Go Back   DefineBurada.CoM > FOTOĞRAFLI VE FOTOĞRAFSIZ İŞARETLERİNİZE YORUMLAR > Bulunmuş Define Ve Gömüler
alan tarama | dedektör | toprak altı görüntüleme sistemleri

Seçenekler Thema bewerten Stil
Alt 02-04-2009, 12:37 AM   #1
Gaziosmanpaşa
Moderator

Gaziosmanpaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 313016
Gaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond repute
Standart Manş Denizi'nde batık servet bulundu

Manş Denizi’nde büyük bir altın hazinesiyle birlikte batan efsane gemi HMS Victory’nin batık hazinesine ulaşıldı.
İngiliz Kraliyet Donanması'nın 1774 yılında Manş Denizi’nde büyük bir altın hazinesiyle birlikte batan efsane gemisi HMS Victory’nin batığı keşfedildi.
Amerikalı sualtı araştırma firması ‘Odyssey Marine Exploration' tarafından Manş Denizi'nin 110 metre derinlikte bulunan batıkta değeri 1 milyar doları bulan 4 ton altın olduğu düşünülüyor.
Firma yetkilileri, geçtiğimiz aylarda bulunan batığın, İngiliz Amirali Lord Horatio Nelson’ın Aboukir zaferine öncülük eden ve 1744 yılında bir fırtına sırasında binden fazla denizciyle birlikte batan HMS Victory olduğunu belirlediklerini açıkladı.
Batık geminin keşif anını görüntüleyen JMW Prodüksiyon yapımcısı Jason William, “Dönemin raporlarında batık geminin Lizbon'dan yüklediği 400 bin sterlin değerindeki 4 ton altını Cebelitarık'a götürdüğünü yer alıyor. Bugünkü külçe altın değeriyle 125 milyon sterlin ediyor. Fakat bu sadece ham ağırlık. Yani milyarlarca dolar değerinde” diye konuştu.
Araştırma şirketine batığı bulması için İngiliz Savunma Bakanlığı’nın izin verdiği ve bu doğrultuda araştırmalarını yürüttüğü belirtildi.
İngiliz hükümeti, batık gemiden çıkarılacak altınların yasal sahibinin kendileri olduğunu açıkladı.
İngilizlerin ünlü komutanı Amiral Horatio Nelson'ın 1798 yılında Fransızlar'a karşı kazandığı Aboukir (Ebu Hur) Deniz Zaferi, İngiltere tarihinin dönüm noktalarından birisi sayılıyor.
Bu zaferden sonra, gösterdiği yararlılık sebebiyle Nelson'a Osmanlı İmparatorluğu tarafından bir nişan verilmişti.
Amiral Nelson, İngiliz donanmasının Fransızlara karşı kazandığı Trafalgar savaşı sırasında aldığı yaralardan dolayı hayatını kaybetmişti.
Eklenen Resim Ön İzlemesi
Dosya tipi: jpg 525520090203105026325.jpg (19,5 KB (Kilobyte), 200x kez indirilmiştir)
Ama.. Sende bir bilgi var, bende bir bilgi var,
Ben bilgimi sana verdim, sen bilgini bana verdin.
Şimdi benim iki bilgim var, senin de iki bilgin var”
Gaziosmanpaşa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Facebook'ta Paylaş

Alt 04-14-2009, 11:17 PM   #2
HsynRcn43
Üye

Tecrübe Puanı: 2016
HsynRcn43 has a reputation beyond reputeHsynRcn43 has a reputation beyond reputeHsynRcn43 has a reputation beyond reputeHsynRcn43 has a reputation beyond reputeHsynRcn43 has a reputation beyond reputeHsynRcn43 has a reputation beyond reputeHsynRcn43 has a reputation beyond reputeHsynRcn43 has a reputation beyond reputeHsynRcn43 has a reputation beyond reputeHsynRcn43 has a reputation beyond reputeHsynRcn43 has a reputation beyond repute

O aLtını taşımasida ayrı bi dert
HsynRcn43 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
Yok