Go Back   DefineBurada.CoM > DEFİNECİYE GEREKLİ OLAN BİLGİLER > Heykeller
alan tarama | dedektör | toprak altı görüntüleme sistemleri

Seçenekler Thema bewerten Stil
Alt 01-16-2009, 10:49 PM   #1
Gaziosmanpaşa
Moderator

Gaziosmanpaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 313016
Gaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond repute
Standart Pergamon, Base Of Zeus Altar

Dunyanin en eksiksiz Hellenistik tapinagi, Zeus Altar, Berlin'de gururla sergileniyor. Bergama'daysa sadece tapinagin temelleri kalmis. Bizim sultanlardan biri Almanya'ya hediye edivermis. Ayni sekilde, Atina'nin Partenon'un mermerlerini de Lord Elgin hediye olarak yurutmus. Berlin Muzesi'nde Babylonia (Bugunku Iraq)'nin neredeyse BUTUN eserleri mevcut. Bu ve benzeri muzelere gidince (New York Metropolotian, Victoria and Albert, British Museum), muzelerinin iceriginin ne kadar azinin Ingiliz, Alman veya Amerikan oldugunu goruyorsunuz. Yunanistan Elgin Mermerlerini British Museum'dan geri alamadi. Ingilizler Olimpiyatlar suresince odunc bile vermedi. Hayatta geri alamayiz bu guzelim tapinagi. Truva hazinesini de Almanlar 2. Dunya savasinda Ruslar'a kaptirdi, onlar da gitti.
pergamon akropolünde kazılar 1878 yılında Berlin Müze müd Alexander Conze nin talimatları üzerine Zeus Altar'ının yerinin tesbit edilmesi ile başlamış ve 1886 yılına kadar sürmüştür.Bu dönem kazılarda Zeus Altar'ı,Yukarı Agora , Tiyatro , Athena Kutsal alanı,Traian tapınağı,Kral saraylarında çalışılmıştır.Bu kazılar sırasında Zeus altarı buluntuları Almanya Berlin Müzesine götürülmüştür.

1900-1913 yılları arasındaki 2.dönem kazılarda GYMNASİON;Hera kutsal alanı, evler ve dükkanlar açığa çıkarılmıştır.1927 deki kazılarda ise Arsenal,Demeter kutsal alanı, Musalla mezarlığı ve serapion incelenmişce ortaya çıkarılmıştır.
Eklenen Resim Ön İzlemesi
Dosya tipi: jpg AlterofZeusPergamonMuseumBerlin.jpg (39,4 KB (Kilobyte), 11x kez indirilmiştir)
Dosya tipi: jpg perg2.jpg (59,2 KB (Kilobyte), 11x kez indirilmiştir)
Dosya tipi: jpg altar-of-zeus-hlp.jpg (97,0 KB (Kilobyte), 12x kez indirilmiştir)
Ama.. Sende bir bilgi var, bende bir bilgi var,
Ben bilgimi sana verdim, sen bilgini bana verdin.
Şimdi benim iki bilgim var, senin de iki bilgin var”
Gaziosmanpaşa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Facebook'ta Paylaş

Alt 01-17-2009, 03:04 PM   #2
diamond
Tecrübeli Üye

diamond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 40016
diamond has a reputation beyond reputediamond has a reputation beyond reputediamond has a reputation beyond reputediamond has a reputation beyond reputediamond has a reputation beyond reputediamond has a reputation beyond reputediamond has a reputation beyond reputediamond has a reputation beyond reputediamond has a reputation beyond reputediamond has a reputation beyond reputediamond has a reputation beyond repute

Güzel bir haber

Alt 01-18-2009, 01:23 AM   #3
DAYI
Guest

selamünaleyküm dostlar evet osmanlının hataları olmamışmı olmuş ama hata lar olmasydı zaten çöküşte olmazdı saygılar DAYI

Alt 01-18-2009, 01:41 AM   #4
Gaziosmanpaşa
Moderator

Gaziosmanpaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 313016
Gaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond repute

saygılar
cok haklısın ama ne demısler devletler ınsana benzermıs
dogar buyur ölur
Ama.. Sende bir bilgi var, bende bir bilgi var,
Ben bilgimi sana verdim, sen bilgini bana verdin.
Şimdi benim iki bilgim var, senin de iki bilgin var”
Gaziosmanpaşa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
Yok

Seçenekler
Stil Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: