Go Back   DefineBurada.CoM > MEZARLAR VE MEZAR HEDİYELERİ > Tümülüs Mezarları Hakkında Bilgiler
alan tarama | dedektör | toprak altı görüntüleme sistemleri

Seçenekler Thema bewerten Stil
Alt 10-31-2011, 05:37 PM   #11
gizemli_KRAL
Banned

Tecrübe Puanı: 0
gizemli_KRAL has a reputation beyond reputegizemli_KRAL has a reputation beyond reputegizemli_KRAL has a reputation beyond reputegizemli_KRAL has a reputation beyond reputegizemli_KRAL has a reputation beyond reputegizemli_KRAL has a reputation beyond reputegizemli_KRAL has a reputation beyond reputegizemli_KRAL has a reputation beyond reputegizemli_KRAL has a reputation beyond reputegizemli_KRAL has a reputation beyond reputegizemli_KRAL has a reputation beyond repute

hocaam "ZiNCiRLERE VURSALAR ZAMANI DURDURSALAR TOPRAGADA KOYSALAR BU SEWDA BiTMEZ'' bu ıs bende tamamen hobı halıne geldı tmm herkes gıbı bende bıseyler cıkarmanın pesındeyım kım dersekı sadece hobı yalan soyler.mesela tw de fılm ızlerken askerler dagda terorıtlerle catısıyo herkes fılmı ızlıyor.benım gozum ordakı kayalarda bu derece dıyebılırım hastalıkmı hobı mı takıntımı merakmı bılmıyorum acıkcası.
gizemli_KRAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 10-31-2011, 05:55 PM   #12
tarıkziyad
Tecrübeli Üye

tarıkziyad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 271014
tarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond repute

gizemli KRAL fotograflar bizi de yanıltabilir işaretleri gören sensin kararı kendin vereceksin benim son tavsiyem güzel bir makina bulursan o bölgeyi tara öyle hareket et biz defineciler için uygun olan söz şu çabuk davranmayacaksınki çabuk bıkmayasın burdan çok daha güzel yerleri bulup başarılı olacagına inanıyorum bilgin var biraz da tecrübeni arttırsan çok iyi sonuç alacagına inanıyorum selam ve sevgilerimle,BAŞARI DİLEGİMLE
tarıkziyad isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 10-31-2011, 06:07 PM   #13
gizemli_KRAL
Banned

gizemli_KRAL has a reputation beyond reputegizemli_KRAL has a reputation beyond reputegizemli_KRAL has a reputation beyond reputegizemli_KRAL has a reputation beyond reputegizemli_KRAL has a reputation beyond reputegizemli_KRAL has a reputation beyond reputegizemli_KRAL has a reputation beyond reputegizemli_KRAL has a reputation beyond reputegizemli_KRAL has a reputation beyond reputegizemli_KRAL has a reputation beyond reputegizemli_KRAL has a reputation beyond repute

tarıkzıyad ustam ben on senedır bu tepenın basındayım altından ustunden sagından solundan yoklamadıgım yerı kalmadı.dedektorum war en yenı modellerden ama ıse yaramıyor hemde dusun ustam ıkı uc mtre kalınlıkta horosan altında yerlı kaya dedektor bunun neresınden sınyal gecırıcek basıt mezar olsa eywallah.alan tarama cubuklarım war.buyuk hıltım.jeneratorum.gaz maskeme kadar war anlayacagın profesyonelce yapmaya calısıyorum ayrıca tecrubede onemlı.ancak bılgıyı boyle sıtelerde degerlı ustaların yorumlarından alıyorum.saygılar ustam

Alt 10-31-2011, 06:35 PM   #14
formen16
Tecrübeli Üye

Tecrübe Puanı: 229016
formen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond repute

Alıntı:
gizemli_KRAL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
hocam oymalar dogal degıl bunu kesın olaarakk soyleyebılırım.ewet horosan kabaca dokulmustu ve horosan dokulurken saga sola taşmasın dıye etrafı buyuk taslarla orulmustu.ucgen yer awlu olabılecek bır yer degıl benım kanaatımce cunkı haddınden fazla bayır.tapınak olma olasılıgı war dedıgım yapının onu awlu mesela hocam onun duvarındada horosan war baskada hıc horosan yok.burasına hıc dokunulmamıs daha once hocam el bıle degmemıs.ayrıca benım tapınak dedıgım yer dedemden kalma tapulu yer.ha bu horosanlı yere gelınce.sız ne dersenız dıyın benım gıbı buranın ne oldugunda kararsızsınız bence yıllardır arastırmadıgım yer kalmadı buna benzer baska bır ornek bulamadım gormedım.ayrıca ben orhan baba hayranıyım hocam bu gonul wazgecmez hocaam oraya kıymet werıyorum.sunu samımıyetle soyleyeyımkı oranın bambaska bır hawası var huzur werıyor bana.yorumlarınız ıcın tskr.saygılar
KRAL kardeşim,benim bahsettiğim bazı binaların kapatılması konusu arkeolojinin bile üzerinde mutabakata varamayıp halen tartıştığı bir durumdur.Ancak bir zamanlar bende buna benzer bir yer ile karşılaştığım için seninle bu deneyimimi paylaştım.Tamamı açılmadığı için kesin bir yargıda bulunamayız.
Bir yapının kullanım dışı kalması deprem,sel,yangın gibi bir felaket sonucu olabileceği gibi,istilaya uğraması,kapatılması veya kendiliğinden terkedilmesi suretiyle de olabilir.Horasan dökülmüş olması,bu haliyle aslında hiçbir şeyden emin olamadığımız bu yerde;bana göre kapatılmış olduğu ihtimalini diğerlerinden biraz daha öne çıkarıyor.
Ele geçen sikkenin o binanın kullanıldığı son tarih olduğuna emin değiliz.Eğer olabilsek,Gallienus'un karısı Cornelia Salonina'nın ölüm tarihi olan M.S.268 yılını baz alıp,burasının GOT istilası sonucunda tahrip edilip terkedilmiş olabileceği gibi farklı bir öneride dahi bulunabiliriz.Bu durumda eğer saklanmamışsa,özellikle değerli olan altın,gümüş,bronz gibi madenlerden yapılmış eşya vs.bulunması ihtimali zayıf olsa da;mermerden yapılmış bazı unsurların ele geçme ihtimali göz ardı edilemez.
Velhasılı gördüğün gibi senin söyleyeceğin her detay,aslında burada yapılacak yorumlarımızın farklılaşmasına sebep olacaktır.Çünkü kalıntılar kadar buluntularda çok önemlidir.Küçük bir yazıt,sikke hatta çömlek vs.parçası dahi tarihlendirme ve diğer ihtimalleri doğrudan etkiler.
Orhan abi konusunda ben nacizane uyarımı yaptım.Karar senin.
Selamlar.

Alt 10-31-2011, 06:51 PM   #15
gizemli_KRAL
Banned

tskr ederım hocam.ewet o sıkke yuzeydedı gecen yıl buldum.goruslerınız benım ıcın onemlıdır hocam degısık bır yapı ıcınden cıkamadım burnumun dogruuna gıdıyorum sımdıde sonuc ne olur bılınmez.ama sonuna kadar gıdıcem.ayrıca merme konusuna gelıncede bu cewrede azda olsa mermer war hatta oradakı fotolardan bırındede kkesılmıs duwarda kullanılmıs bır ıkkıncı kalıte mermer war soyledıklerınız mantıklı hocam.bırde benım ıbadet yerı sandıgım horosanlı orulu duwar ıcın ne dersınız .dedem orada oturmus babamlar gencken o bınanın ıcını bıras esmısler uc tane mezar cıkmıs yanyana gayrımuslım mezarı daahada esmemısler derınde degılmıs zaten.ben orası ya ıbadet yerı.yada dını lıderın yasadıgı ew olarakk dusunuyorum.saygılar

Alt 10-31-2011, 08:13 PM   #16
formen16
Tecrübeli Üye

Tecrübe Puanı: 229016
formen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond reputeformen16 has a reputation beyond repute

Alıntı:
tskr ederım hocam.ewet o sıkke yuzeydedı gecen yıl buldum.goruslerınız benım ıcın onemlıdır hocam degısık bır yapı ıcınden cıkamadım burnumun dogruuna gıdıyorum sımdıde sonuc ne olur bılınmez.ama sonuna kadar gıdıcem.ayrıca merme konusuna gelıncede bu cewrede azda olsa mermer war hatta oradakı fotolardan bırındede kkesılmıs duwarda kullanılmıs bır ıkkıncı kalıte mermer war soyledıklerınız mantıklı hocam.bırde benım ıbadet yerı sandıgım horosanlı orulu duwar ıcın ne dersınız .dedem orada oturmus babamlar gencken o bınanın ıcını bıras esmısler uc tane mezar cıkmıs yanyana gayrımuslım mezarı daahada esmemısler derınde degılmıs zaten.ben orası ya ıbadet yerı.yada dını lıderın yasadıgı ew olarakk dusunuyorum.saygılar
KRAL kardeşim tabiri caizse yaptığı iş aynı bir filin züccaciyeci dükkanına dalmasına benziyor.
O ne kadar yıkım yapıp zarar verirse,inan sen ondan daha çok veriyorsun.Çünkü fil sadece bir dükkanı tahrip ederken;sen tarihi katlediyorsun.
Definecilik bu değil.Üstelik uyarıları bile dikkate almıyor,hala da inatla burnunun doğrultusunda gideceğini söylüyorsun.
Unutma ki,akıl bir tarafa bırakılıp da,tutkulara kapılarak yapılan her işin sonu felaketle biter.
Kusura bakma,bu konuda artık daha fazla yorumda bulunup da,vebale girmek istemiyorum.

Alt 10-31-2011, 08:27 PM   #17
gizemli_KRAL
Banned

hocam ortada bır tarıh warsa ortaya cıksın dıye ugrasıyorum.meselaa buraların hangı donemlere aıt oldugu dahı bılınmıyor.tarıhı aydınlatmak ıcın bulgulara ıhtıyac wardır.ben kepcey le dalacam demıyorum.buraların muzelerde resmı bır kaydı yokk tumulus oren yerı yada hoyuk gıbı fln.ıkıbın sene gızlı kalmıs bır yapı neyse hocaam .fazla fazla yazmayada gerek yok.baska yorum yapacak ustalar warsa buyurun yapın.saygılar

Alt 10-31-2011, 08:37 PM   #18
gizemli_KRAL
Banned

ayrıca bana bır harf ogretenın kkırk yıl kolesı olurum ata sozumuze dayanarak sıze olan saygımdanda.bır haywan benzetmenıze cewap wermıyorum (yorumsuz).bırde sıze sorum olucakk sız defınecılıgı nasıl yapıyorsunuz her gıttıgınız yere ızınmı alıyorsunuz tırnaklarınızlamı calısıyorsunuz .herseyınızı yasal olarakmı yapıyorsunuz hocam sızın durust bır sekılde bu soruma cewap werecegınızden emınım.

Alt 10-31-2011, 08:44 PM   #19
istihkam
Guest

istihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond reputeistihkam has a reputation beyond repute

Alıntı:
ayrıca bana bır harf ogretenın kkırk yıl kolesı olurum ata sozumuze dayanarak sıze olan saygımdanda.bır haywan benzetmenıze cewap wermıyorum (yorumsuz).bırde sıze sorum olucakk sız defınecılıgı nasıl yapıyorsunuz her gıttıgınız yere ızınmı alıyorsunuz tırnaklarınızlamı calısıyorsunuz .herseyınızı yasal olarakmı yapıyorsunuz hocam sızın durust bır sekılde bu soruma cewap werecegınızden emınım.
formen abımız samımıyete bınaen senınde samımıyetıne ınandıgı ıcın cana yakın konusmus bunda alınacak bır sey yok kardes...
istihkam isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 10-31-2011, 08:50 PM   #20
gizemli_KRAL
Banned

gercekkten kkızmıs yada alınmıs olsaydım hala hocam dıye hıtap etmezdım ıstıhkam usta.her ınsanın bır uslubu bır tarzı wardır.mısal lerle anlatım tarzı wardır bu misallerle anlatma bızım turk mılletı olarak genlerımızde wardır.ama umuma acık bıyerde pekk hoş olmadıgını anlatmak ıstıyorum .saygılar

Etiketler
Yok