyordu, bir gün yine girdim biliyordum bir şey alamayacağımı ama bakıyordum, koridordan devam ettim ve bir kapıya geldim kapı mermerden yapılmış ve bakırdan yapma süslerle süslenmişti ortam çok değişikti, kapıyı bastırdım ama hiç kımıldamadı yine yüklendim kapıya ama kımıldamıyordu, aklıma geldi bakır süslerden tuttum çektim büyük bir gacırtıyla kapı açıldı kapıdan geçtim kapı kendiliğinden kapandı. Etrafa baktığımda yayladaydım kayalığın altında, arkama baktım ama benim çıktığım kapı yoktu, herhalde birden ışığa çıkınca göremiyorum diye düşündüm ve yerimden hiç kımıldamadan bir süre bekledim. Artık her şeyi çok iyi görüyordum ama kapıyı yine de göremedim. Bulunduğum yer bana tanıdıktı oturdum ve saatlerce baktım bu sıra kayada bir delik gördüm para büyüklüğünde, işaretledim onu ve indi koyunların yanına, yemek yidikten sonra tekrar o kayanın yanına çıktım, aklıma geldi elimdeki çoban sopasını deliğin içine soktum güçlü bir şekilde bastırdım gacırtıyla kapı döndü şimdi kapının yerini gördüm kapının yerini belledim ve toplandım. Kayadaki girdiğim çatlak yeri birkaç gün taşlarla doldurdum yarığı kapattım tamamen, sadece kayaların altındaki kapı kaldı. Sonra tekrar girdim ama sadece bakıyordum, bekledim birileri bir bilgiyle gelsinler ama o iki subaydan başka kimse sormadı, onlarda tehlikeli insanlardı. 10 yıldır gitmiyorum çok yalandım artık bana da gördüklerim ve aldığım bir avuç altın para kaldı.

Emin Ağanın hazinesi (gizemliliğini hala koruyor)

1813 yılında Hurşit paşa 50.000 askeriyle Haskoye doru yola çıkmış Kırçalıları yok etmek için. Emin ağa bunu öğrenince anlamış ki bu defa sıyıramayacak ve karar vermiş bütün hazinesini toplayıp bir yere gizlesin. Emin ağa etrafa çok miktarda altın gömmüş, gömüş olduğu altınları çıkartırmış öküz arabalarına doldurmuş ve Meriç nehrine yakın bulunan eski bir kaleye doğru yola çıkmışlar. Kalede artık 250 kırcalı çalışıyormuş ve onları da 300 silahlı kırcalı korumalığını yapıyormuş. Kazı esnasında çok büyük bir roma dönemine ait hazineye denk gelmişler Emin ağa emir vermiş hazineye dokunulmasın diye, onların üzerine Emin ağanın hazinesini de koymuşlar, çok büyük miktarda altın gümüş ve değerli taşlardan oluşan, üzerine büyük kirişler koyarak toprak ve kayalarla kapatmışlar. 250 çalışanı öldürerek orada yakın bir yere gömmüşler. Oradaki izleri tamamen yok ettikten sonra davul zurna eşliğinde Gedikliye doğru yola çıkmışlar, burada Emin ağa çok paralar dağıtmış, ve çok dikkatli izliyormuş oradakilerden kimse kaybolmasın diye, onlara çok büyük bir ziyafet vermiş ve içtikleri şarabın içine zehir koyarak hepsini zehirlemiş. Gece yarısı Emin ağa bir tabur kırcalı çağırarak şaraptan zehirlenenlerin hepsini kestirmiş, ve onlara iki yük altın vermiş. Çok geçmeden Hurşit paşanın askerleri gelmiş orda bulunanları kırcalıları kesmiş ve kaçan kaçmış dağlara. Emin ağa da saklanmış ama birleri tarafından ele verilmiş ve yakalanmış. Askerler çok acımasızmışlar Gedikliden Hasköye kadar kollara gererek götürmüşler, yolda Emin ağanın ne kadar acı ve ızdrap çektiğine bakıyormuş kırcalılar ve Emin ağanın korumaları. Günlerce onu başı aşağı asılı tutmuşlar ama Emin ağa söylememiş nereye gömdüğünü hazineyi. Emin ağanın kellesini keserek Vezire göndermişler vücudunu da bir kazığa geçirmişler. ,,SAYGILARIMLA,,

Aileniz ve kendi huzurunuz için kaçak kazıya hayır,,
misafir48 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Facebook'ta Paylaş

Alt 02-11-2010, 06:12 PM   #2
Mağaracı16
Moderator

Mağaracı16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 136016
Mağaracı16 has a reputation beyond reputeMağaracı16 has a reputation beyond reputeMağaracı16 has a reputation beyond reputeMağaracı16 has a reputation beyond reputeMağaracı16 has a reputation beyond reputeMağaracı16 has a reputation beyond reputeMağaracı16 has a reputation beyond reputeMağaracı16 has a reputation beyond reputeMağaracı16 has a reputation beyond reputeMağaracı16 has a reputation beyond reputeMağaracı16 has a reputation beyond repute

S.a
İlginç ve bir o kadarda İndiana jones vari hikayeler.Kimbilir ne heyecan olurdu böyle bir yere girmek.
Paylaşımın için teşekkürler.
Mağaracı16 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 02-11-2010, 06:59 PM   #3
hira_pc
Administrators

hira_pc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 10
hira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond repute

s.a. emeğine sağlık usta...
Define olayında özellikle büyük yerlerde tılsım olayının gercekciliği budur...
Gercekliliğine inandığım bir olay...
hira_pc isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 02-12-2010, 02:12 AM   #4
SEYRANİ
Administrators

Tecrübe Puanı: 349017
SEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond repute

ali amcamı anlatmış bunu
yerinide des ii olurdu
emegine saglık kardeşim
paylaşım için teşekkürler

Alt 02-12-2010, 05:32 AM   #5
misafir48
Tecrübeli Üye

misafir48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 233015
misafir48 has a reputation beyond reputemisafir48 has a reputation beyond reputemisafir48 has a reputation beyond reputemisafir48 has a reputation beyond reputemisafir48 has a reputation beyond reputemisafir48 has a reputation beyond reputemisafir48 has a reputation beyond reputemisafir48 has a reputation beyond reputemisafir48 has a reputation beyond reputemisafir48 has a reputation beyond reputemisafir48 has a reputation beyond repute
Standart Slm,,

SLM,,

Meşhur eşkiya belgelerinde adı geçen ali bey değirmenin sahibi ali bey bu şahıs saygılar,,

Aileniz ve kendi huzurunuz için kaçak kazıya hayır,,
misafir48 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
Yok

Seçenekler
Stil Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: