Go Back   DefineBurada.CoM > FOTOĞRAFLI VE FOTOĞRAFSIZ İŞARETLERİNİZE YORUMLAR > Fotografsız İşaretlerinize Yorumlar
alan tarama | dedektör | toprak altı görüntüleme sistemleri

Seçenekler Thema bewerten Stil
Alt 09-11-2008, 10:46 PM   #1
karagul_58
Üye

Tecrübe Puanı: 16
karagul_58 is on a distinguished road
Exclamation üç Adet Oyma Acillllll Yardim Ustalar

S.A.Sayın ustalar bir kayanın üzerinde üç adet oyma var biri üstte ikisi altta oymalar 16 cm.lik üçgen çiziyor oymalar yuvarlak ve her birinin derinlği 6 cm. bu oymalardan 200 mt. ileride tek bir oyma daha var ve derinliği 5-6 cm.ayrıca az aşağısında bir su gözesi var.Acaba buradan bir şeyler çıkarmı tecrübenize dayanarak bana bir yorum yaparsanız sevinirim.Değerli paylaşımınız için şimdiden teşekkürler.
karagul_58 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Facebook'ta Paylaş

Alt 09-12-2008, 08:39 AM   #2
kandela
Guest

Resimsiz yorum zor ama tek oyma olan büyük ihtimalle mezar kandili ve çevrede mezar olduğunundan bahsediyorki sende mezarları bulmuşun sanırım, üç oymayı bulmakla burası kayalıkta bir yer olmalı ve kaya mezar olma ihtimali yüksek yer çevresinde iyi arşatırma yapmak lazım.

saygılar,

Alt 09-12-2008, 09:53 AM   #3
hira_pc
Administrators

hira_pc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 10
hira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond repute

s.a. arkadasım bu üç oyma dediğin yer dağ gibi tepelik bir yerdemi??
artı cevresinde baska işaretler veya baska üç oymalar mevcutmu arastırman lazım ...
200 metre ilerde dediğin tek oyma bulundugu cevresi nasıl arazi yapısı olarak ...
hira_pc isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 09-12-2008, 08:56 PM   #4
karagul_58
Üye

Tecrübe Puanı: 16
karagul_58 is on a distinguished road
Exclamation Açiklama

Hıra kardeşim öncelikle yaptığın yoruma teşekkür ederim.Bu üç oymanın bulunduğu kaya yerli bir kaya ve uzunluğu 4 mt. civarında yüksekliği de 1.50 cm. oymalar yukarı bakıyor. Kayanın üzerinde 9 adet daha oyma var ve az aşağısından su gözesinden cıkan küçük bir su geçiyor.sadece üç oyma üçgen çiziyor öbür dokuz oyma sıralı şekilde biraz ilerisinde bir tümülüs var 4 mt.yükskliğinde değerli yorumunu bekliyorum
karagul_58 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 09-12-2008, 09:12 PM   #5
hira_pc
Administrators

hira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond reputehira_pc has a reputation beyond repute

s.a. arkadasım bende tümülüsten bahsedecektim ama tam emin olmadan bahsetmek istemedim ... bu tümülüs örnekleri bir ila üç arasında değişe bilir ...
mezarlar olmalı normal mezarlar muhtemelende bu üç oymanın gördüğü alan zarfında tatlı yamac veya düzlük üzerinde olmaları lazım artı yeten üç oyma zirveye yakın olmalı cakıl yıgınlar dikkate alınmalı artı yeten değişik işaretler varmı arastırılmalı gizli bir yasam yeri icin onun icinde zirve kayalık olmalı değilse mezar arastımasında bulunmak lazım ... resimler olursa daha saglıklı yorumlar alman muhtemeldir ...
saygılar arakadasım...

Alt 09-12-2008, 09:14 PM   #6
hira_pc
Administrators

acaba civarda iki üç kişinin girecegi sekilde ufak bir magara tarzı yer varmı???

geniş caplı fotolar eklersen daha iyi olur baktıkları alan zarfıda ...

Alt 01-16-2009, 12:49 AM   #7
detay
Tecrübeli Üye

detay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 48016
detay has a reputation beyond reputedetay has a reputation beyond reputedetay has a reputation beyond reputedetay has a reputation beyond reputedetay has a reputation beyond reputedetay has a reputation beyond reputedetay has a reputation beyond reputedetay has a reputation beyond reputedetay has a reputation beyond reputedetay has a reputation beyond reputedetay has a reputation beyond repute

arkadasım hıra usta yıne cevabı vermiş
oymaların etrafında bir yamac olması gerekıyor
detay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 01-26-2009, 11:28 PM   #8
lybre
Guest

Tecrübe Puanı: 0
lybre has a reputation beyond reputelybre has a reputation beyond reputelybre has a reputation beyond reputelybre has a reputation beyond reputelybre has a reputation beyond reputelybre has a reputation beyond reputelybre has a reputation beyond reputelybre has a reputation beyond reputelybre has a reputation beyond reputelybre has a reputation beyond reputelybre has a reputation beyond repute

s.a hira ustam.karagulun dediğine ve senin yourumua takldım 12 den vurdun.daha onceden boyle bi oaly da ben yazstım.çok benziyo senin yorumuna takılısmda magara varmı diye bahsediyosun onu anlatcam belki unutlmus yada gormeişsindir yazdımı onu bi hatrlatyım.200 mden fazla yukskce bir tepe.yasanmıs bir yer.donem romatam batı yonu ucurum.tam bu ucurmun kenarında ana kayada tesadüf gezerken farkettim 3 tane kare anlamını biliyorum oda mezar.12 cm kadar çapı 3 cm kadar derinliği olan oymalar
uste bir altta 2 adet.3 gen olusmus.10 m kadar aynı ucurum kenarı nda ana kayada ufak bir kare daha6 cm kadar çap yine 2 yada 3 cm dernlik.çok ilginç bir yer.tam bu işaretin altında 2 adaet magara var.birine zor bela indim.düssen asagı kurtarmaya gelebilen olmaz ole bi yer digerine mümkündeğil inmek ama iple komando inişi yapılablrse ne ala ilk magra 2 m uzunluugnda 3 m genişiliginde yükseklile hemen hemen adam boyu bazı yerleri daha ingin.bir işaret goremedim.dgerine giremdim ama inicem insallah.derinligini felan bilmyorum inen oldunuda sanmyorum.ddiğim karelerin yakının da yıgma tepe var tas dan.ve horasan 5 adet açıllmamsı tümülüs.karenin dogu tarafı tepecik ana kaya.3 m falan var yukseklii anlymadım ustam nedir bu ?
lybre isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 01-26-2009, 11:52 PM   #9
honuslu
Tecrübeli Üye

Tecrübe Puanı: 122016
honuslu has a reputation beyond reputehonuslu has a reputation beyond reputehonuslu has a reputation beyond reputehonuslu has a reputation beyond reputehonuslu has a reputation beyond reputehonuslu has a reputation beyond reputehonuslu has a reputation beyond reputehonuslu has a reputation beyond reputehonuslu has a reputation beyond reputehonuslu has a reputation beyond reputehonuslu has a reputation beyond repute

s.a

ücgen yapan oymalar anlami yeminli mezar duvardaysa büyük ihtimal karsiyi isaret eder zemin de ise ücgenin farkli olan kismina dogru arstir sanirsam bu oymada belirttigim yönlerde tek oymanin 15 metre civarinda kaya ya oyulmus mezar ara kardesim resimsiz bu kadar saygilar

Konu honuslu tarafından (01-26-2009 Saat 11:53 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: yazim hatasi
honuslu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 01-27-2009, 12:44 AM   #10
kayipkepenek
Tecrübeli Üye

kayipkepenek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 169016
kayipkepenek has a reputation beyond reputekayipkepenek has a reputation beyond reputekayipkepenek has a reputation beyond reputekayipkepenek has a reputation beyond reputekayipkepenek has a reputation beyond reputekayipkepenek has a reputation beyond reputekayipkepenek has a reputation beyond reputekayipkepenek has a reputation beyond reputekayipkepenek has a reputation beyond reputekayipkepenek has a reputation beyond reputekayipkepenek has a reputation beyond repute

[B]derinliği4 parmağı geçen oymalar kuyudur
birbirine üçgen yapan 3 kuyu arayacaksın
tek olankuyu tümülüse açılan tünelin kuyusu
arayacağın bunlar kolay gelsinB]
kayipkepenek isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
Yok