Go Back   DefineBurada.CoM > FOTOĞRAFLI VE FOTOĞRAFSIZ İŞARETLERİNİZE YORUMLAR > Bulunmuş Define Ve Gömüler
alan tarama | dedektör | toprak altı görüntüleme sistemleri

Seçenekler Thema bewerten Stil
Alt 03-31-2011, 05:04 PM   #1
Gaziosmanpaşa
Moderator

Gaziosmanpaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 313016
Gaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond repute
Standart metal kitaplar

M.S 70 yılından gelen kitap!
Ürdün'de bir mağarada keşfedilen 70 metal kitap insanlık tarihini değiştirebilir.
Ürdün'de mağaranın içinde keşfedilen metal levhalar üzerine yazılmış kutsal metinlerin İncil'de bahsedilen kayıp nüshalar olabileceği düşünülüyor.

Uzmanlar, kitapların en az 1947 yılında keşfedilen Ölü Deniz Yazmaları kadar büyük öneme sahip olduğunu söylüyorlar.

Beş yıl önce Ürdün'de bir mağarada keşfedilen kitapların, MS. 70 yılında Kudüs'ün düşüşünün ardından kaçan Hristiyan mültecilerin izlediği yol üzerinde bulunması da bu konudaki şüpheleri artırıyor.

Yapılan testler, kitapların milattan sonra ilk yüzyılda yazılmış olabileceğini gösteriyor.

Kitapların bir kredi kartından büyük olmayan sayfalarında Hz. İsa'yı, çarmıha gerilmesini ve yeniden dirilişini anlatan resim, sembol ve yazılar bulunuyor
Kitapların büyük bir kısmının mühürlenmiş olması da, akademisyenleri bunların İncil'de bahsedilen kayıp nüshalar olabileceğini düşünmeye itti.
Uzmanlar kitapların yazıldığı tarih kesinleşirse, bunların Hristiyanlık dininin en eski belgeleri olabileceğini söylüyorlar.
Eklenen Resim Ön İzlemesi
Dosya tipi: jpg b.jpg (55,7 KB (Kilobyte), 60x kez indirilmiştir)
Dosya tipi: jpg a.jpg (30,7 KB (Kilobyte), 56x kez indirilmiştir)
Ama.. Sende bir bilgi var, bende bir bilgi var,
Ben bilgimi sana verdim, sen bilgini bana verdin.
Şimdi benim iki bilgim var, senin de iki bilgin var”
Gaziosmanpaşa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Facebook'ta Paylaş

Alt 03-31-2011, 05:33 PM   #2
tarıkziyad
Tecrübeli Üye

tarıkziyad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 271014
tarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond reputetarıkziyad has a reputation beyond repute

ürdün gibi eski bir yerleşim yerinde bulunmuş olması bence gerçekliligini destekler teşekkürler ustam
tarıkziyad isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 11-14-2011, 05:42 PM   #3
baHİra
Üye

Tecrübe Puanı: 16014
baHİra has a reputation beyond reputebaHİra has a reputation beyond reputebaHİra has a reputation beyond reputebaHİra has a reputation beyond reputebaHİra has a reputation beyond reputebaHİra has a reputation beyond reputebaHİra has a reputation beyond reputebaHİra has a reputation beyond reputebaHİra has a reputation beyond reputebaHİra has a reputation beyond reputebaHİra has a reputation beyond repute

Değerli tarık ustam ürdünde bir çok değişik dinlerin dağılım olduğu merkezi değilmi.bu zamana kadar saklamaları güzel aslında tarih yaşatılarıyal ortaya konmuş olur sanırım..
baHİra isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
Yok

Seçenekler
Stil Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: