Go Back   DefineBurada.CoM > OSMANLI TARİHİ > Osmanlı Devletiyle İlgili Çeşitli Bilgiler
alan tarama | dedektör | toprak altı görüntüleme sistemleri

Seçenekler Thema bewerten Stil
Alt 01-16-2009, 10:03 PM   #11
derdest
Guest

değerli kardeşim dediğinde haklısın hep aynı şeyi söylüyoruz ama devletlerin belli politikaları var bizim devletimizde amerikaya bağımlı ondan izin almadan bişey yapamıyor. ülkemizdeki madenleri bile işleyemiyoruz. avrupa birliğinin bizi almayacağını alsa bile adam etmiyeceğini bile bile kapıda bekliyoz dünya kuruldu kurulalı türk milleti bu kadar aşşağılanmadı bunu herkes biliyo bilemyen sadece aydın ve idareci kesim siyasi değil yazılarım muhalefette aslan kesilenler iktidarda kuzu oluyorlar NASIL Bİ UYANMA ONU ANLAYAMADIM..adamlar uyuşturucuyu tam yapmış uyanamıyoruzki

Alt 02-19-2009, 09:46 PM   #12
kayipkepenek
Tecrübeli Üye

kayipkepenek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 169016
kayipkepenek has a reputation beyond reputekayipkepenek has a reputation beyond reputekayipkepenek has a reputation beyond reputekayipkepenek has a reputation beyond reputekayipkepenek has a reputation beyond reputekayipkepenek has a reputation beyond reputekayipkepenek has a reputation beyond reputekayipkepenek has a reputation beyond reputekayipkepenek has a reputation beyond reputekayipkepenek has a reputation beyond reputekayipkepenek has a reputation beyond repute

bizler ZÜMRÜTÜ ANKA KUŞU gibi küllerimizden yeniden..yeniden..yeniden doğar yaşarız
bizler oğuzlardan,hunlulardan,selçuklardan,osmanlıdan gurur duyarız..
bizler osmanlının küllerinden yeniden doğan büyük TÜRKİYE CUMHURİYETİ evlatlarıyız
bizler ecdadımızla övünüyoruz..gurur duyuyoruz..
bizler osmanlıdan kalan ruhla yeniden dirilme mücadelesi verdik..
bizler osman gazilerin..fatihlerin..yavuzların..barbarosların.. mustafa kemallerin devamıyız..
bizler hepimiz birer mücevheriz
bizler bize bırakıldığında destanlar yazarız..
bizler koroduğumuz,kolladığımız,şefkat gösterdiğimiz hainler tarafından engelleniyoruz.
bizler tek suçu affetmek olan..
bizler tek zayıf tarafı iyi niyet olan bir milletiz
bizler artık acımamayı öğrendiğimiz anda yeniden ulaşılamaz olacağız.
bizler bize acımayanları cezalandırabildiğimizde yeniden büyük olacağız..
o gün ne zaman??
işte onu bilmiyorum
umarım yakındır
umarım görmeye ömrümüz yeter
kayipkepenek isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 02-19-2009, 10:26 PM   #13
DAYI
Guest

selamünaleyküm usta duana katılmamak mümkün değil ama cenabı allah bunu bize gösterecekmi bilemem fakat bu milletin bir kez daha anadoludan ayağa kalkacağına hepimizin inancı sonsuzve islamiyet son dönemini burada yaşayacak bunu her kes biliyor yoksa yüce resul çanakkaleye neden gelsin neden yok olmaya yüz tutmuş bir milleti ayağa kaldırsın sarıklı mücahitler neden çanakkalede ve kurtuluş savaşında her cephede gözüksünler.. bunu biz değil bişzimle savaşanlar söylemekteler. allahım bu millete o günleri nasib edecektir inşallah

Alt 02-19-2009, 11:28 PM   #14
JOVİYANUS
Tecrübeli Üye

JOVİYANUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 161016
JOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond reputeJOVİYANUS has a reputation beyond repute

s.a ..... vala boksor kardasım sen boyle girişim yaprsan hiç bir türk evladı sana haklısın diyemez.evet aslımızda neslimizde osmanlı tornuyuz bununlada gurur duyuyoruz.yolunada bin canım anam babam feda dır.saygılr
JOVİYANUS isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 02-20-2009, 02:29 AM   #15
Mağaracı16
Moderator

Mağaracı16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 136016
Mağaracı16 has a reputation beyond reputeMağaracı16 has a reputation beyond reputeMağaracı16 has a reputation beyond reputeMağaracı16 has a reputation beyond reputeMağaracı16 has a reputation beyond reputeMağaracı16 has a reputation beyond reputeMağaracı16 has a reputation beyond reputeMağaracı16 has a reputation beyond reputeMağaracı16 has a reputation beyond reputeMağaracı16 has a reputation beyond reputeMağaracı16 has a reputation beyond repute
Standart slm

