Go Back   DefineBurada.CoM > FORUM DA KATEGORİSİZ KONULAR > Kategorisiz Konular
alan tarama | dedektör | toprak altı görüntüleme sistemleri

Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Thema bewerten Stil
Alt 12-29-2008, 09:21 PM   #1
trajan
yeni üye

trajan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 0
trajan has a reputation beyond reputetrajan has a reputation beyond reputetrajan has a reputation beyond reputetrajan has a reputation beyond reputetrajan has a reputation beyond reputetrajan has a reputation beyond reputetrajan has a reputation beyond reputetrajan has a reputation beyond reputetrajan has a reputation beyond reputetrajan has a reputation beyond reputetrajan has a reputation beyond repute
Standart ülkesini Seven Lütfen Okusun !!!

PKK terör örgütünün dağ kadrosunda bulunan ve Şemdin Sakık'ın yakın korumalığını yaptığını söyleyen Erdal Ukuş, şok açıklamalarda bulundu.

Bitlis'in Güroymak ilçesine bağlı Yamaç köyünde 2 odalı bir toprak evde eşi ve 2 çocuğuyla beraber yaşayan 31 yaşındaki eski PKK bölge komutanı Şemdin Sakık'ın 3 yıl korumalığını yapan Erdal Ukuş, 1991 yılında Manisa'nın Salihli ilçesinde terör örgütü PKK'ya katıldı. Örgütte 4 yıl kaldıktan sonra tekrar Manisa'nın Salihli ilçesine gidip güvenlik güçlerine teslim olan Ukuş, Diyarbakır'da 2.5 yıl hapis yattıktan sonra serbest bırakıldı. PKK terör örgütünün içerisinde kaldığı 4 yıllık sürede yaşadıklarını şok sözlerle anlatan Ukuş, "1991 yılında terör örgütüne katıldım. Burada 4 yıl kaldıktan sonra teslim oldum. Örgütte bulunduğum süre içerisinde Van'ın Bahçesaray ilçesinde eğitim gördüm. Eğitimin ardından PKK'nın en büyük bölge sorumlularından olan Şemdin Sakık'ın korumalığına kadar yükseldim. Semdin Sakık'la bire bir birçok eyleme katıldım. En büyük eylemlerimizden biri de Bingöl ve Elazığ arasında bulunan 33 askerin şehit edilmesi olayıydı. Bu olaya gitmeden önce Şemdin Sakık'a gelen bir telefonda, 'Devlet ve örgüt arasında ateşkes imzalanmış. Bu 33 asker Bingöl'den geçecek. Bunların önünü kesin ve hepsini öldürün' dendi. Bize o gün şırıngalarla ilaç verildi. 22 kişilik bir grup Muş'tan çıkıp Bingöl'e gittik, burada askerlere pusu kurduk. Gelen askerleri iki taraflı taradık çoğu o anda öldü, ölmeyenleri ise Şemdin Sakık bizzat kafalarına sıkarak öldürdü" dedi.

Yaşadığı en çarpıcı olayın ise örgütte birçok Ermeni'nin bulunması olduğunu anlatan Erdal Ukuş, "Kürt meselesi olarak girdiğimiz ve eğitimlerimizde hep bağımsız Kürt devleti kurmayı hedeflediğimiz örgütte Ermenilerin oluşundan kimsenin haberi olmazdı. Şemdin Sakık başta bize, 'Örgütte tek bir Ermeni yok. Bu sadece Kürt meselesidir. Kürdistan'ı kurma çabalarıdır' diyordu. Bizleri kandırıyordu. Girdiğimiz bazı çatışmalarda öldürülen arkadaşlarımıza baktığımızda çoğunun sünnetsiz olduğunu gördük. Tuttukları günlük ve not defterlerine de baktığımızda tamamı Ermenice yazılan yazılardı. Şemdin Sakık ve komutanlara söylediğimizde ise, 'Kimse eğer içimizde Ermeni olduğunu duyarsa sizleri öldürürüz' diye tehdit ettiler bizi. En çok üzerinde durdukları konu ise örgüte yeni katılan elemanların kesinlikle örgüt içerisinde faaliyet gösteren Ermenilerin olduğunu duymamalarıydı. Bu konuda uyarılırdık. Eğer, 'Duyarlarsa siz de ölürsünüz' diyorlardı. Çatışma anlarında bizimle gelen örgüt içerisinde bulunan birçok şahıs bize açıkça söylüyordu. 'Biz sizi kandırıyoruz ve kullanıyoruz. Bizim verdiğimiz bu dava tamamen Ermenistan içindir. Bizim burada kalan mallarımız ve topraklarımız var. Biz bunun davasını veriyoruz' diyorlardı. Biz tartışınca suçlu oluyorduk. Komutanlar bizi suçluyorlardı" şeklinde ifadelere yer verdi.
Ukuş, örgütü ekonomik olarak güçlenmek için haraç topladığını ve uyuşturucu ile geçimini sağladığını belirtti. Ukuş, PKK'nın bir terör örgütü olduğunu yapılan eylemlerden anladığını da sözlerine ekleyerek, "Eğer yanlış hatırlamıyorsam, Şemdin Sakık'a gelen telefon içeriden ve üst düzeyde bir yerden geldi. Bu telefonun ardından 33 asker şehit edildi. Bu bile bir oyundu. Oyun sonucunda biz kullanıldık. 33 asker şehit oldu. Birileri ise sefasını yaşadı. Gittiğimiz her köyde Türk, Kürt, çoluk çocuk demeden herkesi katlettik. Biz, 'Kürtleri bırak niye çocukları öldürüyoruz?' dediğimizde, 'Onlar köy korucusu olan insanların çocuklarıdır. Öldürülmeleri lazım. Eğer öldürmezsek onlar da yarın babaları, aileleri gibi bize karşı olacaklar. Bizimle çatışacaklar. Hepsinin ölmesi lazım' diyorlardı. İşte bunların hepsini yaptık. En sonunda anladık ki yanlış bir dava uğuna halkımızı da kendimizde ülkemizi de perişan ettik. Ama çok geç anladık. Bir Ermeni davası için savaştık, kullanıldık. Şimdi döndük evimize geldik" diye konuştu.

Hapisten çıktıktan sonra eşi ve 2 çocuğu ile perişan bir halde 2 odalı bir toprak evde yaşamaya çalıştıklarını, herhangi bir geliri olmadığını anlatan Erdal Ukuş, "Eşim Fikriye (31) küçükken temizlediği silahın ateş alması sonucu yaralanıyor. O günden bu güne vücudunda kalan 40 kadar saçma var. Onları bile çıkaramadık. Eşimi hiçbir sosyal güvencem olmadığı için hastaneye götüremiyorum. Eşim günden güne eriyor. 2 tane çocuğum Gülistan 4, Helin ise 3 yaşında. Bunlar da hasta. Ne gösterecek param var, ne de bir sosyal güvencem. Yeşil kart için müracaat ettim, sabıkam var diye vermediler. Hangi kapıya gidip iş istediysem sabıkamdan dolayı kovuldum. Kapılar yüzüme kapandı. Perişan haldeyim. Devletten yardım istiyorum" şeklinde konuştu.

Ukuş, PKK'lı teröristlerin evine geldiğini ve kendisini tekrar dağa davet ettiğini belirterek, "Teslim olduktan sonra cezamı Diyarbakır'daki cezaevinde çektim. Daha sonra da köyüme geldim. Evlendim. Çocuklarım oldu. Sonra askerliğimi yaptım. Örgütten birkaç kişi ilk günlerde evime kadar geldi. Kendileri ile görüştüm, ne istediklerini sordum. Bana örgüte dönmemi, dönmem halinde herhangi bir ceza çekmeyeceğimi söylediler. Ancak ben dönmeyeceğimi, kendime yeni bir hayat çizdiğimi söyledim. Güvenliğim açısından zor durumdayım. Köyümde koruculuk yapmak istedim. Ancak bana, 'Korucu olamazsın' denildi. Şimdi ne yapacağımı şaşırdım. İşsiz ve aşsız kaldım. Bana yardım eli uzatılsın istiyorum. PKK'ya bulaşanın kurtulması zor oluyor. Gençlere tavsiyem ise sakın ama sakın örgnrsa sizleri öldürürüz' diye tehdit ettiler bizi. En üz' diye tehdit ettiler bizi. Enüt illetine bulaşmasınlar. Bulaşanlar ya ölür ya da kurtulamaz. Benim gibi perişan olurlar. Size ev, iş, para gibi vaatlerle yanaşırlar. Ancak bunların hiçbiri olmaz. Sonuçta perişan olup kalırsızınız" diyerek sözlerini tamamladı.
trajan isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Facebook'ta Paylaş

Alt 12-29-2008, 09:26 PM   #2
trajan
yeni üye

trajan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 0
trajan has a reputation beyond reputetrajan has a reputation beyond reputetrajan has a reputation beyond reputetrajan has a reputation beyond reputetrajan has a reputation beyond reputetrajan has a reputation beyond reputetrajan has a reputation beyond reputetrajan has a reputation beyond reputetrajan has a reputation beyond reputetrajan has a reputation beyond reputetrajan has a reputation beyond repute

Farkli Bir Yonden Ermeni Gerçeği !!!

Bizim burada kalan mallarımız ve topraklarımız var. Biz bunun davasını veriyoruz' diyorlardı...... cumlesıne dıkkat edelim

Konu trajan tarafından (12-29-2008 Saat 09:31 PM ) değiştirilmiştir.
trajan isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 12-30-2008, 01:17 AM   #3
DAYI
Guest

selamünaleyküm trajan usta eline sağlıksağol onların ne olduğunu herkes biliyoda bizim içimizdeki sözde aydınlar öğrenemedi

Alt 12-30-2008, 11:28 AM   #4
hira_pc
Administrators

hira_pc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 10
hira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond repute

s.a. bu ermeniler zaten bütün planlarını türkiye üzerine oynamak olarak belirlemişlerdir...
hira_pc isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 12-30-2008, 06:46 PM   #5
SEYRANİ
Administrators

Tecrübe Puanı: 349017
SEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond reputeSEYRANİ has a reputation beyond repute

trajan usta teşekkür ederiz emegine saglık
ermeni meselesini konuşmaktan bıktık yaw
soykrım kmik bi kelime oldu artık
ortada bir savaş vardı birde şereflilik ve şerefsizlik
onlar şerefsizce savaştı biz şereflice

Alt 02-18-2011, 04:34 PM   #6
jeje
Tecrübeli Üye

jeje - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 34014
jeje has a reputation beyond reputejeje has a reputation beyond reputejeje has a reputation beyond reputejeje has a reputation beyond reputejeje has a reputation beyond reputejeje has a reputation beyond reputejeje has a reputation beyond reputejeje has a reputation beyond reputejeje has a reputation beyond reputejeje has a reputation beyond reputejeje has a reputation beyond repute

işte devletimizi zayıf bir noktası daha bu adam neler yapmış neler bir Allah bir kendisi bilir ama sonuçta bırakmış yine ama şu anda adam nasıl bir hayat yaşıyormuş bakın işte arkadaşlar devletin eksikliği burda çıkıyor dşyarbakıra gidin şehir merkezinde hiç bir esnaf pkk lehine çalışmaz ama gidin bir köyüne bakın bir parasızın haline mecburen dağa çıkıyor niye çünkü benim devletim yatırım yapmıyor niye çünkü doğuda pkk olmasa istanbulda 2000 TL maaş alan bir binbaşı-yüzbaşı diyarnakıra gidince 3000-4000 arası maaş almaz gerçek bu acı gerçek bu

Alt 02-18-2011, 06:22 PM   #7
tarıkziyad
Tecrübeli Üye

tarıkziyad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 271014
tarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond repute

bazı noktalarda size katılmakla beraber genelde ayrılıyorum size soruyorum siz aç kalsanız
silaha sarılırmısınız veya devletinize baş kaldırırmısınız işim geregi türkiyenin büyük kısmını dolaştım sene 1993 cerrahpaşa tıp fakültesinde karadenizli bir vatandaşı gördüm ayagında bildigin lastik ayakkabı dogu güneydogoda bunu giyeni bulmak zor ha askerin aldıgı maaş yüzünden rabbine ve devletine şükretmedigi o ortamı saglayan kişiye dua ettiginide gördük şu anda dogu güneydoguda sunulan teşvik prim indirimi ucuz elektirik destek projesi türkiyenin hiç bir bölgesinde yok ama benim vatandaşım yine aç niye çünkü rahat ve hileye düşkün tarıma verilen dogrudan gelir destegi sırasında diyarbakıra verilen destek topragının 3 katıdır haram parayla ne yapılabilirki olayların başlangıcında bulunan cesetlerin sünnetsiz oldugunu söylemem ne anlama geldigini bilirsiniz herhalde biraz dagınık yazıyorum ferhat tunç diye bir sanatçı şarkısında benim dinim zerdüşt dini demektedir degerli bir üyemizin dedigi gibi vesselam hiç bir şey vatana ihaneti ve dinini reddi gerektirmez
tarıkziyad isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 02-18-2011, 06:28 PM   #8
jeje
Tecrübeli Üye

jeje has a reputation beyond reputejeje has a reputation beyond reputejeje has a reputation beyond reputejeje has a reputation beyond reputejeje has a reputation beyond reputejeje has a reputation beyond reputejeje has a reputation beyond reputejeje has a reputation beyond reputejeje has a reputation beyond reputejeje has a reputation beyond reputejeje has a reputation beyond repute

tarıkziyad kardeşim daha önce bu konu ile ilgili bir gazetede yayınlanan yazım vardı onu nette araştırdım bulamadım bulduğum taktirde sizinle paylaşacağım siz bana bazı noktalarda katılmamışsınız ben size her noktada katılırım. ancak eklemek istediklerim var elbette teşvik var ama koç holdingi diyarbakırda fabrika açmaya ikna eder misiniz edemezsiniz niye bir şeyler onlarında işine geliyor. asker konusunda dediğimde ısrarcıyım orduda neyin hesabını yapanlar var bir bilseniz dudaklarınız uçuklar

selam ve dua ile

Alt 02-18-2011, 06:30 PM   #9
jeje
Tecrübeli Üye

http://aksam.medyator.com/2010/09/22...ksam/yazi.html

buldum sonunda gerçi biraz kırparak yayınladılar daha doğrusu özetini yayınladılar ama oda yeterlidir. ilk paragraf benim yazım ile ilgilidir.

Alt 02-19-2011, 03:59 AM   #10
Gaziosmanpaşa
Moderator

Gaziosmanpaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 313016
Gaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond repute

hic bir neden daga cikip devlete silah cekmeyi hakli gostermez madem daga cikmis askerimize silah sikmis simdide acliktan gebersin
ben mastir egitmimi endustri yonetimi uzerine okudum orda ilk ogretilen seylerden biri sudur eger bir yere yatirim yapicaksan o parayi nekadar zmanda ciakrirsin,o yer guzenli bir bolgemi pazara yakinmi vs her sirket kendi gelecegini dusnur evet yazmak kolay ama kimse para kaybetmek istemez gercekci olalim koc holding neden kaybetsin? kaybetmez dogal olarak
oraki halkta ustune duseni yapmali eger ekmek yemek istiyrosa polise askere silah sikmayi tas atmayi brakicak dahasi pkk ile kendisi bas edicek
ben trakyaliyim ,trakyada boyle insanalr turese bizim hakl polisten askerden once onalri temizler
oyuzden etme bulma dunyasi sen devletine sahip ciakrsandevletinde sana sahip ciakr
Ama.. Sende bir bilgi var, bende bir bilgi var,
Ben bilgimi sana verdim, sen bilgini bana verdin.
Şimdi benim iki bilgim var, senin de iki bilgin var”
Gaziosmanpaşa isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Konu Kapatılmıştır

Seçenekler
Stil Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: