Go Back   DefineBurada.CoM > BiLGİ PAYLASIMI-TARİH VE TARİHİ BİLGİLER > Define Haberleri
alan tarama | dedektör | toprak altı görüntüleme sistemleri

Seçenekler Thema bewerten Stil
Alt 03-30-2010, 07:49 PM   #1
Gaziosmanpaşa
Moderator

Gaziosmanpaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 313016
Gaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond repute
Standart 150 yıllık haritayla altın küpü aranacak

Tekirdağ'ın Malkara ilçesine bağlı Çavuşköy'de, 150 önce Yunanistan'a göç eden aile ellerinde haritayla gelerek resmi izinleri aldıktan sonra kazıya başlayacak. Kazıda yüksek miktarda altın bulunması bekleniyor.
Tekirdağ'ın Malkara ilçesine bağlı Çavuşköy'de, Yunan bir aileye ait olduğu sanılan altın küpünün bulunması için İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün onayıyla kazı çalışmasına başlandı.

İstanbul'da yaşayan, tekstil sektöründe çalışan Lütfü Gül, 150 yıl önce Çavuşköy'den Yunanistan'a göç eden ailenin üyelerinin kendisine getirdiği haritayla aileye ait olan altınları aramak için ilgili mercilere resmi başvuruda bulunduğunu söyledi.

Yunanistan'a göç eden ailenin üyeleriyle birlikte uzun süren tespit çalışması yaptıklarını, kazıyı başlatmak için resmi makamlardan izin aldıklarını ifade eden Gül, ''Yunanistan'a göç eden aile, önceleri çiftlikleri olan bu yere köyün ve kendilerinin altınlarını gömerek kaçmış. Elimizdeki harita da burasını gösteriyor. Uzun süredir bölgede tespit yapmaya çalışıyoruz. Yasal izinlerimizi aldık ve kazıya başladık. Buradan altın çıkacak hem de büyük miktarda'' dedi.

İstanbul'dan gelen arkadaşlarıyla son kez cihazları kontrol ettikten sonra yer belirlemesi yapan Lütfü Gül, kiraladığı makinelerle kazıya başladı. Yaklaşık 2 saat süren ilk kazıda bulguya rastlanmadı. Lütfü Gül'e, ilk kazıda, köy muhtarı, kanalizasyon borularını kıramayacağını söyledi. Kazının ilk etabını sona erdiren Gül, yeni belirledikleri yeri kazmaya devam edeceklerini belirtti.

Bu arada, köylüler ile çevre köylerden gelen vatandaşların kazı çalışmasına ilgi gösterdiği gözlendi. Jandarmanın güvenlik önlemi aldığı kazı alanında, Tekirdağ Müze Müdürlüğünden arkeolog Gürkan Gürevin de çalışmaları izledi.

AA
Eklenen Resim Ön İzlemesi
Dosya tipi: jpg 780820100330042940919.jpg (10,3 KB (Kilobyte), 9x kez indirilmiştir)
Ama.. Sende bir bilgi var, bende bir bilgi var,
Ben bilgimi sana verdim, sen bilgini bana verdin.
Şimdi benim iki bilgim var, senin de iki bilgin var”
Gaziosmanpaşa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Facebook'ta Paylaş

Alt 03-30-2010, 09:22 PM   #2
meçhul
Tecrübeli Üye

meçhul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 134016
meçhul has a reputation beyond reputemeçhul has a reputation beyond reputemeçhul has a reputation beyond reputemeçhul has a reputation beyond reputemeçhul has a reputation beyond reputemeçhul has a reputation beyond reputemeçhul has a reputation beyond reputemeçhul has a reputation beyond reputemeçhul has a reputation beyond reputemeçhul has a reputation beyond reputemeçhul has a reputation beyond repute

içimizdeki bazı kişiler maalesef tarihi düşmanlar ile birlik yapmaktan kaçınmıyor!!!
meçhul isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 03-30-2010, 10:03 PM   #3
Gaziosmanpaşa
Moderator

Gaziosmanpaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 313016
Gaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond reputeGaziosmanpaşa has a reputation beyond repute

mesela .......
Ama.. Sende bir bilgi var, bende bir bilgi var,
Ben bilgimi sana verdim, sen bilgini bana verdin.
Şimdi benim iki bilgim var, senin de iki bilgin var”
Gaziosmanpaşa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 03-30-2010, 11:47 PM   #4
KOMAGENA
Tecrübeli Üye

KOMAGENA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 67015
KOMAGENA has a reputation beyond reputeKOMAGENA has a reputation beyond reputeKOMAGENA has a reputation beyond reputeKOMAGENA has a reputation beyond reputeKOMAGENA has a reputation beyond reputeKOMAGENA has a reputation beyond reputeKOMAGENA has a reputation beyond reputeKOMAGENA has a reputation beyond reputeKOMAGENA has a reputation beyond reputeKOMAGENA has a reputation beyond reputeKOMAGENA has a reputation beyond repute

götüren götürür ustalar bizede aval aval bakmak kalır.onlar derler bizim malımız kaçarken koyduk diye.kim derki halkı soyduk katlettik kaçarken gömdük sonra yalanı uydurup tekrar torunları yollarız alırız diye.............aaaaaaaahhhhhhh akıllı halkımız aaaaaaaahhhhhhhh.daha neler görürüz bakalım

Etiketler
Yok