Alıntı:
DAYI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
selamünaleyküm apo kardeş geçmişini unutan bir millet geleceğine yön veremez. ellbette osmanlının devamıyız bunu inkar etmek aslımızı inkar etmektir biz istesekte yapamayız çünkü insan genlerden noluşur hangimizin gen haritasını çıkartırsak çıkartalım her taraftan ben osmanlıyım diye bağırır. ha şunu dersen anlarım biz osmanlının yaptıkalrı ile övünelim ama ondan daha iyi yapmanın gayreti içinde olalım onu kendimize örnek alalım ama hedefi daha ileri taşıyalım. amamaalesef bizim memleketimizde ama ların sonu gelmez bizim aydınlarımız osmanlıyı bir öcü gibi göstermiş onu yok etmek için elinden gelen her tüğrlü hainliği yapmıştır. ne dil bırakmış ne devlet bırakmış ne din bırakmışlar. herşey yok olmuş velhasıl bu iş çok uzun kardeşim ne sen nede ben çözebiliriz .adamlar öyle bir kılçık atmıuşki şimdi kendileri bile hayret ediyorlar bu millet nasıl bu hale geldi diye... saygılar DAYI
Helal olsun be dayıcım ne güzel söylemişsin.Osmanlı yı yeren bir zihniyeti hala anlamış değilim.Apo kardeşimizi kastettiğimi sanmayın sakın genel olarak söylüyorum.
Mağaracı16 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 02-21-2009, 12:48 AM   #16
ka33
Tecrübeli Üye

ka33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 1016
ka33 has a reputation beyond reputeka33 has a reputation beyond reputeka33 has a reputation beyond reputeka33 has a reputation beyond reputeka33 has a reputation beyond reputeka33 has a reputation beyond reputeka33 has a reputation beyond reputeka33 has a reputation beyond reputeka33 has a reputation beyond reputeka33 has a reputation beyond reputeka33 has a reputation beyond repute

Alıntı:
kayipkepenek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
bizler ZÜMRÜTÜ ANKA KUŞU gibi küllerimizden yeniden..yeniden..yeniden doğar yaşarız
bizler oğuzlardan,hunlulardan,selçuklardan,osmanlıdan gurur duyarız..
bizler osmanlının küllerinden yeniden doğan büyük TÜRKİYE CUMHURİYETİ evlatlarıyız
bizler ecdadımızla övünüyoruz..gurur duyuyoruz..
bizler osmanlıdan kalan ruhla yeniden dirilme mücadelesi verdik..
bizler osman gazilerin..fatihlerin..yavuzların..barbarosların.. mustafa kemallerin devamıyız..
bizler hepimiz birer mücevheriz
bizler bize bırakıldığında destanlar yazarız..
bizler koroduğumuz,kolladığımız,şefkat gösterdiğimiz hainler tarafından engelleniyoruz.
bizler tek suçu affetmek olan..
bizler tek zayıf tarafı iyi niyet olan bir milletiz
bizler artık acımamayı öğrendiğimiz anda yeniden ulaşılamaz olacağız.
bizler bize acımayanları cezalandırabildiğimizde yeniden büyük olacağız..
o gün ne zaman??
işte onu bilmiyorum
umarım yakındır
umarım görmeye ömrümüz yeter
ustam sana katılmamak mümkün değil.ağzına sağlık.göktürklerden günümüze türk devletlerinin,türk boylarının herbiri geçmişimizdir.hepsinden ders alıp geleceğe yön verecek cumhuriyet çocuklarıyız.bazıları osmanlı olmaktan öcü gibi korkuyor.osmanlının yok olmasının başlangıcını hazırlayan hainlerin istedikleri politika halen yürürlükte olduğunun ispatı olsa gerek.

Alt 02-21-2009, 11:30 AM   #17
sivasLı58
Tecrübeli Üye

sivasLı58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 136016
sivasLı58 has a reputation beyond reputesivasLı58 has a reputation beyond reputesivasLı58 has a reputation beyond reputesivasLı58 has a reputation beyond reputesivasLı58 has a reputation beyond reputesivasLı58 has a reputation beyond reputesivasLı58 has a reputation beyond reputesivasLı58 has a reputation beyond reputesivasLı58 has a reputation beyond reputesivasLı58 has a reputation beyond reputesivasLı58 has a reputation beyond repute

S.A. emegine sagLık kardeşim çok güzeL birkonuya deginmişsin sağoLasın...
Bilgileri değiştirdik şimdi sende 2 bende 2 bilgi var İşte Paylaşım Ruhu Budur..
sivasLı58 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 03-18-2009, 04:08 PM   #18
Gaziosmanpaşa
Moderator

Gaziosmanpaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 313016
Gaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond repute

sende sag ol SIVASLI58
Ama.. Sende bir bilgi var, bende bir bilgi var,
Ben bilgimi sana verdim, sen bilgini bana verdin.
Şimdi benim iki bilgim var, senin de iki bilgin var”
Gaziosmanpaşa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
Yok

Seçenekler
Stil Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: